Results

Achievements at
orienteering events

Yvette Baker Trophy Final, 07/07/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.waoc.org.uk/results

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Open Blue (length: 6.71km, climb: 110m, 22 controls)
Point calculations
1,138.68 + (109.20 x (3,803.16 - T)) / 917.00
Other courses: Open Green | Open Light Green | Open White | YB Green | YB Light Green | YB Orange | YB Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Andrew Preston SYO M 1977 00:41:44 1293
2 Alistair Landels OD M 1968 00:41:51 1293
3 Alistair Powell OD M 1978 00:43:07 1284
4 Samuel Fielding SHUOC M 1998 00:43:39 1280
5 Will Heap SO M 1973 00:45:10 1269
6 Kevin Fielding HH M 1968 00:47:00 1256
7 Tom Mitchell IND M 1979 00:49:57
8 Peter Helme BAOC M 1973 00:50:26 1231
9 Kim Baxter SYO F 1976 00:50:30 1231
10 Conor O'Donovan WAOC M 1990 00:50:45 1229
11 Mark Chapman SYO M 1965 00:50:56 1228
12 Tom Jeffries OD M 1970 00:51:39 1223
13 David Dixon HH M 1972 00:52:01 1220
14 Paul Taylor SYO M 1965 00:54:22 1203
15 Toni O'Donovan LEI F 1978 00:55:06 1198
16 John Mather LOG M 1970 00:55:38 1194
17 Edward Lines SO M 1998 00:55:42 1194
18 Richard Crabb RAFO M 1983 00:55:47 1193
19 Jonathan Gilbert NOR M 1959 00:56:39 1187
20 Stephen Borrill WAOC M 1971 00:56:47 1186
21 William Bartram NOR M 2004 00:57:02
22 Anne Straube OD F 1975 00:57:30 1181
23 Thomas Bartram NOR M 2001 00:59:53 1164
24 Kerria Rowan SO F 1994 01:06:36 1116
25 Chloƫ Cracknell SUFFOC F 2001 01:08:54 1099
26 David Todd SYO M 1966 01:09:33 1095
27 James Blake HH M 1974 01:10:05 1091
28 Judith Wood PFO F 1962 01:11:23 1082
29 Louise Reynolds SYO F 1976 01:12:28 1074
30 Ben Bethell NOR M 1979 01:15:11 1054
31 Peter Carlill NOR M 1958 01:15:46 1050
32 Owen Warnock NOR M 1957 01:16:59 1042
33 Ben Bardsley HH M 1972 01:17:31 1038
34 Andy Ellis PFO M 1960 01:17:32 1038
35 Rob Smart OD M 1968 01:18:18 1032
36 Philip Bartram NOR M 1972 01:22:34 1002
37 Rich Kerswell WAOC M 1965 01:28:19 961
38 Helen Bickle WAOC F 1982 01:29:23 953
39 Bronwen Doyle SYO F 1967 01:34:11 919
40 Dave Taylor SO M 1972 01:37:45 893
41 Adam McCreadie DEE M 1977 01:40:23 874
42 Emma Crickmore CUOC F 1995 01:42:50 857
- Mike Capper WAOC M 1955 00:37:08
- Rebecca McCreadie DEE F 1976 01:31:56
Showing results 1 - 44 of 44