Results

Achievements at
orienteering events

LOK SE League event, 11/11/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at londonorienteering.co.uk/wp-content/uploads/2018/11/holmindex.html

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Blue (length: 5km, climb: 165m, 17 controls)
Point calculations
1,014.68 + (102.90 x (4,247.23 - T)) / 929.23
Other courses: Black | Brown | Short Brown | Blue | Green | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Robin Smith SO M 1952 00:50:24 1150
2 Chloƫ Cracknell SUFFOC F 2001 00:51:06 1145
3 Alan Williamson SO M 1949 00:51:29 1143
4 Mark Glaisher SAX M 1951 00:53:12 1132
5 Rachel Collins DFOK F 1993 00:53:51 1127
6 Andrew Parkinson SO M 1952 00:54:03 1126
7 Charlie Turner SLOW M 1953 00:55:05 1119
8 Sheralee Bailey DFOK F 1970 00:56:12 1112
9 Carol Lovegrove SN F 1972 00:56:21 1111
10 Alison Howe SAX F 1972 00:56:25 1110
11 Alan Leakey SLOW M 1953 00:57:04 1106
12 Brian Hughes HOC M 1947 00:57:48 1101
13 Stu Levene HH M 1969 00:58:36 1096
14 Julia Jarvis SO F 1968 00:58:47 1094
15 Brian Johnson WIM M 1951 00:59:17 1091
16 Dave Chapman SN M 1953 00:59:33 1089
17 Anna Chapman SO F 1973 00:59:44 1088
18 Stefan Stasiuk BKO M 1951 01:00:22 1084
19 John Harrison BADO M 1947 01:01:18 1078
20 Sue Bett SN F 1967 01:01:31 1076
21 Don McKerrow SLOW M 1952 01:02:52 1067
22 Dorte Torpe Hansen SLOW F 1966 01:03:05 1066
23 Ffion Jones SO F 2002 01:04:18 1058
24 Peter Dudman SO M 1951 01:07:28 1037
25 Stuart Bates DFOK M 1992 01:08:24 1031
26 Geoff Goodwin DFOK M 1951 01:08:41 1029
27 Gillian Hanson HH F 1967 01:08:41 1029
28 Dawn Figg HH F 1969 01:08:44 1028
29 Paul Hearn HH M 1964 01:08:58 1027
30 Philip Gristwood MV M 1949 01:09:07 1026
31 Matthew Chaplin HH M 1972 01:10:40 1015
32 Mike Turner SO M 1950 01:10:46 1015
33 Serena Ludford BADO F 1964 01:11:37 1009
34 Anne Tynegate BADO F 1961 01:14:03 993
35 Mike Bolton MV M 1950 01:14:10 992
36 David Kingdon SAX M 1951 01:15:37 983
37 Annika Greenwood BKO F 1971 01:16:09 979
38 Julie Lobley DFOK F 1965 01:17:34 970
39 Stephen Fletcher BKO M 1951 01:20:11 952
40 Kate Turner SO F 1973 01:20:30 950
41 Alison Smith TVOC F 1964 01:21:42 942
42 Alistair Lovegrove SN M 1972 01:22:05 940
43 Phil M'Caw HH M 1962 01:22:43 935
44 Thomas Elgood CHIG M 1964 01:23:04 933
45 Christopher Moon BOK M 1950 01:23:55 927
46 David Tookey HH M 1953 01:24:31 923
47 David Funnell SO M 1964 01:25:15 919
48 Tony Ludford BADO M 1944 01:26:49 908
49 Clive Hillier LOK M 1964 01:27:49 902
50 Neil Bricknell SAX M 1967 01:27:51 901
51 Catherine Galvin LOK F 1962 01:33:19 865
52 Roger Cliffe TVOC M 1971 01:34:18 858
53 Ruth Rhodes SO F 1942 01:37:40 836
54 Helen Hague WAOC F 1969 01:50:00 754
55 Christopher Walker LOK M 1973 02:03:28 665
Showing results 1 - 55 of 55