Results

Achievements at
orienteering events

LOK SE League event, 11/11/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at londonorienteering.co.uk/wp-content/uploads/2018/11/holmindex.html

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.3km, climb: 150m, 12 controls)
Point calculations
945.20 + (122.93 x (4,373.71 - T)) / 1,107.63
Other courses: Black | Brown | Short Brown | Blue | Short Blue | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Scarlet Heap SO F 2003 00:47:38
2 Mike Murray SLOW M 1944 00:51:07 1090
3 Paul Todd LOK M 1975 00:51:19 1089
4 Ian Cooper BKO M 1943 00:51:38 1087
5 Frank Edge SN M 1956 00:52:43 1080
6 Helen Errington HH F 1961 00:54:33 1067
7 Neil Watts SO M 1957 00:54:44 1066
8 Jill Blount SO F 1960 00:55:54 1058
9 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 00:56:24 1055
10 Mick Smith HH M 1948 00:57:30 1048
11 Diane Leakey SLOW F 1956 00:58:11 1043
12 Lucy Paton SN F 1961 00:58:32 1041
13 Duncan Minty LOK M 1960 00:59:44 1033
14 Jim Prowting TVOC M 1946 01:00:29 1028
15 Sarah Howes SAX F 1959 01:00:38 1027
16 Roger Maher SO M 1938 01:00:51 1025
17 Phoebe King GO F 2004 01:01:02
18 Geoff Wright GO M 1945 01:01:33 1021
19 Karen Mills-hicks GO F 1975 01:01:49 1019
20 Jane Lambert SO F 1960 01:02:10 1017
21 Ffion Bricknell SAX F 2004 01:02:32
22 Penny Marsh SO F 1963 01:02:44 1013
23 Christine Jepson SO F 1958 01:03:38 1007
24 Dave Cussens SO M 1952 01:05:34 994
25 Martin Lock GO M 1948 01:08:38 974
26 Marion Payne-Bird GO F 1958 01:08:41 973
27 Jenny Bray SN F 1955 01:10:16 963
28 Jane Archer SN F 1954 01:10:32 961
29 Greg Birdseye TVOC M 1945 01:12:02 951
30 Carol House SO F 1956 01:12:13 950
31 Karen Ezard SOS F 1957 01:12:49 946
32 Helen Rivers GO F 1954 01:13:14 943
33 Ian Cooper SYO M 1947 01:13:23 942
34 Keiko Conway GO F 1962 01:13:36 941
35 Leianne Upton MV F 1961 01:13:59 938
36 John Duffield HH M 1947 01:15:04 931
37 Heather Walton SLOW F 1962 01:15:18 929
38 Garry Parmenter HAVOC M 1946 01:15:31 928
39 Karen Jones SLOW F 1961 01:15:51 926
40 John Morris SO M 1945 01:16:10 923
41 Jean Fitzgerald SAX F 1953 01:16:39 920
42 Rachel Hopkins LOK F 1964 01:17:07 917
43 Nigel Saker SLOW M 1948 01:17:15 916
44 Keith Parkes DFOK M 1945 01:17:25 915
45 Russ Fauset HOC M 1947 01:18:47 906
46 Brian Palmer TVOC M 1944 01:19:37 900
47 Hannah Cooper IND W 1978 01:20:37
48 Ben Rivers GO M 1944 01:23:14 876
49 Jane Breed HH F 1952 01:23:22 875
50 Nicky Masson MV F 1964 01:23:41 873
51 Jane King SO F 1956 01:24:26 868
52 Eric Harper BKO M 1951 01:26:39 854
53 John Pratt LOK M 1945 01:27:18 849
54 Julie Collins DFOK F 1960 01:27:47 846
55 Mike Solomon SAX M 1944 01:28:32 841
56 Barbara Lugton GO F 1957 01:28:52 839
57 David LeFevre DFOK M 1957 01:35:37 794
58 Colin Jackson HAVOC M 1959 01:43:57 738
59 Emma Jones IND W 1997 02:01:57
60 Julie Murphy SLOW W 1963 02:13:46
61 Stuart Douglas LOK M 1988 02:28:22 443
62 Penny Parkes HH F 1957 02:53:56 272
- Andrew CAIRNS SN M 1993 00:56:11
- James Parker SO M 1945 01:35:11
Showing results 1 - 64 of 64