Results

Achievements at
orienteering events

Jan Kjellstrom Orienteering Festival - Individual 2 (UKOL), 21/04/2019

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL 14 (M16,W45) (length: 8km, climb: 220m, 23 controls)
Point calculations
1,117.66 + (96.27 x (4,736.94 - T)) / 1,047.75
Other courses: UKOL 1 (M21) | UKOL 2 (W21) | UKOL 3 (M18,M20) | UKOL 4 (W18,W20) | 5 | UKOL 6 (M35,M40) | 7 | UKOL 8 (W35,W40) | 9 | UKOL 10 (M45) | UKOL 11 (M50) | UKOL 12 (M55) | UKOL 13 (M60) | UKOL 15 (M65) | UKOL 16 (W50) | UKOL 17 (M70,W55) | UKOL 18 (W16,W60) | UKOL 19 (M75,W65) | UKOL 20 (W70) | UKOL 21 (M80,W75) | UKOL 22 (M85,M90,W80) | UKOL 23 (W85,W90) | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | Light Green | Orange


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Joe Hudd WCOC M 2003 00:43:56 1311
2 Jim Bailey BOK M 2003 00:45:36 1302
3 Euan Tryner SYO M 2004 00:48:33
4 Adam Conway GO M 2003 00:48:43 1284
5 Oliver Tonge BOK M 2003 00:48:47 1284
6 Joe Sunley WCOC M 2003 00:49:14 1281
7 Alex Wetherill WAOC M 2003 00:50:08 1277
8 Charlie Rennie WCOC M 2003 00:51:21 1270
9 Ewan Musgrave MAROC M 2004 00:53:41
10 Sivert Poppe FSK M 00:54:13
11 Helen Winskill WCOC F 1974 00:54:55 1250
12 Ludvik Saether FSK M 00:55:48
13 Benjamin Squire NOC M 2004 00:57:13
14 Birgitte Husebye FSK F 00:57:42
15 Tom Perry DEVON M 2004 00:57:53
16 Joel Gooch MAROC M 2004 00:57:56
17 Angus Ivory INT M 2004 00:59:01
18 Heather Monro CLOK F 1971 00:59:43 1224
19 Max Mobus SYO M 2004 00:59:48
20 Alex Fielding HH M 2003 01:00:11 1221
21 Jamie Goddard FVO M 2004 01:00:16
22 Pierre Lardet FVO M 2003 01:02:01 1211
23 Thomas Blomkvist FSK M 01:03:38
24 Troy Southall SO M 2004 01:04:02
25 Ben Mather LOG M 2003 01:04:07 1199
26 Sam Crawshaw SYO M 2004 01:04:33
27 Andrew Nash SOC M 1976 01:04:56 1195
28 Oscar Shepherd INVOC M 2004 01:05:20
29 Harry Thomas MWOC M 2003 01:05:44 1191
30 Sam Griffin GRAMP M 2004 01:07:02
31 Robert Atkins HOC M 1980 01:07:36 1180
32 Paul Todd LOK M 1975 01:07:49 1179
33 William Bartram NOR M 2004 01:08:03
34 Amanda Crawshaw SYO F 1970 01:09:42 1169
35 Will Drewe CLARO M 1981 01:10:06 1166
36 Lyudmila Gotseva SLOW F 1971 01:10:26 1165
37 Sheralee Bailey DFOK F 1970 01:10:30 1164
38 Herbie Ashworth WCOC M 2004 01:10:58
39 Liam Cotter BOC M 01:12:18
40 Alison Howe SAX F 1972 01:13:29 1148
41 Mykyta Chubynsky OD M 1976 01:13:56 1145
42 Eoghan Whelan WATO M 01:13:57
43 Barney Steventon-Barnes SUFFOC M 2004 01:14:25
44 Daniel Earnshaw LVO M 2003 01:14:46 1141
45 Jane Stagg BOK F 1971 01:16:09 1133
46 William Garnett SYO M 2004 01:16:16
47 Dan Gallagher SARUM M 1976 01:16:58 1129
48 Fraser Dixon DEVON M 2003 01:17:05 1128
49 Ann Roller JÄRFÄL F 01:17:37
50 Emma Harrison EPOC F 1972 01:17:39 1125
51 Anna Chapman SO F 1973 01:18:19 1121
52 Dominic Green CLOK M 2003 01:18:22 1121
53 Juliette Soulard OD F 1971 01:18:23 1121
54 Carol Lovegrove SN F 1972 01:18:27 1120
55 Richard Jackson DEVON M 1977 01:18:43 1119
56 Beccy Osborn FVO F 1972 01:19:48 1113
57 Olin Davies SLOW M 2004 01:21:02
58 Nathan Chapple OD M 2003 01:21:35 1103
59 Chaitanya Ijam RSOC M 1982 01:21:43 1102
60 Lee Beavers AIRE M 1979 01:22:32 1098
61 Pauline Tryner SYO F 1972 01:22:58 1096
62 Charlotte Ross SN F 1974 01:23:09 1094
63 Chris Atkins BOK M 1978 01:23:23 1093
64 Arne Jacob Nystrøm Olsen STAVAN M 01:24:06
65 Lynne Thomas WCOC F 1970 01:24:27 1087
66 Alexander Evans POTOC M 2004 01:24:38
67 Sam Healy SBOC F 1973 01:24:53 1085
68 Natasha Conway AIRE F 1971 01:25:25 1082
69 Vesela CHOKOEVA SLOW F 1973 01:26:23 1077
70 Dominic Bowers HH M 2003 01:27:25 1071
71 Nikki Howard MOR F 1974 01:27:57 1068
72 Maxime Pesenti DFOK M 2004 01:28:07
73 Colin Palmer TVOC M 1983 01:28:36 1064
74 Ingwahang Jabegu RSOC M 1982 01:28:43 1064
75 Alex Matthew SROC M 2004 01:29:17
76 Karen Baker BAOC F 1970 01:29:49 1058
77 Freya Askham SMOC F 1974 01:30:07 1056
78 Stephen Beal NWO M 1983 01:32:20 1044
79 Anthony Brown HH M 1983 01:33:02 1040
80 Morag McLuckie MOR F 1972 01:33:47 1036
81 Kristian Gjone FSK M 01:33:55
82 Vanessa Lawson NGOC F 1971 01:36:36 1020
83 Deirdre Coyle GEN F 01:37:33
84 Ben Flippance OD M 1977 01:38:26 1010
85 Finlay Walsh DEVON M 2004 01:38:30
86 Gillian Bowers HH F 1971 01:39:14 1006
87 Angela Modica QO F 1971 01:39:54 1002
88 Paul Gregson OD M 1979 01:40:47 997
89 Hilde Poppe FSK F 01:40:58
90 Helen Ellis PFO F 1972 01:45:24 972
91 Jo Matthew SROC F 1974 01:45:36 971
92 Alice Owen BOK F 1973 01:47:07 962
93 David Esson GRAMP M 1979 01:48:25 955
94 Michael Finch SROC M 2004 01:49:11
95 Ben O'Donnell DVO M 2004 01:49:25
96 John Spelman CSOA M 01:49:46
97 Sebastian Mitchell HOC M 2004 01:55:36
98 Frances Britain MOR F 1970 02:00:31 888
99 Heidi Oates BAOC F 1970 02:02:37 877
100 Martina Rowe GEN F 02:03:28
101 Jonty Goodwin WCOC M 2003 02:10:40 833
102 Fiona Crowther MDOC F 1970 02:38:56 677
103 Cat Edwardes DEVON F 1970 02:39:20 674
104 Matthew Bambrook OD M 2004 02:39:45
105 Michelle Barrows BOK F 1971 02:41:24 663
Showing results 1 - 105 of 105