Results

Achievements at
orienteering events

Jan Kjellstrom Orienteering Festival - Individual 2 (UKOL), 21/04/2019

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Light Green (length: 3.5km, climb: 85m, 15 controls)
Point calculations
779.43 + (194.68 x (3,850.79 - T)) / 1,267.23
Other courses: UKOL 1 (M21) | UKOL 2 (W21) | UKOL 3 (M18,M20) | UKOL 4 (W18,W20) | 5 | UKOL 6 (M35,M40) | 7 | UKOL 8 (W35,W40) | 9 | UKOL 10 (M45) | UKOL 11 (M50) | UKOL 12 (M55) | UKOL 13 (M60) | UKOL 14 (M16,W45) | UKOL 15 (M65) | UKOL 16 (W50) | UKOL 17 (M70,W55) | UKOL 18 (W16,W60) | UKOL 19 (M75,W65) | UKOL 20 (W70) | UKOL 21 (M80,W75) | UKOL 22 (M85,M90,W80) | UKOL 23 (W85,W90) | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | Orange


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Pete Williams IND M 00:33:44
2 William Chandler LOK M 2003 00:35:31 1044
3 Stuart Mccreadie RSOC M 00:36:03
4 Brid Casey WATO F 00:37:10
5 Jack Fairhurst SARUM M 1993 00:37:27 1026
6 Daniel Hitchen BAOC M 00:40:08
7 Martin Jackson IND M 00:40:09
8 Alex Kemp IND M 00:42:51
9 Ciaran Young FINGAL M 00:45:41
10 Dagmar Miklusova TJ RAP F 00:46:05
11 Rachel Banham TVOC F 1992 00:47:38 932
12 Dave Cussens SO M 1952 00:48:49 921
13 Lorraine Reuber SYO F 1968 00:49:11 918
14 Helen Rennie WCOC F 1973 00:50:21 907
15 Iain Phillips LEI M 1967 00:51:41 895
16 Carol Farrington HOC F 1957 00:51:51 893
17 Jane King SO F 1956 00:52:50 884
18 Christine Collins WCH F 1960 00:53:00 882
19 Emma Cochrane HH F 1984 00:53:43 876
20 Rob Smart OD M 1968 00:53:58 874
21 Foxie Loxie WSX F 1959 00:54:01 873
22 Joanna Puternicka ORIENT F 00:54:25
23 Polly Atherton BOK F 1971 00:54:47 866
24 Stephen Searle NOR M 1951 00:54:47 866
25 Kerrie Benham SARUM F 1963 00:55:03 864
26 Ase Cave IND F 00:55:16
27 Julien Beuken WATO M 00:56:52
28 Steve Edgar LEI M 1966 00:57:05 845
29 Catherine Bailey HOC F 2004 00:57:09
30 Lesley King GO F 1967 00:57:10 844
31 Eoin Sharkey BKO M 1964 00:57:20 843
32 Toby Prior SAX M 2005 00:57:23
33 Tate Modica QO M 2004 00:57:35
34 Daniel Kelly WATO M 00:58:19
35 Catherine Beresford IND F 00:58:38
36 Amy Curtis BOK F 1970 00:59:19 824
37 Luke Corkill SPOOK M 01:00:25
38 Alison Innes WSX F 1982 01:00:35 813
39 Gordon Macmillan ECKO M 1967 01:01:30 804
40 Debbie Anderson BOK F 1971 01:03:17 788
41 Joanne Leigh OD F 1967 01:03:26 786
42 Brian Gibson LOC M 1965 01:03:57 782
43 Joanna Emberton EPOC F 1961 01:05:22 768
44 Sarah Hasler QO F 1965 01:06:07 762
45 Erin Weatherstone OD F 1989 01:06:47 755
46 Melanie Avis AIRE F 1966 01:07:09 752
47 Helen Jones BAOC F 1980 01:07:49 746
48 Nick Drewe IND M 01:08:03
49 Patrick Laloyaux IND M 01:08:47
50 Amanda Hudson IND F 01:09:05
51 Sharon Finch SWOC F 1969 01:12:12 706
52 Kate Williams IND F 01:13:10
53 Amit Rai IND M 01:13:47
54 Zara Rogers LEI F 1993 01:14:00 689
55 Alex Radford SN M 1974 01:14:31 684
56 Iain Smith IND M 01:18:17
57 Catherine Hilton DEVON F 1972 01:18:37 646
58 Aoife O'Brien KERRYO F 01:19:21
59 Helen Taylor DEVON F 1959 01:21:55 616
60 Helen Parkinson FVO F 1968 01:23:43 599
61 deborah mays WIM F 1960 01:24:09 595
62 David Walker MDOC M 1941 01:26:45 571
63 Jane Hunter WCOC F 1967 01:27:23 566
64 Marion Fosles IND F 01:28:32
65 Michael Le Marie SN M 1949 01:28:41 554
66 Fred Ross EPOC M 1945 01:30:58 533
67 Charlotte Gaines BL F 1973 01:32:33 518
68 Amanda Bailey SN F 1963 01:34:01 504
69 Julie Burchett NWO F 1950 01:34:40 498
70 Dorinda Davies SARUM F 1952 01:41:16 438
71 Margaret Bolland IND F 01:42:57
72 Diane Findlay-Robinson WCH F 1986 01:43:02 421
73 Rosie Law LOC F 1952 01:44:49 405
74 Ryan Williams IND M 01:46:17
75 David Corp LOC M 1951 01:57:21 289
76 Natalia Barker-Pilsworth RAFO F 02:01:53
77 Linda Radford SN F 1975 02:02:12 245
78 Alyson Denney OD F 1951 02:25:22 31
Showing results 1 - 78 of 78