Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day 3, 01/08/2017

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C14 (length: 3.25km, climb: 130m, 12 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Matthew Leitch EUOC M 1998 00:37:18 1193
2 Christopher Perry SWOC M 1976 00:37:26 1192
3 Nicholas Barr MOR M 1960 00:39:52 1176
4 Emily Birch 00:42:39
5 Brendan McNulty 4SCOTS M 1977 00:45:12
6 Richard Freeman HH M 1962 00:46:06 1133
7 Chris Huthwaite SARUM M 1968 00:46:23 1131
8 Jeremy Huthwaite GRAMP M 1968 00:47:08 1126
9 Jonathan Creak SUFFOC M 1974 00:51:30 1097
10 Barbro Sandal Ganddal IL W 1996 00:53:37
11 Pascal Weber OLV Langenthal M 1997 00:54:10
12 David Rose BOF M 1950 00:54:29 1076
13 Jana Zublin OLG Thun W 1999 00:55:38
14 Ben Bishop LEI M 2001 00:55:52 1067
15 Orjan Karlsen Ask M 1996 00:56:39
16 Christine Kurzen Swiss O Tours W 1972 00:59:24
17 Christopher Hornby MOR M 2000 01:01:55 1026
18 Jennifer Atkinson ELO F 1979 01:02:04 1025
19 Angela Lucking NOC F 1962 01:05:27 1002
20 Jenny Hauxwell LOC W 1982 01:07:17
21 Rachel Findlay-Robinson SPOOK W 1996 01:07:50
22 Lesley Coutts MOR F 1980 01:09:23 975
23 Miles Cuff AOA M 1996 01:09:28
24 Emma Rolfsson Robertsfors IK W 1996 01:09:38
25 Nicola O'Donnell DVO F 1970 01:12:00 957
26 Peter Howe LVO M 1960 01:12:02 957
27 Fergus Barker FVO M 1998 01:13:26 948
28 Alan Shaw MDOC M 1948 01:14:27 941
29 Sarah Bruce BL F 1974 01:14:33 940
30 Ross Fielding M 1996 01:14:55
31 Derek Warren AOA M 1972 01:16:15
32 Elena Kippin TVOC F 2002 01:16:23
33 Ernst Hungerb Maurer OLC Kapreolo M 1952 01:17:13
34 Majlis Bergqvist Sidensj W 1957 01:17:48
35 Paul Mather IND M 1977 01:17:59
36 Matej Pulec VSK Mendelu Brno M 1999 01:18:20
37 Britt-Marie Olofsson Sidensj W 1952 01:18:50
38 Carol Taverner WIGHTO F 1959 01:21:46 891
39 Jane Archer SN F 1954 01:22:09 888
40 Amy Curtis BOK F 1970 01:22:39 885
41 Arild Svihus Ganddal IL M 1982 01:22:46
42 Maj-Lisbet R Freidig W 1972 01:23:18
43 Fraser Robertson TAY M 1999 01:23:20 880
44 LISA WELSH BOF F 1981 01:24:32 872
45 Caroline James SWOC F 1969 01:25:16 867
46 Rachel Alexander OD F 1957 01:25:45 864
47 Lisa Petrie IND W 1996 01:26:12
48 Carolyn Cload INVOC F 1978 01:27:33 852
49 Andy Redfearn EBOR M 1982 01:27:54
50 Iain Phillips LEI M 1967 01:27:55 849
51 Aneta Pecharov Magnus Orienteering W 1996 01:28:14
52 Zoe Perryman AOA W 1996 01:28:44
53 Madeline Slaven CLYDE F 1965 01:28:52 843
54 Katherine McClearn QUBOC W 1996 01:29:03
55 Alexandra Eklund IK Gandvik W 1996 01:29:22
56 Jim O'Donoghue STAG M 1971 01:29:24 839
57 Laura Slaviwa Blaumanis W 1996 01:29:28
58 Kathryn Willis PFO F 1961 01:29:40 837
59 Amie Sherrard QUBOC W 1996 01:31:54
60 Lorraine Batts CLOK F 1957 01:31:59 822
61 Lotta Wedman V W 1977 01:32:30
62 Kath Aspin CLOK F 1967 01:33:10 814
63 Anita Laird BL F 1944 01:33:11 814
64 Sean Croll BAOC M 1987 01:33:21 812
65 Lucy Daly QUBOC W 1996 01:33:50
66 Chloe McIntyre QUBOC W 1996 01:34:45
67 Dominique Drewe-Martin MAROC F 1983 01:35:27 798
68 Sohail Ifraz AOA M 1996 01:39:25
69 Thomas Harper BOF M 1975 01:39:36 770
70 Jenn Hudd WCOC F 1966 01:42:32 750
71 Isobel Anderson GRAMP F 2003 01:42:51
72 Sue Edlington HOC F 1953 01:44:36 736
73 Som Jin QUBOC W 1996 01:45:42
74 Cliodhna Burke QUBOC W 1997 01:46:12
75 Karl Bowen QUBOC M 1996 01:46:48
76 Kim Sanderson NATO F 1975 01:47:24 717
77 Louise Nilsson H W 1996 01:48:13
78 Kathy Klaka FVO F 1984 01:51:23 690
79 Gee Kim CHIG W 1996 01:52:37
80 Henri Shepherd INVOC F 1968 01:53:35 675
81 Paul Rogers QUBOC M 1996 01:54:05
82 Sean Scanlon M 1977 01:54:07
83 Jane Elder W 1957 01:57:35
84 Suse Coon ECKO F 1951 01:58:35 641
85 Clare Sanders NOC F 1979 01:59:25 635
86 Steve Clayton ESOC M 1962 01:59:46 633
87 Brian Yates ESOC M 1944 02:00:25 629
88 Bill Anderson M 1967 02:01:46
89 Deborah Mays WIM F 1960 02:02:16 616
90 Kay Sayer WSX F 1946 02:02:22 615
91 Paul Davison M 1947 02:04:40
92 Jeremy Steventon-Barnes SUFFOC M 1970 02:07:58 577
93 Helen Taylor DEVON F 1959 02:11:00 557
94 Alice Swiers-Schofield RAOC W 1996 02:12:19
95 Madeleine Edge LOG F 1978 02:14:59 530
96 Sharon Warland SOS F 1965 02:21:16 487
97 Judith Robb CLOK F 1943 02:28:55 435
98 Fiona Sneyd KERNO F 1957 02:29:23 432
99 Judith Beadel KERNO W 1962 02:29:26
100 Clare Hunter CLOK F 1963 02:35:20 391
101 Anabel Funk OLC Kapreolo 02:39:37
102 Matthias Funk OK Team Filder M 2005 02:52:28
103 Marie-Jeanne Arsac Altair CO W 1957 03:16:28
104 Chun Bleau MDOC F 1963 03:17:22 106
- Kenny Leitch SO M 1964 00:37:10
- Neil Spenceley FVO M 1970 01:00:33
- Anna Campbell MOR F 1999 01:00:36
- Evelina Johansson Gavle OK 01:18:52
- Julie Keast SO F 1968 01:35:33
- Jacqui Chapman MAROC F 1971 01:35:40
- Don Nisbet SMOC M 1962 01:38:37
- Caroline Tullie RR F 1960 01:41:53
- Robert Ian Robb CLOK M 1939 01:48:56
- Christine Smith EPOC F 1942 01:57:52
- Chris Furse CLYDE M 1968 02:04:58
- Michael Bednall M 1962 03:03:08
Showing results 1 - 116 of 116