Results

Achievements at
orienteering events

Regional Event and YHOA School Championships, 10/06/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at https://www.southyorkshireorienteers.org.uk/events/event/701-regional-event-incorporating-yhoa-schools-championships

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 5km, 20 controls)
Point calculations
974.78 + (136.91 x (3,299.73 - T)) / 834.67
Other courses: White | Yellow | Orange | Long Orange | Short Green | Blue

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Max Mobus SYO M 2004 00:39:14
2 Jaimie Buckley SYO F 1978 00:39:30 1127
3 Julian Pieters SYO M 1971 00:39:33 1127
4 Peter Jones AIRE M 1956 00:41:30 1108
5 Yasmin Field HALO F 1999 00:41:53 1104
6 Paul Bradbury SYO M 1957 00:42:05 1102
7 Clive Wilson SYO M 1954 00:42:25 1099
8 Graeme Tiffany AIRE M 1963 00:43:20 1090
9 Pauline Tryner SYO F 1972 00:44:47 1075
10 John Franklin SYO M 1951 00:45:17 1070
11 Anne Murgatroyd AIRE F 1980 00:45:46 1066
12 David Booker NOC M 1954 00:45:51 1065
13 Ben Offler HALO M 1987 00:46:20 1060
14 Lawrence Cook HALO M 1969 00:47:32 1048
15 Jenny Lightfoot SYO F 1970 00:48:12 1042
16 David Day CLARO M 1948 00:48:18 1041
17 David Offler HALO M 1952 00:48:43 1037
18 Jill Smith EBOR F 1954 00:49:03 1033
19 Andy Hawkins DVO M 1947 00:49:30 1029
20 Colin Best SYO M 1947 00:49:34 1028
21 Peter Ross MDOC M 1947 00:49:52 1025
22 Roseanne Field HALO F 1964 00:50:12 1022
23 Martin Wheeler LOG M 1954 00:50:45 1017
24 Helen Chan HALO F 1975 00:51:05 1013
25 Allen Barnes CLARO M 1942 00:51:26 1010
26 Alex Forrest SYO M 1967 00:51:27 1010
27 Henry Marston SYO M 1946 00:51:43 1007
28 Martyn James SYO M 1981 00:51:56 1005
29 Rod Williams HALO M 1947 00:52:47 997
30 Daniel Roth OD M 1971 00:52:50 996
31 Jane Booker NOC F 1954 00:53:09 993
32 Bronwen Doyle SYO F 1967 00:54:16 982
33 Hilary Palmer NOC F 1947 00:54:29 980
34 Helen Martland EPOC F 1968 00:54:42 978
35 Chris Kirkham MDOC M 1947 00:55:20 971
36 Stuart Swalwell DVO M 1950 00:55:43 968
37 Hayley Fox LOG F 1974 00:55:57 965
38 Ricardo Fernandes WCH M 1973 00:56:07 964
39 Michael Smith HALO M 1944 00:56:35 959
40 Jacky Dakin SYO F 1961 00:57:04 954
41 Beverley Inkson SYO F 1969 00:57:06 954
42 Jane Kayley-Burgess DVO F 1957 00:57:06 954
43 Paul Norman SYO M 1962 00:58:51 937
44 Gerry Symes AIRE M 1948 00:59:39 929
45 Brian Slater HALO M 1947 00:59:47 928
46 Anne Kayley-Burgess DVO F 1966 01:02:47 898
47 Hannah Dixon SYO F 2003 01:04:34
48 Susan Guy SYO F 1978 01:10:22 824
49 Anne Gibbs LOG F 1944 01:11:57 808
50 Judith Holt DVO F 1950 01:12:53 799
51 Jackie Barnes CLARO F 1946 01:17:09 757
52 Mary Carrick HALO F 1949 01:20:30 724
53 Geoff Gibbs LOG M 1941 01:35:55 572
54 John Purkis SYO M 1954 01:51:42 417
Showing results 1 - 54 of 54