Results

Achievements at
orienteering events

White Rose, 25/08/2018

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 4.2km, climb: 125m, 17 controls)
Point calculations
1,117.14 + (78.20 x (3,353.24 - T)) / 573.97
Other courses: Black | Brown | Short Brown | Short Blue | Green | Short Green | Very Short Green | Light Green | Long Orange | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Euan Tryner SYO M 2004 00:41:05
2 John Embrey DEE M 1958 00:42:10 1229
3 Steve Blount SO M 1960 00:42:49 1224
4 Anne Straube OD F 1975 00:43:00 1222
5 David Williams AIRE M 1962 00:43:18 1220
6 Steve Corrigan EBOR M 1958 00:43:24 1219
7 Chris Hooker SO M 1961 00:43:59 1214
8 Paul Addison DVO M 1957 00:44:07 1213
9 Lucie Todhunter SROC F 1980 00:45:48 1200
10 Amanda Crawshaw SYO F 1970 00:46:42 1192
11 Graham Johnson DVO M 1955 00:47:29 1186
12 Paul Bradbury SYO M 1957 00:48:27 1178
13 Lesley Ross OD F 1966 00:49:42 1168
14 Jenny Johnson SYO F 1978 00:50:29 1161
15 Michael James BAOC M 1958 00:51:32 1153
16 Neil Hunter CLOK M 1960 00:51:45 1151
17 Tereza Maria Rush BOK F 1979 00:52:16 1147
18 James Meredith EBOR M 1978 00:55:32 1120
19 Lee Beavers AIRE M 1979 00:56:12 1115
20 Andrew Ridgway NOC M 1962 00:56:25 1113
21 Ben Mackervoy DVO M 2003 00:56:44
22 Daniel Roth OD M 1971 00:56:46 1110
23 Andy Lewsley BL M 1955 00:57:20 1105
24 Leon Ricketts AIRE M 1976 00:57:26 1105
25 Rebecca Simpson CLOK F 1977 00:57:38 1103
26 Dominic Green CLOK M 2003 00:57:42
27 Michael Merritt SO M 1957 00:58:16 1098
28 Andy Ellis PFO M 1960 00:58:53 1093
29 Davie Frame TAY M 1958 00:59:37 1087
30 Helen Bickle WAOC F 1982 01:00:14 1082
31 Matthew Cochrane SROC M 1954 01:00:49 1077
32 David Vincent DVO M 1961 01:02:05 1066
33 Richard Needham DVO M 1963 01:02:42 1061
34 Simon Brook EBOR M 1956 01:03:02 1059
35 Faye Pinker AIRE F 1975 01:03:07 1058
36 Patrick Murphy BOC M 1958 01:04:26
37 Paul Wright PFO M 1961 01:04:42 1045
38 Simon Filmore LOC M 1956 01:04:54 1043
39 Helen Meredith EBOR F 1979 01:05:08 1042
40 Adrian Moseley RAFO M 1969 01:05:40 1037
41 Heather Fellbaum FVO F 1963 01:09:47 1004
42 Mark Collins DFOK M 1960 01:10:13 1000
43 James Bedwell DVO M 2002 01:10:47 995
44 Bob Steeper EPOC M 1963 01:11:42 988
45 Lizzie Rosewell SUFFOC F 1981 01:11:51 987
46 Stephen Restorick CLOK M 1956 01:12:10 984
47 Paul Gregson OD M 1979 01:12:49 979
48 Paul Wood AIRE M 1962 01:14:19 966
49 Paul Watson MDOC M 1974 01:15:40 955
50 Helene Lecomte EBOR F 1978 01:18:02 936
51 Richard Llewellyn NOC M 1954 01:21:27 908
52 Iain Smith IND M 1968 01:31:15
53 Jonty Goodwin WCOC M 2003 01:35:20
- Steve Dempsey SYO M 1963 00:44:50
- Vicky Tucker CLOK F 1974 00:59:08
- Paul Williams LOC M 1955 01:13:43
Showing results 1 - 56 of 56