Results

Achievements at
orienteering events

Puttenham Level B (SE League), 20/01/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.guildfordorienteers.co.uk/results/go-event-2019-results/puttenham-classic/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.5km, climb: 130m, 16 controls)
Point calculations
949.25 + (88.63 x (3,866.84 - T)) / 676.96
Other courses: Black | Brown | Short Brown | Blue | Short Blue | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 David Frampton HH M 1970 00:43:42 1112
2 Tommy Heap SO M 2005 00:45:45
3 Hannah Freeman HH F 2003 00:46:21 1091
4 Will Heap SO M 1973 00:46:30 1090
5 Mike Murray SLOW M 1944 00:46:58 1087
6 Richard Freeman HH M 1962 00:50:04 1062
7 Sarah Howes SAX F 1959 00:50:20 1060
8 Linda Pakuls WIM F 1957 00:50:44 1057
9 Amelia Bartlett SO F 2003 00:51:17 1053
10 Ffion Bricknell SAX F 2004 00:51:30
11 Dorte Torpe Hansen SLOW F 1966 00:51:37 1050
12 Alison Saunders HH F 1959 00:51:47 1049
13 Annika Greenwood BKO F 1971 00:52:35 1042
14 Marion Payne-Bird GO F 1958 00:53:59 1031
15 Julie Cleary LOK F 1964 00:55:26 1020
16 Garry Parmenter HAVOC M 1946 00:55:35 1019
17 Ted McDonald BOK M 1943 00:55:43 1018
18 Simon Ling MV M 1945 00:56:14 1014
19 Ian Peirce SARUM M 1944 00:56:30 1012
20 Lucy Paton SN F 1961 00:57:10 1006
21 Phoebe King GO F 2004 00:57:11
22 Paul Kilpin TVOC M 1949 00:57:34 1003
23 Philip Gristwood MV M 1949 00:57:56 1000
24 Keith Parkes DFOK M 1945 00:58:18 998
25 Richard Rae BKO M 1946 00:58:32 996
26 Sarah Brown SLOW F 1952 00:59:04 992
27 Neil Fraser NWO M 1961 00:59:51 985
28 Eddie Whittle BKO M 1969 01:00:11 983
29 Carol House SO F 1956 01:00:43 979
30 Andy MacGregor BADO M 1940 01:00:44 978
31 Fiona Clough BKO F 1962 01:00:47 978
32 Karen Jones SLOW F 1961 01:02:03 968
33 Barbara Lugton GO F 1957 01:03:03 960
34 Gill Sharp SN F 1958 01:04:09 952
35 Christine Jepson SO F 1958 01:04:17 951
36 Jon Wheatcroft TVOC M 1952 01:04:48 946
37 Sue Hands WIM F 1948 01:05:05 944
38 Greg Birdseye TVOC M 1945 01:05:46 939
39 Jane King SO F 1956 01:07:24 926
40 Richard Steptoe TVOC M 1947 01:07:43 924
41 John Collyer SOS M 1945 01:08:09 920
42 Phil M'Caw HH M 1962 01:08:52 915
43 Nicola Trotman HH F 1966 01:11:24 895
44 Charles Taylor-Keane SMOC M 1955 01:12:18 888
45 Leianne Upton MV F 1961 01:12:26 887
46 Helen Rivers GO F 1954 01:12:43 884
47 Jenny Collyer SOS F 1945 01:13:06 881
48 Nicky Masson MV F 1964 01:13:54 875
49 Christine Artus BKO F 1953 01:15:05 866
50 Roger Pring SAX M 1945 01:15:12 865
51 Peter Smith SN M 1962 01:15:54 859
52 Viv Hodson HH F 1964 01:17:08 850
53 Fiona Hanstock BOK F 1956 01:17:29 847
54 Gail Parker SLOW F 1958 01:21:39 814
55 Barry Breed HH M 1946 01:21:56 812
56 Jasmine Bennett SO F 1953 01:22:53 804
57 Beryl Pring SAX F 1946 01:24:13 794
58 Denise Mullins SARUM F 1951 01:26:21 777
59 Ben Rivers GO M 1944 01:29:24 753
60 Ralph Phillips SO M 1945 01:30:01 748
61 Frederick Smith GO M 1960 01:38:43 680
- William Chandler LOK M 2003 00:33:42
- John Chappell TVOC M 1948 00:39:36
- Pete Inness BKO M 1967 00:44:54
- Jane Archer SN F 1954 00:57:23
- John Morris SO M 1945 01:14:30
Showing results 1 - 66 of 66