Results

Achievements at
orienteering events

DFOK SE League Event, 13/01/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.dfok.co.uk/index.php?option=com_content&view=article&id=670

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.4km, climb: 125m, 16 controls)
Point calculations
1,051.35 + (131.66 x (270,958.46 - T)) / 72,143.80
Other courses: Black | Brown | Short Brown | Short Blue | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White | V Short Green


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Ian Ditchfield MV M 1956 50:40:00 1213
2 Chris Hooker SO M 1961 52:02:00 1204
3 James Yule SO M 2003 55:38:00 1180
4 Peter Chapman SO M 1964 56:05:00 1177
5 Andrew Parkinson SO M 1952 57:43:00 1167
6 Charles Spence LOK M 1958 58:00:00 1165
7 Robin Smith SO M 1952 59:28:00 1155
8 Henry Taylor SAX M 2004 59:56:00
9 Peter Martin SAX M 1949 60:44:00 1147
10 Alex Fielding HH M 2003 62:17:00 1137
11 Peter Jones SN M 1956 62:50:00 1133
12 Sarah Scarbrough MV F 1982 63:30:00 1129
13 Maxime Pesenti DFOK M 2004 63:31:00
14 Nikolay Kolev SLOW M 1965 63:47:00 1127
15 David Hodson HH M 1964 65:06:00 1118
16 Benjamin Brooker SO M 1979 66:12:00 1111
17 Neill Wates DFOK M 1974 67:37:00 1102
18 Peter Carlill NOR M 1958 67:55:00 1100
19 Ronan Cleary LOK M 1960 68:44:00 1094
20 Matthew Taylor SAX M 2004 69:07:00
21 Richard Catmur SLOW M 1954 69:14:00 1091
22 Robin Wilson SO M 1959 69:53:00 1087
23 Shane Muggeridge HAVOC M 1998 69:58:00 1086
24 Charlie Turner SLOW M 1953 70:05:00 1085
25 Stig Hultgreen Karlsen GeoForm IL M 1959 70:10:00
26 Mike Turner SO M 1950 70:11:00 1085
27 Mick Smith HH M 1948 71:09:00 1078
28 Edward Cox SO M 1959 71:24:00 1077
29 Ian Byford HH M 1958 71:53:00 1074
30 Graham Denney SAX M 1969 72:20:00 1071
31 Jim Prowting TVOC M 1946 72:28:00 1070
32 David Dawson DFOK M 1958 74:01:00 1060
33 Jane Lambert SO F 1960 74:15:00 1058
34 Cameron Pattenden SO M 2003 75:34:00 1049
35 Robert MacDermott NONE M 1964 77:53:00
36 Neil Brooks LOK M 1960 78:22:00 1031
37 Lisa Blair SAX F 1976 78:28:00 1030
38 Darren Warner-Swann SO M 1969 78:45:00 1028
39 Nicki Adams SLOW F 1978 78:56:00 1027
40 Chris Shaw HAVOC M 1949 80:22:00 1018
41 Dorte Torpe Hansen SLOW F 1966 80:37:00 1016
42 Stefan Peykov SLOW M 1965 82:38:00 1003
43 Nicholas Betts SAX M 1964 82:53:00 1001
44 Paul Prudhoe Central Coast M 1954 85:24:00
45 Paul Wilson SO M 1962 87:52:00 969
46 Jaime Reed Ind M 1979 90:27:00
47 Tim Keogh MV M 1963 90:35:00 951
48 Anna Bartlett SO F 1965 91:51:00 942
49 Nikolay Yanev SLOW M 1973 92:31:00 938
50 Adriana Stankova SLOW F 1984 97:56:00 902
51 Dale Bennett HAVOC M 1964 100:24:00 886
52 Bohdan Rainczuk SAX M 1961 105:59:00 850
53 Adam Shallcross BAOC M 1961 120:01:00 757
54 Samantha Prior SAX F 1978 121:17:00 749
55 Michael White MV M 1937 175:00:00 396
- Rod Harrington M 1969 66:13:00
- Clive Hawkes SO M 1959 79:59:00
Showing results 1 - 57 of 57