Results

Achievements at
orienteering events

SN Trophy SE League Event, 17/11/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southernnavigators.com/results-archive/2019/2019-11-17-old-windmill-hill-and-colony-gate/index.html

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 5.2km, climb: 230m, 17 controls)
Point calculations
959.10 + (84.23 x (4,439.18 - T)) / 740.67
Other courses: Brown | Short Brown | Blue | Short Blue | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 David Frampton HH M 1970 00:47:39 1139
2 James McMillan SLOW M 1989 00:48:04 1136
3 Lyra Medlock WSX F 2007 00:48:20
4 Martin Goddard SARUM M 1958 00:54:07 1095
5 Lucy Paton SN F 1961 00:56:10 1081
6 Doug Greenwood BKO M 1973 00:56:51 1076
7 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 01:00:58 1048
8 Alan Kersley BADO M 1957 01:01:05 1047
9 Janet Rosen HH F 1955 01:01:47 1042
10 Alison Harding HH F 1960 01:02:23 1038
11 Geoff Wright GO M 1945 01:02:57 1034
12 Christine Kiddier BL F 1952 01:03:50 1028
13 Martin Lock GO M 1948 01:05:04 1020
14 Marion Payne-Bird GO F 1958 01:05:09 1019
15 Alan Williamson SO M 1949 01:05:31 1017
16 David Battison SARUM M 1946 01:05:38 1016
17 Richard Steptoe TVOC M 1947 01:06:39 1009
18 Andrew Cummings HH M 1952 01:07:00 1007
19 Tegan Frampton HH F 2005 01:08:09
20 Philip Gristwood MV M 1949 01:08:11 999
21 Roy Heselden BADO M 1947 01:08:17 998
22 Julie Cleary LOK F 1964 01:08:18 998
23 Susan Crickmore SO F 1962 01:08:33 996
24 Paul Kilpin TVOC M 1949 01:08:33 996
25 Richard Rae BKO M 1946 01:08:37 996
26 David Funnell SO M 1964 01:09:38 989
27 Alison Saunders HH F 1959 01:10:06 986
28 Simon Ling MV M 1945 01:10:21 984
29 Phil Stradling BKO M 1958 01:10:31 983
30 David Harrison SLOW M 1966 01:11:07 979
31 Christopher Edge SN M 2004 01:11:29
32 Garry Parmenter HAVOC M 1946 01:12:47 967
33 Angela Darley GO F 1973 01:13:11 965
34 John Collyer SOS M 1945 01:13:58 959
35 Roger Maher SO M 1938 01:14:19 957
36 Neil Fraser NWO M 1961 01:14:37 955
37 Dave Cussens SO M 1952 01:14:37 955
38 Keith Parkes DFOK M 1945 01:16:24 943
39 Helen Rivers GO F 1954 01:17:19 936
40 Penny Marsh SO F 1963 01:18:30 928
41 Karen Jones SLOW F 1961 01:20:40 914
42 Nigel Saker SLOW M 1948 01:21:14 910
43 Caroline Potter BOK F 1962 01:21:16 909
44 Jannion Ireland SO F 1957 01:22:23 902
45 Julie Collins DFOK F 1960 01:23:39 893
46 Nathan Judd MV M 2003 01:23:43 893
47 Catherine Galvin LOK F 1962 01:24:16 889
48 Rebecca Medlock WSX F 1974 01:24:37 887
49 Robin Baker NWO M 1949 01:25:59 877
50 George Engelhardt MV M 1951 01:27:08 869
51 Fiona Hanstock BOK F 1956 01:27:31 867
52 Lesley Innes BKO F 1958 01:28:18 861
53 Gill Sharp SN F 1958 01:29:48 851
54 Chris McDonald MV M 1942 01:31:55 837
55 Joanna Belsey SN F 1964 01:38:19 793
56 Barbara Lugton GO F 1957 01:45:23 745
57 Maxine Dunn BOF F 1962 01:49:02 720
58 Trevor Roberts MDOC M 1947 01:49:44 715
59 Rosemary Walklin TVOC F 1959 01:50:23 711
60 Philip Chatterley 01:51:09
61 Jane King SO F 1956 01:53:55 687
62 Christopher Hill HOC M 1989 01:54:16 684
63 Michael White MV M 1937 02:26:24 465
64 Kathryn Turner TVOC F 1956 02:37:22 390
- James Crawford GO M 1955 00:46:43
- Mike Christopher WIM M 1955 00:56:53
- Stephen Fletcher BKO M 1951 00:58:28
- Laura Barrett SN F 2005 01:14:09
- Leianne Upton MV F 1961 01:22:46
- Ben Rivers GO M 1944 01:30:22
- Peter Smith SN M 1962 01:40:24
- Linda Radford SN F 1975 02:12:05
Showing results 1 - 72 of 72