Results

Achievements at
orienteering events

CompassSport Cup Heat - Dunrod Hill, Greenock, 17/03/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.clydesideorienteers.org.uk/home/results/clyde-compass-sport-cup-scottish-heat-17th-march-dunrodhill/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

3 Blue Women (length: 5.9km, climb: 190m, 14 controls)
Point calculations
1,131.41 + (110.76 x (4,376.40 - T)) / 962.73
Other courses: 1 Brown | 10 Super Vet Short Green | 2 Short Brown | 4 Blue Men | 5 Green Women | 6 Green Men | 7 Veterans Short Green | 8A Junior Men (Green) | 8B Junior Women (Short Green) | 9A Orange Men | 9B Orange Women | Light Green | White | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Grace Molloy FVO F 2000 00:49:37 1292
2 Claire Ward INT F 1977 00:52:11 1275
3 Sarah Jones ESOC F 1996 00:52:43 1271
4 Naomi Lang W 1999 00:52:49
5 Isobel Cox BASOC F 2002 00:56:08 1247
6 Janine Inman FVO F 1977 00:56:44 1243
7 Mirjam Allik W 1984 00:58:45
8 Mairi Eades INT F 2001 01:04:09 1192
9 Carolyn Hindle FVO F 1996 01:08:24 1163
10 Fiona Berrow FVO F 1985 01:08:55 1159
11 Gillian Martin ESOC F 1980 01:09:16 1157
12 Susannah Macmillan ECKO F 1968 01:10:04 1151
13 Katrina McGougan BASOC F 2001 01:11:14 1143
14 Sarah McAdam RR F 1984 01:12:22 1135
15 Laura Hindle FVO F 1998 01:13:53 1125
16 Marsela McLeod INVOC F 1964 01:15:25 1114
17 Louise Adams W 1998 01:17:27
18 Julie Kovarova W 1998 01:18:09
19 Rosalind Heron STAG F 1987 01:18:50 1091
20 Laura Cox W 1984 01:26:18
21 Ceana Heron STAG F 1991 01:27:10 1033
22 Juliette Maire ESOC F 1991 01:30:13 1012
23 Alexandra Boloux EUOC F 1999 01:32:59 993
24 Catherine Isherwood FVO F 1976 01:34:54 980
25 Catriona Bamford STAG F 1989 01:43:47 918
26 Rebecca Skuce W 1998 01:47:03
27 Tricia Woodward AYROC F 1957 01:53:37 851
- Roanne Lilley ECKO F 1999 00:37:55
- Ilze Puzule W 1979 01:00:33
- Jenny Hammond FVO F 1975 02:19:19
Showing results 1 - 30 of 30