Results

Achievements at
orienteering events

CompassSport Cup Heat, 17/03/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at socweb.org/event/2018/04/24/compasssport-cup-qualifying-round-roundhill/results

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Sh Green Veterans (length: 4.3km, climb: 45m, 14 controls)
Point calculations
873.95 + (143.78 x (3,457.30 - T)) / 855.36
Other courses: Blue Women | Blue Men | Short Brown | Brown | Green Women | Green Men | Green Jnr Men | Sh Green Jnr Women | Orange Men | Orange Women | Sh Green Super Vets | Light Green EOD | Yellow EOD


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Martin Wilson BKO M 1947 00:31:16 1140
2 Jim Prowting TVOC M 1946 00:38:35 1066
3 Christopher Branford WIM M 1946 00:41:10 1040
4 Ian Peirce SARUM M 1944 00:41:14 1039
5 Peter Hambleton SARUM M 1943 00:43:25 1017
6 Terry Sankey SOC M 1947 00:44:24 1007
7 Brian Hart SARUM M 1945 00:44:30 1006
8 Inara Gipsle TVOC F 1952 00:45:25 997
9 Ian Cooper BKO M 1943 00:45:46 994
10 Tony Ludford BADO M 1944 00:45:46 994
11 Linda Pakuls WIM F 1957 00:45:50 993
12 Richard Rae BKO M 1946 00:46:14 989
13 Paul Wallace-Stock SN M 1944 00:46:49 983
14 Andy MacGregor BADO 00:48:03 970
15 Ian Campbell SARUM 00:49:22 957
16 Julie Astin WSX F 1953 00:50:06 950
17 Roy Heselden BADO M 1947 00:51:13 939
18 Richard Steptoe TVOC M 1947 00:51:32 935
19 Philip Cooper WIM M 1947 00:51:52 932
20 Jenny Bray SN F 1955 00:52:41 924
21 Keith Henderson WIM M 1942 00:54:53 902
22 Brian Palmer TVOC M 1944 00:56:14 888
23 Jan Belza SARUM M 1944 00:57:50 872
24 Lynn Branford WIM F 1950 01:00:08 849
25 Bob Beresford TVOC M 1949 01:02:39 823
26 Denise Mullins SARUM F 1951 01:03:09 818
27 David Wade DUOC M 1987 01:03:41 813
28 SARAH HOULDER WSX F 1959 01:05:22 796
29 Peter Bennett BKO M 1940 01:05:34 794
30 Anne-Marie Hillier BKO F 1952 01:06:01 789
31 Alain Wilkes BKO M 1948 01:06:51 781
32 Janet Livingstone NWO F 1955 01:08:20 766
33 Ken Stimson NWO M 1946 01:09:01 759
34 Celia Robertson WSX F 1952 01:09:06 758
35 Susan Wilkes BKO F 1954 01:09:16 756
36 Richard Brightman WIM M 1940 01:12:44 722
37 Antonia Holt NWO F 1957 01:16:15 686
38 Sally Collins BKO F 1951 01:16:22 685
39 David Nixon SOC M 1944 01:16:22 685
40 Mike Kite WIM M 1947 01:17:38 672
41 Sheila Gold WSX F 1954 01:19:39 652
42 Madeleine Bridle WSX F 1952 01:20:37 642
43 Caroline Christopher WIM F 1951 01:23:10 616
44 Alan Hooper WSX M 1943 01:25:12 596
45 Helen Wheelwright SOC F 1958 01:26:54 579
46 Vicki Barkaway SOC F 1953 01:29:08 556
- David Mullins SARUM M 1949 00:53:16
- Denise Harper BKO F 1950 00:56:10
- Hilary Pickering WIM F 1954 00:57:31
Showing results 1 - 49 of 49