Results

Achievements at
orienteering events

LOC Cumbrian Galoppen, 11/11/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at https://www.lakeland-orienteering.org.uk/results

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Brown (length: 7.68km, 20 controls)
Point calculations
1,254.24 + (75.76 x (5,825.69 - T)) / 1,380.62
Other courses: Blue | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Iain Embrey SROC M 1987 01:08:04 1350
2 Thomas Wilson EUOC M 1997 01:08:10 1349
3 David Roome SROC M 1982 01:09:55 1344
4 Alistair Masson EUOC M 1997 01:10:25 1342
5 Matthew Fellbaum EUOC M 1998 01:11:18 1339
6 Jack Wood AIRE M 1989 01:12:34 1335
7 John Ockenden DRONGO M 1994 01:13:49 1331
8 Duncan Archer CLOK M 1977 01:16:18 1323
9 Alasdair Pedley EUOC M 1999 01:16:25 1322
10 Louis Morris WCOC M 01:16:32
11 Steve Birkinshaw WCOC M 1968 01:17:55 1317
12 Ben Breeze WCOC M 2000 01:18:07 1317
13 Harry Scott LOC M 2000 01:19:50 1311
14 Sarah Jones ESOC F 1996 01:19:55 1311
15 Andrew Stemp WAOC M 1997 01:20:24 1309
16 Anthony Squire NOC M 1977 01:20:44 1308
17 Jack Wright LOC M 1993 01:21:12 1307
18 Graham Patten WAROC M 1962 01:21:25 1306
19 Charlie Rennie WCOC M 2003 01:21:55
20 Michael Adams SYO M 1996 01:23:10 1300
21 Thomas Laraia EUOC M 01:23:13
22 Shane Ohly WAROC M 1976 01:25:12 1293
23 Fay Walsh EUOC F 1997 01:27:47 1285
24 Dan Parker BL M 1962 01:28:48 1282
25 Iain Smith-Ward LOC M 1968 01:31:25 1273
26 Clare Dallimore SWOC W 1997 01:33:41
27 Ben Goodwin WCOC M 2001 01:33:50 1265
28 Jeff Powell Davies BL M 1980 01:35:24 1260
29 Simon Hunter WCOC M 1968 01:40:25
30 Robert Daly GRAMP M 1957 01:41:28 1240
31 Nigel Wright NN M 1971 01:42:25 1237
32 Nicholas Wilson LEI M 1999 01:44:36 1230
33 Dave Murgatroyd AIRE M 1989 01:48:11 1218
34 John Embrey DEE M 1958 01:49:13 1214
35 Robert Smith LOC M 1963 01:53:28 1200
36 Mike Harrison WCOC M 1970 01:54:21 1197
37 Jamie Rennie WCOC M 1970 01:55:30 1194
38 Karen Parker BL F 1963 01:56:01 1192
39 Paul Fox SN M 1962 01:56:27 1191
40 Derek Fryer LOC M 1954 01:56:57 1189
41 Francis Smith-Ward LOC M 2001 01:59:50 1179
42 Colin Valentine WCOC M 1960 02:00:16 1178
43 Jim Trueman MDOC M 1964 02:03:14 1168
44 Robbie Peal EUOC M 1998 02:07:22
45 David Bowman AIRE M 1973 02:11:11 1142
46 Tom Matthew SROC M 1971 02:11:48 1140
47 Julie Ferris-Worth BL F 1967 02:12:02 1139
48 Mykyta Chubynsky OD M 1976 02:22:38 1104
49 Gavin Smith SROC M 1958 02:22:53 1103
50 Ian Murgatroyd SOLWAY M 1962 02:34:51 1064
- Alexander Chepelin EUOC M 1997 00:08:51
- Felix Wilson EUOC M 2000 01:30:01
- Michael Ainsworth LOC M 1983 01:39:58
Showing results 1 - 53 of 53