Results

Achievements at
orienteering events

GO City Race, 20/10/2018

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Course 4 (length: 4km, climb: 45m, 25 controls)
Point calculations
980.99 + (118.39 x (2,182.59 - T)) / 374.20
Other courses: Course 1 | Course 2 | Course 3 | Course 5 | Course 6 | Course 7


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Don McKerrow SLOW M 1952 00:28:03 1139
2 Janet Rosen HH F 1955 00:28:26 1132
3 Nigel Hoult BKO M 1953 00:29:17 1116
4 Paul Langston HH M 1953 00:29:20 1115
5 Martin Wilson BKO M 1947 00:30:15 1097
6 Lucy Paton SN F 1961 00:30:17 1097
7 Peter Martin SAX M 1949 00:30:19 1096
8 Dave Chapman SN M 1953 00:31:11 1080
9 Robin Smith SO M 1952 00:31:27 1075
10 Sarah Wilde GO F 1984 00:32:03 1063
11 Mick Smith HH M 1948 00:32:05 1062
12 Jill Blount SO F 1960 00:32:18 1058
13 Marion Payne-Bird GO F 1958 00:32:29 1055
14 Barrie Pearson SO M 1950 00:33:09 1042
15 JOHN BIRTWISTLE CLARO M 1956 00:33:40 1032
16 Catherine Galvin LOK F 1962 00:33:46 1031
17 Penny Marsh SO F 1963 00:33:53 1028
18 Susan Birtwistle CLARO F 1957 00:34:10 1023
19 Hedley Calderbank HH M 1951 00:34:28 1017
20 Susan Crickmore SO F 1962 00:35:40 994
21 Stephen Peacock SN M 1951 00:36:11 985
22 David Mullins SARUM M 1949 00:37:34 958
23 Fred Miller NATO M 1951 00:37:43 956
24 Julie Cleary LOK F 1964 00:38:08 948
25 Fiona Clough BKO F 1962 00:38:25 942
26 John Pittam SO M 1950 00:38:46 936
27 Helen Rivers GO F 1954 00:39:02 931
28 Richard Rae BKO M 1946 00:39:10 928
29 Neil Connelly BOK M 1944 00:40:49 897
30 Jon Wheatcroft TVOC M 1952 00:41:08 891
31 Leianne Upton MV F 1961 00:42:11 871
32 Virginia Catmur SLOW F 1955 00:42:45 860
33 Jacqui Briggs BKO F 1961 00:43:37 844
34 Helen Wheelwright SOC F 1958 00:44:37 825
35 Gill Sharp SN F 1958 00:45:28 808
36 Mike Elliot MV M 1951 00:45:41 804
37 Julia Verhoeven IND W 1997 00:45:50
38 David White SO M 1952 00:46:16 793
39 Kjell Tullus SLOW M 1950 00:49:21 735
40 David Nixon SOC M 1944 00:57:16 584
- Axel Blomquist BAOC M 1952 00:27:49
- Mike Turner SO M 1950 00:28:00
- Ian Sayer WSX M 1951 00:30:36
- Jane Lambert SO F 1960 00:33:02
- John Collyer SOS M 1945 00:33:06
- Frances Kemp SN W 00:35:15
- Andrew Snell BAOC M 1974 00:37:12
- Annie Sanderson Orienteering Taranak W 1958 00:39:18
- Barbara Lugton GO F 1957 00:44:50
- Les Smithard KFO M 1952 00:50:21
- Ben Rivers GO M 1944 00:59:54
Showing results 1 - 51 of 51