Results

Achievements at
orienteering events

Swindale North, Cumbrian Gallopen Level C, Regional Event, 15/09/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.bl-orienteering.org.uk/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.5km, climb: 150m, 12 controls)
Point calculations
992.94 + (82.43 x (3,733.42 - T)) / 740.14
Other courses: Brown | Blue | Short Green | Light Green | Orange | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Peter Hudd WCOC M 1960 00:39:45 1143
2 Michael Pearson WCOC M 1944 00:45:20 1106
3 Ian Teasdale WCOC M 1960 00:46:37 1097
4 Robin Thomas BL M 1951 00:46:38 1097
5 Julian Lailey SROC M 1946 00:47:27 1092
6 Jill Smith EBOR F 1954 00:50:33 1071
7 Dave Hewitt WAROC M 1963 00:52:27
8 Dave McQuillen SOLWAY M 1943 00:52:55 1055
9 Roger Smith LOC M 1948 00:54:18 1046
10 Richard Cummings WCOC M 1959 00:54:37 1044
11 Tom Barkas LOC M 1948 00:55:02 1041
12 Leslie Dalgleish ESOC M 1950 00:55:17 1039
13 Jessica Breeze WCOC F 2002 00:55:32 1038
14 Nicholas Evans WCOC M 1960 00:55:47 1036
15 Chris Heaton LOC M 1980 00:56:35 1031
16 Nigel Peters DEE M 1959 00:57:24 1025
17 Judy Burge LOC F 1957 00:58:19 1019
18 Vanessa Brierley WCOC F 1968 00:58:49 1016
19 Chris Regan WCOC M 1971 00:58:50 1016
20 Anne Burbidge WCOC F 1961 01:00:49 1002
21 Isla Mathieson CLOK F 1965 01:00:57 1001
22 Gill Browne LOC F 1955 01:01:19 999
23 Margaret Dalgleish ESOC F 1952 01:01:55 995
24 Ray Barnes NOC M 1953 01:02:06 994
25 David Lloyd LOC M 1951 01:03:09 987
26 Hilary Eastley BL F 1955 01:03:39 983
27 Dave Neild LOC M 1947 01:03:44 983
28 Chris Whitby WCOC M 1965 01:06:25 965
29 Keith Jones OD M 1967 01:07:36 957
30 Helen Neild LOC F 1947 01:07:54 955
31 Dick Whitworth BL M 1939 01:08:27 951
32 Philip Nichols BL M 1957 01:10:23 938
33 Jenny Wren BL F 1950 01:10:33 937
34 Rick Browne LOC M 1954 01:11:45 929
35 Malcolm Ruckledge WCOC M 1943 01:12:22 925
36 Jo Matthew SROC F 1974 01:12:23 925
37 Karen Blackburn BL F 1946 01:12:39 923
38 Richard Southward WCOC M 1971 01:16:00 901
39 Stuart Crawford WCOC M 1968 01:16:13 899
40 Janet Nash LOC F 1951 01:17:41 890
41 Rosie Law LOC F 1952 01:19:02 881
42 Lorna Hewitt WAROC W 1973 01:19:45
43 Isaac Mort SROC M 2001 01:20:36 870
44 Anne Wilson LOC F 1952 01:21:11 866
45 Henry Teasdale WCOC M 2003 01:22:04
46 Mary Rack NATO F 1959 01:23:10 853
47 David Rawle BL M 1968 01:23:38 850
48 Caroline Mackenzie CLOK F 1963 01:25:54 835
49 Jenn Hudd WCOC F 1966 01:35:34 770
50 Salka Hintikka IND W 1973 01:46:07
- Jane Lusardi SROC F 1966 01:15:37
- Kim Leslie WCOC F 1963 01:24:48
- Joan Cumpstey BL F 1948 01:27:36
- Diana Mitchell BL F 1947 01:28:43
Showing results 1 - 54 of 54