Results

Achievements at
orienteering events

HAVOC colour coded and EAL, 18/11/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.orienteering-havoc.co.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 7.2km, climb: 50m, 15 controls)
Point calculations
1,089.73 + (90.29 x (4,422.34 - T)) / 899.14
Other courses: Brown | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Michael Muggeridge HAVOC M 1961 00:49:46 1234
2 Simon Errington HH M 1963 00:51:31 1223
3 Stephen Borrill WAOC M 1971 00:54:33 1205
4 Mike Brett BAOC M 1964 00:54:55 1203
5 Dil Wetherill WAOC M 1964 00:55:21 1200
6 David Dixon HH M 1972 00:56:07 1196
7 Josh M'Caw HH M 2001 00:56:21 1194
8 Lizzie Rosewell SUFFOC F 1981 00:57:15 1189
9 angel georgiev SLOW M 1988 00:57:17 1189
10 Ian Jones NGOC M 1966 00:57:33 1187
11 Gary Flynn HH M 1990 01:00:31 1169
12 Sean Blanchflower WAOC M 1973 01:00:44 1168
13 Andrew Evans DFOK M 1955 01:04:09 1147
14 Chloƫ Cracknell SUFFOC F 2001 01:04:16 1147
15 Callum Turner SOS M 2000 01:04:31 1145
16 Tony Grover HH M 1966 01:04:44 1144
17 Ian Byrne SMOC M 1957 01:07:50 1125
18 Clive Tant SOS M 1955 01:08:13 1123
19 Daniel Hodson HH M 1994 01:08:39 1120
20 Sam Hague WAOC M 2002 01:09:10 1117
21 Jon Chandler LOK M 1967 01:09:16 1116
22 Freya Askham SMOC F 1974 01:12:24 1098
23 Stu Levene HH M 1969 01:12:31 1097
24 Peter Woods WAOC M 1957 01:13:16 1092
25 Jacob Sharpe HH M 1974 01:13:21 1092
26 Daisy Partridge SOS F 2000 01:15:05 1081
27 David Hodson HH M 1964 01:15:34 1079
28 Neil Gostick HH M 1962 01:15:38 1078
29 Chris Rampton WAOC M 1968 01:16:56
30 Sebastien Flesch IND M 1973 01:17:11
31 Edward Low WAOC M 2002 01:17:22 1068
32 Colin West SOS M 1958 01:17:54
33 Natalie Holroyd DRONGO W 1997 01:18:39
34 Will Harrison SUFFOC M 1961 01:18:50 1059
35 Nikolay Kolev SLOW M 1965 01:18:54 1058
36 Miranda Leaf DRONGO F 1995 01:19:20 1056
37 Michael Bickle WAOC M 1948 01:19:58 1052
38 Nicholas Pugh SOS M 1951 01:20:02 1052
39 Rachel McTurk SOS F 1988 01:21:16 1044
40 Adam Leaf HH M 1963 01:21:55 1040
41 Adriana Stankova SLOW F 1984 01:22:19 1038
42 Philip Halford SUFFOC M 1954 01:24:34 1024
43 Kevin Parkes HH M 1958 01:24:53 1022
44 Ben Bardsley HH M 1972 01:25:31 1019
45 Roger Moulding HH M 1946 01:26:00 1016
46 Alexander Soulsby HH M 1977 01:26:30 1013
47 Graham Sutton MV M 1947 01:29:22 995
48 James Trevelyan SOS M 1978 01:30:03 991
49 Philip Bartram NOR M 1972 01:32:58 974
50 Matthew Ironside HH M 1983 01:33:21 971
51 Helen Bickle WAOC F 1982 01:37:54 944
52 Rod Mansel SUFFOC M 1959 01:40:45 927
53 Fiona Tam SLOW F 1989 01:47:44 885
54 Catherine Galvin LOK F 1962 01:48:20 881
55 Peter Carlill NOR M 1958 01:51:49 860
56 Alan Bowers HH M 1970 01:52:54 854
- Yordan Kolev SLOW M 1987 00:57:23
- Neil Speers DFOK M 1966 01:02:32
- Gillian Edgar HAVOC F 1966 01:38:25
- Dale Bennett HAVOC M 1964 01:48:22
- Ian Catchpole DFOK M 1979 01:54:52
Showing results 1 - 61 of 61