Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6Days - Strathearn 2019 - Day 1 (UKOL), 28/07/2019

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C39 (M20,M35) (length: 7.7km, climb: 285m, 19 controls)
Point calculations
1,233.67 + (69.22 x (5,735.59 - T)) / 1,347.33
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | UKOL C5 (W85) | UKOL C6 (M85,W80) | UKOL C7 (M80,W75) | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | UKOL C18 (W70) | C19 | UKOL C20 (M75,W65) | C21 | C22 | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | C26 | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (M60,W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C34 (M16) | UKOL C35 (M55) | UKOL C36 (M18,M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Joseph Wright EUOC M 2000 00:59:54 1344
2 Andrew Llewellyn FVO M 1987 01:02:48 1335
3 Daniel Spencer EUOC M 2000 01:03:17 1333
4 David Roome SROC M 1982 01:03:58 1331
5 Matt Whipple SWOC M 1989 01:04:50 1328
6 Daniel Weaver UBOC M 2000 01:07:28 1320
7 Ryan Elliot SYO M 2000 01:08:33 1317
8 Tom Wood ERYRI M 2000 01:08:51 1316
9 William Bouvier BOK M 1971 01:11:07 1309
10 Nick Taylor MDOC M 1980 01:11:43 1307
11 Mark Bown CLOK M 1980 01:11:45 1307
12 Rhys Manning SWOC M 1982 01:11:47 1307
13 Connor Cleary PAPO M 01:12:14
14 Robert Sandberg OK Roslagen M 1998 01:14:24
15 Daniel Orn IK Hakarpspojkarna M 1998 01:15:27
16 Nicholas Morgan Malvik IL M 1984 01:16:13
17 Lachlan Chavasse QO M 1999 01:17:04 1291
18 Robert Ashton BAOC M 1984 01:19:05 1285
19 Harry Scott LOC M 2000 01:19:22 1284
20 Matthew Pickering UBOC M 1994 01:20:48 1279
21 Klas Johansson OK Kolmården M 1998 01:21:29
22 Joseph Goodwin WCOC M 2000 01:24:59 1266
23 Tim Scarbrough MV M 1984 01:25:39 1264
24 Doug Stimson NWO M 1982 01:27:43 1258
25 Tom Nichol AYROC M 1998 01:28:29 1256
26 Andrew Powell DVO M 1982 01:32:12 1244
27 Christopher Embrey MDOC M 1989 01:32:20 1244
28 Daniel Gardner TVOC M 1993 01:32:58 1242
29 Matt Bell ELO M 1984 01:33:08
30 Sam Leadley OD M 2000 01:33:23 1240
31 Thomas Raftery HH M 1980 01:36:24 1231
32 Thomas Jarvis RAFO M 1999 01:36:47 1230
33 Alexander O'Donovan LOC M 2000 01:39:11 1223
34 Edward Stott SLOW M 1983 01:39:23 1222
35 Alan Finlay BAOC M 1998 01:39:45
36 Gareth Radcliffe BAOC M 1980 01:41:00 1217
37 Thomas Eriksen STAG M 1988 01:41:56 1214
38 Lawrence Jones NGOC M 1996 01:44:21 1207
39 Andrew Hobson AIRE M 1984 01:48:22 1194
40 James Nisbet SMOC M 1999 01:50:27 1188
41 Dan Cope SARUM M 1982 01:51:56 1183
42 Graham Parkes HH M 1989 01:52:41 1181
43 Robert Atkins HOC M 1980 01:53:33 1178
44 Chaitanya Ijam RSOC M 1982 01:54:06 1177
45 Birbahadur Rai RSOC M 1984 01:56:06 1170
46 Kaji Limbu EBOR M 1985 01:58:27 1163
47 Fergus Smith AYROC M 1998 01:59:10 1161
48 Dan Font DEE M 1993 02:00:03 1158
49 Barnaby Warren NN M 1996 02:01:15 1155
50 Terence Desmond Dickinson BAOC M 1984 02:01:36
51 Dave Murgatroyd AIRE M 1989 02:05:42 1141
52 Roderick Mansel SUFFOC M 1997 02:05:48 1141
53 Ashok Gurung EBOR M 1978 02:06:34 1138
54 Ingwahang Jabegu RSOC M 1982 02:12:51 1119
55 Peter Dobra UBOC M 1999 02:14:17 1114
56 Arsac-England Tom Altaïr C.O. M 02:17:48
57 Joseph Twigg LUOC M 1999 02:27:33 1074
58 River Edis-Smith MDOC M 1999 02:33:37 1055
59 Suman Gurung RSOC M 1998 02:33:43
60 Luke Williamson BAOC M 1998 02:43:07
61 Stefan Meyer BSV Halle-Ammendorf M 1984 02:48:18
62 Sandesh Gurung EBOR M 1986 03:00:42 971
63 Harry Boswell M 1998 03:11:30
64 Finlay Downie TAY M 2000 03:36:47 860
65 Daniel Muñoz Carrasco SURCO (Spain) M 1998 03:36:57
- Ben Breeze WCOC M 2000 00:58:26
- Sam Yates LOC M 1999 01:19:28
Showing results 1 - 67 of 67