Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6Days - Strathearn 2019 - Day 2, 29/07/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/results/2019/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C29 (length: 5.1km, climb: 170m, 14 controls)
Point calculations
1,078.52 + (94.57 x (4,303.00 - T)) / 857.94
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C30 | C31 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jack Cooper AIRE M 1984 00:47:57 1236
2 Mirjam Gründler OLG Pfäffikon F 1974 00:51:53
3 Dan Findlay-Robinson WCH M 1981 00:52:07 1208
4 Andrew Stimson MDOC M 1981 00:52:56 1203
5 Jenni Adams Peninsula and Plains F 1974 00:53:21
6 Kirsty Bryan-Jones FVO F 1970 00:53:32 1199
7 Emma Harrison EPOC F 1972 00:55:57 1183
8 Ruth Moser OLC Winterthur F 1974 00:56:02
9 Angelica Riley DVOA F 1974 00:57:08
10 Boyuan Huang Moxina Ok M 00:58:15
11 Lynne Thomas WCOC F 1970 00:58:54 1163
12 Tim Gilbert BAOC M 1984 00:59:37
13 Kevin Francis EBOR M 1982 01:00:02 1156
14 Anna Chapman SO F 1973 01:02:17 1141
15 Beccy Osborn FVO F 1972 01:02:24 1140
16 Jette Klogborg Ok HTF F 1974 01:03:47
17 Carol Lovegrove SN F 1972 01:04:22 1127
18 Thierry Odermatt OLG Basel M 01:04:54
19 Martin Andresen Skotte Fossum IF M 01:05:36
20 Richard Foster AIRE M 1982 01:06:12 1115
21 Jacquie Laird INVOC F 1972 01:06:34 1113
22 Katherine Ivory INT F 1973 01:07:55 1104
23 Natasha Conway AIRE F 1971 01:08:58 1097
24 Nikki Howard MOR F 1974 01:09:36 1093
25 Amanda Crawshaw SYO F 1970 01:11:05 1083
26 Jane Stagg BOK F 1971 01:12:20 1074
27 Pauline Tryner SYO F 1972 01:12:35 1073
28 Alex Edelsten M 1984 01:12:58
29 Juliette Soulard OD F 1971 01:13:52 1064
30 Rachel Kirkland INT F 1971 01:14:50 1058
31 Freya Askham SMOC F 1974 01:14:52 1058
32 Ursula Odermatt OLG Basel F 1974 01:15:15
33 Ryan Noordally BOF M 1980 01:16:53 1044
34 Alan Kuffer YARRA VALLEY M 1984 01:17:56
35 Fraser Robertson TAY M 1999 01:19:08 1029
36 Morag McLuckie MOR F 1972 01:19:17 1028
37 Susan Edwards O Hutt Valley F 1974 01:19:25
38 Julie Spenceley FVO F 1971 01:20:23 1021
39 Alison Matheson INVOC F 1970 01:22:24 1008
40 Jo Matthew SROC F 1974 01:28:34 967
41 Joanne Field NATO F 1974 01:29:09 963
42 Daniel Alward-Smith LOG M 1981 01:30:55 952
43 Josh Partridge SOS M 1999 01:32:00 944
44 Gareth Evans M 1984 01:32:21
45 Frances Britain MOR F 1970 01:38:36 901
46 Callum McIntyre INT M 1999 01:41:33 881
47 Alice Owen BOK F 1973 01:42:51 873
48 Christel Tessier GUC CO F 1974 01:47:41
49 Alison Hooper LOC F 1973 01:50:26 822
- KANAIYALAL THAPA BAOC M 1980 01:26:08
- Jeremy Stopford HOC M 1982 01:28:52
Showing results 1 - 51 of 51