Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6Days - Strathearn 2019 - Day 3, 30/07/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/results/2019/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C34 (length: 3km, climb: 170m, 15 controls)
Point calculations
1,167.61 + (86.39 x (2,422.58 - T)) / 740.95
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jim Bailey BOK M 2003 00:23:05 1289
2 Oliver Tonge BOK M 2003 00:25:12 1274
3 Euan Tryner SYO M 2004 00:25:43
4 Ewan Musgrave MAROC M 2004 00:26:11
5 Joel Gooch MAROC M 2004 00:26:46
6 Joe Hudd WCOC M 2003 00:26:47 1263
7 Joe Sunley WCOC M 2003 00:26:50 1262
8 Pierre Lardet FVO M 2003 00:27:07 1260
9 Charlie Rennie WCOC M 2003 00:27:55 1255
10 Benjamin Squire NOC M 2004 00:28:15
11 Oscar Shepherd INVOC M 2004 00:29:02
12 Max Mobus SYO M 2004 00:29:37
13 Logan Labarbe BROS M 2004 00:29:54
14 Angus Ivory INT M 2004 00:30:03
15 Finlay Raynor INVOC M 2004 00:30:20
16 Jamie Goddard FVO M 2004 00:30:32
17 Alex Fielding HH M 2003 00:31:12 1232
18 Belinda Lawford Abominables F 1998 00:31:39
19 Gustav Andresen Skotte Fossum IF M 2004 00:32:15
20 Fiona Berrow FVO F 1985 00:32:16 1224
21 Cerys Manning MDOC F 1986 00:33:40 1215
22 Ruaridh Flint FVO M 2003 00:33:57 1213
23 Tom Perry DEVON M 2004 00:34:28
24 Mariell Arntzen Nydalens SK F 1998 00:35:08
25 Toby Williams LOG M 2004 00:35:30
26 Jacob Oxtoby OD M 2003 00:35:34 1201
27 Al McCartney CLYDE M 2004 00:35:35
28 Rachel Emmerson OD F 1996 00:35:45 1200
29 Euan Patton FVO M 2004 00:38:59
30 William Garnett SYO M 2004 00:39:23
31 Ben Mather LOG M 2003 00:39:44 1172
32 William Lake SBOC M 2005 00:40:22
33 Daniel Earnshaw LVO M 2003 00:40:51 1164
34 Shona Simmons BOK F 1994 00:41:10 1162
35 Lucy Taylor LEI F 1991 00:42:30 1153
36 Georgia Jones OROX F 1998 00:43:43 1144
37 Matthew Ross INT M 2003 00:43:57 1143
38 Vanessa McMillan HH F 1985 00:44:16 1140
39 Laura Parkes HH F 1992 00:45:33 1131
40 Alex Matthew SROC M 2004 00:46:14
41 Rebecca Ellis WIM F 1986 00:47:45 1116
42 Max Ahmed QOC M 2004 00:48:11
43 Rachel Collins DFOK F 1993 00:48:50 1108
44 Bronwen Mansel SUFFOC F 1998 00:49:01 1107
45 Rory Spenceley FVO M 2004 00:49:49
46 Stine Frogner Tømmervold Hamar orienteringskl F 1998 00:50:24
47 Callum James SYO M 2004 00:51:35
48 Fiona Llewellyn-Beard WAOC F 1991 00:52:11 1085
49 Jilian Destefani CARTO32 M 2004 00:56:17
50 Sebastian Mitchell HOC M 2004 00:57:28
51 Kate Skinner UNOC F 1998 00:58:10
52 Jasmine Girdlestone DRONGO F 1998 00:58:23
53 Meredith Moody UBOC F 1997 00:58:26 1041
54 Kate Breed F 1998 00:58:26
55 Jason Hayman MI6 M 2004 00:59:51
56 Ben O'Donnell DVO M 2004 00:59:59
57 Rachel Scott GRAMP F 1965 01:01:05 1023
58 Oscar Ferris BL M 2003 01:01:55 1017
59 Anna Mackenzie MDOC F 1996 01:12:50 941
60 Anya Crocker SOC F 1985 01:16:54 912
61 Alexander Evans POTOC M 2004 01:18:38
62 Julie Ferris-Worth BL F 1967 01:37:09 770
- Dominic Green CLOK M 2003 00:36:45
- David Downie TAY M 2003 02:03:39
Showing results 1 - 64 of 64