Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6Days - Strathearn 2019 - Day 6 (UKOL), 03/08/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/results/2019/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C19 (length: 2.3km, climb: 25m, 10 controls)
Point calculations
922.01 + (77.10 x (2,152.59 - T)) / 520.29
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | UKOL C5 (W85) | UKOL C6 (M85,W80) | UKOL C7 (M80,W75) | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | UKOL C18 (W70) | UKOL C20 (M75,W65) | C21 | C22 | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | C26 | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (M60,W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C34 (M16) | UKOL C35 (M55) | UKOL C36 (M18,M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Karl-Göran Wahlström Almby IK M 1954 00:20:25
2 Roger Garnett ESOC M 1951 00:21:04 1054
3 Leo Johansson Vandrarringen M 1954 00:22:14
4 Giorgio Bernasconi SCOM Mendrisio M 1954 00:22:47
5 Kerstin Mitchell HOC F 1966 00:23:23 1033
6 Eddie Speak MDOC M 1954 00:23:43 1030
7 Kevin Pickering WIM M 1953 00:23:56 1028
8 Anethe Mansén Skarpnäcks OL F 1969 00:24:13
9 Urs Tritschler OLG Zürich M 1954 00:25:05
10 Andrew Bell BL M 1950 00:25:45 1012
11 Chris Brown WAOC M 1952 00:26:14 1008
12 Margaret Jones NGOC F 1967 00:26:30 1005
13 Lesley Ward SYO F 1969 00:26:38 1004
14 Andrew Cummings HH M 1952 00:26:40 1004
15 Judith Bell ESOC F 1969 00:26:42 1004
16 Vera Slezácková KOB Kamenický Šenov F 1969 00:27:03
17 Eirik Einum Tydal il M 1954 00:28:03
18 Julie Watson ECKO F 1967 00:28:55 984
19 Ingrid Hufnagel OLA TSV Deggendorf F 1969 00:28:59
20 Stuart Swalwell DVO M 1950 00:29:02 983
21 Katarina Almehed Frölunda OL F 1969 00:29:05
22 Sharon Finch SWOC F 1969 00:29:27 979
23 Jane Carcas INT F 1966 00:29:39 977
24 Tommy Burke FIN M 1954 00:29:42
25 John Robinson WCH M 1950 00:29:48 976
26 Bruce Marshall WAOC M 1952 00:29:57 975
27 Nives Montemezzani Cammarata ASCO Lugano F 1969 00:29:58
28 Cliff Thorne BKO M 1954 00:30:09 973
29 Arne Svärm OK GISLE M 1954 00:31:11
30 Tore Oehman OK Grip M 1954 00:31:16
31 Kristel Palmans OMEGA F 1969 00:31:22
32 Derek Jenner CHIG M 1954 00:31:36 960
33 Jim Eagleton DVOA M 1954 00:31:38
34 Wenche Gjesdal Varegg F 1969 00:31:39
35 Philip Baxter LVO M 1952 00:31:56 957
36 Dougie Condy AYROC M 1950 00:32:32 952
37 Alison Yeates WCH F 1967 00:32:56 948
38 Janette McHendry WCOC F 1969 00:33:15 945
39 Martin Powell LOC M 1951 00:33:16 945
40 Helen Martland EPOC F 1968 00:33:18 945
41 Juliet Bentley SROC F 1967 00:33:21 944
42 Mike Forrest BOK M 1954 00:33:37 942
43 Anders Bjørkaas Askvoll og Holmedal M 1954 00:33:41
44 Nigel Foley-Fisher LVO M 1954 00:33:50
45 Rosslyn Nicholson GRAMP F 1966 00:34:11 937
46 Chris Evans M 1954 00:34:45
47 Volker Ender HSG Turbine Zittau M 1954 00:34:50
48 Lester Evans HOC M 1954 00:34:52 931
49 Jenny Gostick HH F 1965 00:35:30 925
50 Ray Barnes NOC M 1953 00:35:40 924
51 David Quinn GEN M 1954 00:35:40
52 Rob Wilkison DVOA M 1954 00:35:42
53 Stephen Searle NOR M 1951 00:36:27 917
54 Elaine Sutton DEE F 1967 00:36:36 916
55 Peter Riches TVOC M 1950 00:37:08 911
56 Katarina Sundelin OK Orion F 1964 00:37:20
57 Dawn Goddard FVO F 1967 00:37:41 906
58 Åge Hovden Stord Orientering M 1954 00:38:13
59 Marie Claire Shankland FVO F 1967 00:38:14 901
60 John Middler OD M 1952 00:38:19 900
61 Elizabeth Campbell MOR F 1965 00:38:32 898
62 Patricia Graham MAROC F 1966 00:38:33 898
63 Les Smithard KFO M 1952 00:38:37 898
64 Rick Browne LOC M 1954 00:38:40 897
65 Robert Spry SHO M 1954 00:39:05
66 Hanna Franssila Angelniemen Ankkuri F 1969 00:39:10
67 Rick Roberts HOC M 1951 00:39:24 891
68 William Bruce RR M 1953 00:40:21 882
69 John Britton MDOC M 1951 00:40:33 880
70 Ian Robson EBOR M 1950 00:41:50 869
71 Richard Williamson LVO M 1950 00:41:50 869
72 Philip Craven DFOK M 1954 00:42:10 866
73 Sandra Mather SMOC F 1966 00:42:28 863
74 Jim Moffat KFO M 1950 00:42:44 861
75 Rachel Powell LOC F 1967 00:42:53 860
76 Ken Stimson NWO M 1946 00:47:03 823
77 David Kershaw ESOC M 1950 00:47:10 822
78 Jackie Butcher SYO F 1965 00:47:29 819
79 David Corp LOC M 1951 00:48:02 814
80 Ashley Ford HOC M 1951 00:51:07 787
81 Rachel Grundy CAP03 F 1969 00:51:29
82 Hilary Nicholls NGOC F 1967 00:51:30 783
83 Barbara Page HH F 1968 00:59:40 710
84 Karen Bedwell DVO F 1969 01:02:52 682
85 Nobue Itasaki F 1964 01:02:52
86 Graham Urquhart OD M 1954 01:51:51 247
- Hully Eric Altaïr C.O. M 1954 00:24:02
- Laurence Gossage BOK M 1950 00:30:14
- Andras Hegedus BEAC M 1954 00:50:05
- Ian McCubbin TAY M 1954 01:07:58
Showing results 1 - 90 of 90