Results

Achievements at
orienteering events

Lakes 5 Day 2, 30/07/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at https:\\lakes5.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

7 (length: 4.8km, climb: 240m, 12 controls)
Point calculations
1,034.31 + (87.76 x (4,179.42 - T)) / 1,009.25
Other courses: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Juha Tilli Lynx M 1968 00:41:57
2 Dil Wetherill WAOC M 1964 00:42:00 1179
3 John Duckworth DVO M 1966 00:43:36 1170
4 Mark Wood ESOC M 1968 00:47:22 1151
5 Hazel Dean FVO F 1963 00:47:37 1149
6 Kari Christiansen Sandefjord OK W 1963 00:48:17
7 Rebekah Beadle LOC F 1963 00:48:34 1144
8 Lesley Ross OD F 1966 00:48:39 1144
9 Vicky Thornton FVO F 1961 00:48:39 1144
10 Lucy Wiegand SYO F 1968 00:48:51 1143
11 Ruth Ker CLARO F 1967 00:49:10 1141
12 Chris Perry DEVON M 1967 00:49:45 1138
13 Peter Warland SOS M 1965 00:50:13 1136
14 Cathy Tilbrook FVO F 1967 00:50:18 1135
15 Carey Martin AIRE F 1959 00:51:27 1129
16 Johanna Cleary LOC F 1964 00:51:39 1128
17 Steve Dempsey SYO M 1963 00:51:42 1128
18 Virpi Tilli Lynx W 1968 00:51:43
19 Julia Laverack WAROC F 1962 00:52:06 1126
20 Lindsey Bayles LOC F 1961 00:52:08 1126
21 Finlay Ross ESOC M 1966 00:52:24 1124
22 Andrew Lewis BAOC M 1966 00:52:39 1123
23 Pauly-D Jones DEE M 1965 00:52:55 1122
24 Sal Chaffey DVO F 1965 00:53:42 1118
25 Sue Carter SLOW F 1967 00:53:43 1117
26 Susan Skinner WCOC F 1964 00:54:16 1115
27 Joyce Marshall AIRE F 1960 00:54:30 1113
28 Annette Bonde Ballerup OK W 1963 00:54:56
29 Gregers Helge Jørgensen Ballerup OK M 1958 00:56:10
30 Deb Murrell SROC F 1966 00:56:19 1104
31 Chris McLeod ESOC F 1960 00:56:28 1103
32 Joanne Taylor SROC F 1963 00:56:31 1103
33 Jane McCann MDOC F 1966 00:57:20 1099
34 Louise Longhurst FVO F 1964 00:58:25 1093
35 Anne Burbidge WCOC F 1961 00:58:55 1090
36 Dieter Lützelschwab OLG Cordoba M 1968 00:59:15
37 Christine Goulding BL F 1963 00:59:16 1089
38 Mary Ockenden SROC F 1959 00:59:34 1087
39 Anne Løver Stord Orientering W 1963 00:59:41
40 Jill Blount SO F 1960 00:59:49 1086
41 Andreas Brunner OLG Kölliken M 1968 01:00:59
42 Jaana Eronen Pihkaniskat W 1963 01:01:31
43 Helen Errington HH F 1961 01:01:43 1076
44 Lars Stuland Larsen Varegg fleridrett M 1968 01:02:34
45 Heather Wood GEN W 1963 01:02:35
46 Rachel Dennis BOK F 1967 01:02:55 1069
47 Ian Gamlen COBOC M 1965 01:03:38 1066
48 Janet Adams SYO F 1963 01:03:50 1065
49 Kath Denton GO F 1961 01:03:54 1064
50 Bikash Gurung BAOC M 1997 01:04:15
51 Stuart Greening BAOC M 1965 01:04:32 1061
52 Cecilia Fenerty MDOC F 1964 01:04:35 1061
53 Valérie Figuiere Givry Sport Orientat W 1968 01:05:07
54 Trine Raaen Aker Brygge Orienter W 1968 01:05:24
55 Helen Lloyd NOR F 1959 01:05:29 1056
56 John Robertson STAG M 1964 01:05:45 1055
57 Iris Kosch OLV Steinberg W 1968 01:05:51
58 Sue Buxton TVOC F 1964 01:06:02 1053
59 Nicola Brooke WSX F 1966 01:06:04 1053
60 Karen Quickfall SROC F 1963 01:06:37 1050
61 Kate Brett BAOC F 1965 01:07:07 1048
62 Rachel Powell LOC F 1967 01:07:07 1048
63 Manuel Jesús Mármol López Montellano-O M 1968 01:07:47
64 Dorte Torpe Hansen SLOW F 1966 01:07:53 1044
65 Chris O'Donnell DVO M 1968 01:09:51 1033
66 Sian Calow DEE F 1961 01:10:19 1031
67 Diane Jacks WRE F 1968 01:10:57 1028
68 John Ward NOR M 1968 01:11:01 1027
69 Fiona Clough BKO F 1962 01:11:35 1024
70 Marie Claire Shankland FVO W 1968 01:12:16
71 Alison Smith TVOC F 1964 01:12:47 1018
72 Ann Cummings WCOC F 1959 01:13:18 1015
73 Dawn Williamson DEVON F 1959 01:13:20 1015
74 Morag McIntyre INT F 1959 01:13:41 1013
75 Nicola Hart DVO F 1962 01:13:44 1013
76 Anne Françoise Delenne ACA W 1968 01:14:22
77 Serena Ludford BADO F 1964 01:14:58 1007
78 Helen Smethurst PFO F 1960 01:15:09 1006
79 Elvira Weingard OLV Steinberg W 1968 01:15:09
80 Gill Adams AIRE F 1961 01:15:29 1004
81 Mary Rack NATO F 1959 01:15:42 1003
82 Elaine Sutton DEE F 1967 01:16:15 1000
83 Gerry Garvey BL M 1966 01:17:21 994
84 Adele Newall KERNO F 1961 01:17:57 991
85 Helen Powell BOK F 1954 01:18:34 988
86 Debby Warren NN F 1963 01:18:49 987
87 Anne Tynegate BADO F 1961 01:19:06 985
88 Elizabeth Bales POTOC F 1962 01:19:12 985
89 Jennifer Thomas TVOC F 1968 01:19:15 984
90 Ann-Marie Duckworth DVO F 1966 01:19:45 982
91 Joanna Evans QO F 1967 01:19:50 981
92 Helen Nisbet SMOC F 1961 01:21:11 974
93 Angie Hulley AIRE F 1962 01:21:16 974
94 Carol Graham SOLWAY F 1966 01:22:20 968
95 Karen Thompson HOC F 1968 01:22:30 967
96 Oskar Kaaloy Sandefjord OK M 1968 01:23:28
97 Janet Evans WCOC F 1961 01:24:22 958
98 Sarah Mansel SUFFOC F 1965 01:25:05 954
99 Carolyn Dent BOK F 1962 01:25:24 952
100 Sally Wilkinson SUFFOC F 1964 01:25:28 952
101 Jane Lambert SO F 1960 01:25:58 949
102 Basanta Thamsuhang BAOC M 1997 01:26:11
103 Scott Reynolds MAROC M 1968 01:27:00 944
104 Hazel Hindle MDOC F 1963 01:28:24 937
105 Gwen Tanner BOK F 1960 01:28:49 934
106 Julie Lobley DFOK F 1965 01:31:49 919
107 Diane Mailer ECKO F 1967 01:31:50 919
108 Bronwen Doyle SYO F 1967 01:32:01 918
109 Annick Rouserez ASUB Orientation W 1963 01:34:12
110 Aileen McCarron LVO F 1965 01:36:11 896
111 Neil Bricknell SAX M 1967 01:37:18 890
112 Heather Walton SLOW F 1962 01:41:17 869
113 Jacky Dakin SYO F 1961 01:43:29 858
114 Helen Livesey LOC F 1964 01:47:25 837
115 Isla Mathieson CLOK F 1965 01:48:45 830
116 Fiona Johnston RR F 1960 01:49:30 826
117 Iris Hohberg ASG Teutoburger Wald W 1963 01:52:45
118 Paul Hearn HH M 1964 01:57:34 784
119 Penny Marsh SO F 1963 01:59:48 773
120 Todd C. Rae SMOC M 1964 02:04:01 751
- Andy Sykes DVO M 1965 00:47:44
- Louise Dunn LOC F 1960 00:52:29
- Hugh Potter NATO M 1967 01:02:01
- mary Adams WCH F 1959 01:06:02
Showing results 1 - 124 of 124