Results

Achievements at
orienteering events

Lakes 5 Day 4, 02/08/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at https:\\lakes5.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

5 (length: 7.2km, climb: 90m, 22 controls)
Point calculations
1,098.73 + (65.60 x (4,301.57 - T)) / 919.30
Other courses: 1 | 2 | 3 | 4 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jim Bailey BOK M 2003 00:41:09
2 Joe Sunley WCOC M 2003 00:42:14
3 Frank Townley SN M 2003 00:45:29
4 Charlie Rennie WCOC M 2003 00:46:16
5 Joe Hudd WCOC M 2003 00:46:45
6 Finlay Johnson SROC M 2002 00:47:58 1200
7 Dan Findlay-Robinson WCH M 1981 00:48:36 1198
8 Lucie Todhunter SROC F 1980 00:50:34 1189
9 James Todhunter SROC 00:51:59
10 Michaela Kotecká Valmo W 1978 00:54:02
11 Alex Wetherill WAOC M 2003 00:54:10
12 Matthew Ross INT M 2003 00:54:59
13 Andrew Stimson MDOC M 1981 00:55:23 1169
14 Emile Zsak WAOC M 2003 00:56:14
15 Will Drewe CLARO M 1981 00:56:28 1164
16 Soma Talas Tabani Spartacus M 2002 00:56:28
17 Neil Gilbert BAOC M 1982 00:56:32 1164
18 Edward Nichols SO M 1982 00:57:08 1161
19 Robert Atkins HOC M 1980 00:57:45 1158
20 Matthew Tinker EPOC M 1979 00:58:34 1155
21 Liz Drewe CLARO F 1981 00:58:42 1154
22 Alison Howe SAX F 1972 00:59:18 1152
23 Mary Ross INT F 1972 01:00:09 1148
24 Kath Atkins HOC F 1981 01:00:17 1148
25 Lucia Lauenstein ANCO W 1978 01:00:22
26 David Riches CLOK M 1962 01:00:58 1145
27 Lindsay McMillan EPOC F 1981 01:01:11 1144
28 Neville Baker TVOC M 1953 01:01:12 1144
29 Javier Mulero Pérez Montellano-O M 2002 01:01:36
30 Kangasaho Hanna Lynx W 1978 01:02:38
31 Joanna Abbott NATO F 1976 01:02:49 1137
32 Sarah Scarbrough MV F 1982 01:03:02 1136
33 Darragh Hoare CSOA M 2002 01:03:03
34 Natasha Conway AIRE F 1971 01:03:09 1135
35 Amanda Crawshaw SYO F 1970 01:03:30 1134
36 Peter Reed LVO M 2002 01:03:42 1133
37 Camilla Darwin WAOC F 1969 01:03:48 1133
38 Aleksandrs Ivanovs OD M 1980 01:04:08 1131
39 Alex Fielding HH M 2003 01:05:19
40 Manuel Infantes Reguera Montellano-O M 2002 01:05:22
41 Karen Crawford BOK F 1969 01:05:27 1125
42 Heather Fellbaum FVO F 1963 01:05:51 1124
43 Laurence Drabs ASUB Orientation W 1978 01:06:13
44 Daniel Earnshaw LVO M 2003 01:06:58
45 Chaitanya Ijam RSOC M 1982 01:07:20 1117
46 Brit Horst SC Koenigstein W 1978 01:08:20
47 Ange Jackson WCOC F 1975 01:08:21 1113
48 Pauline Tryner SYO F 1972 01:09:45 1107
49 Noel Espigares Tapia SRK M 2002 01:09:53
50 kathryn Evans WAROC F 1981 01:10:11 1105
51 Isabel Berry BL F 1981 01:10:19 1105
52 Francine Repond Sauty CARE-VEVEY W 1963 01:10:37
53 Christine Farr SWOC F 1975 01:11:00 1102
54 Tommy Mills NGOC M 1983 01:11:14 1101
55 Eva Kailbauer OC Fürstenfeld W 1973 01:11:21
56 Sagar Thapa Magar RSOC M 1997 01:11:26
57 Susannah Macmillan ECKO F 1968 01:11:35 1099
58 Elaine O'Hara SN F 1980 01:12:32 1095
59 Dominic Green CLOK M 2003 01:12:47
60 Katherine Hampshire NN F 1969 01:12:49 1094
61 Richard Dixon RSOC M 1987 01:13:18 1092
62 Harry O'Donovan LOC M 2002 01:14:04 1089
63 Penny Bickle EBOR F 1980 01:14:22 1087
64 Aaron Coughlan CorkO M 2002 01:14:26
65 Ryan Noordally BAOC M 1983 01:15:16
66 Anne Murgatroyd AIRE F 1980 01:15:25 1083
67 Angela Imboden OLG Bern W 1978 01:15:31
68 Rachel Kirkland INT F 1971 01:17:02 1076
69 Petra Copes OLC Kapreolo W 1973 01:17:17
70 Morag McLuckie MOR F 1972 01:17:20 1075
71 Karen Baker BAOC F 1970 01:18:23 1070
72 Charlotte Daniel BOK F 1982 01:18:45 1069
73 Emilien Dusseux Saint Brieuc Orienta M 2002 01:19:31
74 Eric Heritage LEI M 1959 01:19:37 1065
75 Joe Owens SYO M 2003 01:21:16
76 Jenny Lightfoot SYO F 1970 01:24:07 1046
77 Ali Lea BAOC F 1975 01:26:07 1037
78 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 01:27:08 1033
79 Suman Gurung RSOC M 1997 01:27:35
80 Claire Leggat MOR F 1982 01:31:06 1016
81 Alison Matheson INVOC F 1970 01:33:09 1007
82 Ingwahang Jabegu RSOC M 1983 01:33:11
83 Julie Mair AIRE F 1982 01:33:14 1007
84 Alison Hooper LOC F 1973 01:34:22 1002
85 Henry Teasdale WCOC M 2003 01:34:46
86 Diane Mitson POTOC F 1975 01:35:54 995
87 Jonty Goodwin WCOC M 2003 01:37:22
88 Hanne Robertson ESOC F 1970 01:37:35 988
89 David Everett RSOC M 1989 01:38:40 983
90 James Bedwell DVO M 2002 01:39:43 979
91 David Manning BAOC M 1982 01:47:34 945
92 Alejandro Delgado Téllez Montellano-O M 2002 01:47:51
93 Iván Doblado García Montellano-O M 2002 01:49:50
94 Brendan Crooke RSOC M 1997 01:51:31
95 Oscar Ferris BL M 2003 01:53:44
96 Laurence Aughuet ASUB Orientation W 1973 01:54:09
97 Wendy Smith W 1963 01:57:34
98 Jack Desborough RSOC M 1990 02:00:29 890
99 Nikki Howard MOR F 1974 02:08:24 856
100 Jenny Hammond FVO F 1975 02:08:29 856
- Cristian Calahorro Martínez Montellano-O M 2002 01:51:55
Showing results 1 - 101 of 101