Results

Achievements at
orienteering events

NWO Galoppen and Yvette Baker qualifier, 07/04/2019

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.2km, climb: 70m, 16 controls)
Point calculations
1,061.44 + (80.46 x (4,060.34 - T)) / 710.65
Other courses: Brown | Green | YBT Green | Short Green | Light Green | YBT Light Green | Orange | YBT Orange | YBT Yellow | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Colin Dickson BAOC M 1955 00:45:22 1213
2 Axel Blomquist BAOC M 1952 00:48:24 1192
3 Julian Hartwell SOC M 1955 00:50:40 1177
4 Jolyon Medlock WSX M 1974 00:51:32 1171
5 Vladimir Kuznetsov TVOC M 1956 00:52:04 1167
6 Christopher Pritchett WIGHTO M 1959 00:52:14 1166
7 Mike Wimpenny DEVON M 1948 00:53:36 1157
8 Jonathan Lyle BOK M 1959 00:54:01 1154
9 Dave Kingham TVOC M 1956 00:55:01 1147
10 Tim Sands BOK M 1949 00:55:56 1141
11 Sarah Horsler WIM F 2001 00:56:28 1138
12 DAVID FAULKNER BOK M 1962 00:57:30 1131
13 Martin Goddard SARUM M 1958 00:59:11 1119
14 Adrian Wise SN M 1961 00:59:31 1117
15 Tim Houlder WSX M 1957 00:59:33 1117
16 Andy Southby SARUM M 1965 00:59:44 1115
17 John Briggs BKO M 1958 01:00:00 1114
18 Eddie Whittle BKO M 1969 01:00:06 1113
19 Tim Hughes TVOC M 1952 01:00:07 1113
20 Adrian Taylor DEVON M 1955 01:00:18 1112
21 Michael Reynolds NWO M 1948 01:00:24 1111
22 Alison Simmons BOK F 1955 01:00:54 1107
23 Jane Stagg BOK F 1971 01:01:10 1106
24 Robin Smith SO M 1952 01:01:13 1105
25 Andrew Graham SARUM M 1955 01:01:22 1104
26 Kevin Bracher SOC M 1955 01:02:57 1094
27 Roger Bryan NWO M 1962 01:03:07 1092
28 Stuart Fisher NWO M 1977 01:03:57 1087
29 David Palmer BOK M 1946 01:03:58 1087
30 Tamsin Horsler WIM F 1967 01:03:58 1087
31 Joe House SO M 1954 01:03:59 1087
32 Mark Chapman SO M 1961 01:04:22 1084
33 Nick Dennis BOK M 1960 01:05:11 1078
34 Wilfrid Teasdale WCOC M 2005 01:05:13
35 John Harrison BADO M 1947 01:05:17 1078
36 Lisa James SOC F 1968 01:05:47 1074
37 Richard Hudson BOK M 1963 01:07:26 1063
38 Ian Teasdale WCOC M 1960 01:07:58 1059
39 Jackie Hallett BOK F 1957 01:08:14 1058
40 Brian Hughes HOC M 1947 01:08:28 1056
41 Jo Foster BOK F 1957 01:09:03 1052
42 Ian Peirce SARUM M 1944 01:09:20 1050
43 Chris Johnson BOK M 1953 01:09:40 1048
44 Colin Hicks SOC M 1952 01:09:54 1046
45 Carol House SO F 1956 01:10:30 1042
46 Colin Swallow SN M 1957 01:10:52 1040
47 Bo Oqvist BKO M 1971 01:10:53 1040
48 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 01:11:47 1034
49 Trish Monks BKO F 1975 01:12:06 1031
50 David Mullins SARUM M 1949 01:12:23 1029
51 Rachel Dennis BOK F 1967 01:12:57 1026
52 Pat MacLeod NGOC M 1947 01:13:14 1024
53 Wendy Bullen WIM F 1968 01:15:07 1011
54 Terry Smith SOC M 1950 01:15:11 1010
55 Martin Lewis QO M 1968 01:15:26 1009
56 Annika Greenwood BKO F 1971 01:15:32 1008
57 Sofie Andersen BOK F 1999 01:16:37 1001
58 Howard Thomas BOK M 1945 01:17:41 993
59 Tony Lloyd BOK M 1954 01:18:15 990
60 Megan Ashton RNRMOC F 1985 01:19:18 982
61 Richard Stanhope SLOW M 1957 01:20:29 974
62 Mark Thompson TVOC M 1955 01:21:15 969
63 Anne Tynegate BADO F 1961 01:22:55 958
64 Alan Richards NGOC M 1946 01:25:30 940
65 Nigel Clemens SLOW M 1963 01:26:40 932
66 Judith Taylor NGOC F 1965 01:33:18 887
67 Paul Taunton NGOC M 1950 01:34:38 878
68 Gwen Tanner BOK F 1960 01:36:22 867
69 Martin Jackson IND M 01:40:53
70 Matthew Knipe QO M 1963 01:47:21 792
71 Stephen Lee-Jones BOK M 1967 02:01:30 696
Showing results 1 - 71 of 71