Results

Achievements at
orienteering events

DFOK Regional event, 24/03/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.dfok.co.uk/index.php?option=com_content&view=article&id=679

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Brown (length: 8.4km, climb: 220m, 29 controls)
Point calculations
1,175.55 + (77.17 x (4,664.17 - T)) / 718.13
Other courses: Blue | Green | Light Green | Orange | Yellow


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Richard Barrett BAOC M 1970 00:56:52 1310
2 Edward Catmur SLOW M 1982 00:59:35 1293
3 Samuel Leitch SO M 2001 01:00:23 1287
4 Keith Masson MV M 1960 01:03:23 1268
5 Edward Dickins BAOC M 1986 01:03:40 1266
6 Antoine Pesenti DFOK M 1970 01:03:43 1266
7 Michael Krajewski BAOC M 1982 01:04:01 1264
8 Yordan Kolev SLOW M 1987 01:04:33 1261
9 Patrick Jones SBOC M 1995 01:04:47 1259
10 Chris Hooker SO M 1961 01:05:18 1256
11 Alan Velecky SO M 1966 01:06:19 1249
12 Lorant Farkas WAOC M 1974 01:06:44 1246
13 Neil Crickmore SO M 1962 01:08:47 1233
14 angel georgiev SLOW M 1988 01:09:32 1228
15 Oliver O'Brien SLOW M 1980 01:09:41 1227
16 Laurence Townley SN M 1971 01:10:29 1222
17 Zlatko Peev SLOW M 1970 01:10:45 1221
18 Tom Dobra BOK M 1992 01:10:50 1220
19 Colin Dickson BAOC M 1955 01:12:26 1210
20 Kevin Fielding HH M 1968 01:12:34 1209
21 Ian Hargreaves SOS M 1976 01:13:04 1206
22 Liam Marsh SO M 1998 01:14:50 1194
23 Sam Anderson SN M 1992 01:15:24 1191
24 Frida Forshallen Goodrich SN F 1992 01:15:42 1189
25 Paul Martin SN M 1967 01:16:39 1183
26 Keith Belsey SN M 1967 01:16:49 1181
27 Mark Chapman SO M 1961 01:17:51 1175
28 Phil Slingsby SN M 1969 01:18:24 1171
29 Steve Bailey SN M 1959 01:18:24 1171
30 Melanie Slade SN F 1968 01:18:44 1169
31 Ian Ditchfield MV M 1956 01:18:47 1169
32 Alan Yule SO M 1971 01:21:27 1152
33 Rob Leathley SO M 1973 01:21:28 1152
34 Simon Deeks SAX M 1969 01:21:32 1151
35 Neil Brooks LOK M 1960 01:21:35 1151
36 Martha Paton SN F 1991 01:23:03 1141
37 Ben Lonsdale RAFO M 1982 01:23:17 1140
38 Tom Frost SN M 1967 01:23:50 1136
39 Velina Valova SLOW F 1993 01:24:19 1133
40 Justin Farhall MV M 1974 01:25:36 1125
41 Sue Carter SLOW F 1967 01:26:38 1118
42 Mike Frizzell BADO M 1958 01:27:11 1115
43 Barry McElearney SO M 1965 01:27:40 1112
44 Jon Chandler LOK M 1967 01:34:57 1065
45 Colm O'Halloran CORK M 1964 01:36:15
46 Paul Wilson SO M 1962 01:36:42 1053
47 Andrew Hannaford SO M 1955 01:37:31 1048
48 Timothy Carder SO M 1957 01:37:50 1046
49 Jane Lambert SO F 1960 01:40:33 1028
50 Ross Arnold SLOW M 1974 01:41:12 1024
51 Peter Martin MV M 1961 01:41:19 1024
52 Fiona Tam SLOW F 1989 01:45:41 995
- Paul Todd LOK M 1975 00:48:29
- Josh M'Caw HH M 2001 00:51:49
- Cameron Lamond SN M 1970 01:21:31
Showing results 1 - 55 of 55