Results

Achievements at
orienteering events

SO Tilgate level C event, incl Yvette Baker Trophy SE Regional Heat, 03/03/2019

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.5km, climb: 100m, 15 controls)
Point calculations
941.24 + (84.61 x (3,568.12 - T)) / 538.27
Other courses: Brown | Blue | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | YBT Green

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Charlie Turner SLOW M 1953 00:40:34 1120
2 Mike Murray SLOW M 1944 00:43:52 1088
3 Dorte Torpe Hansen SLOW F 1966 00:45:33 1073
4 Neil Watts SO M 1957 00:47:59 1050
5 Lucy Paton SN F 1961 00:48:50 1042
6 John Chappell TVOC M 1948 00:49:51 1032
7 Nick Hockey SO M 1948 00:50:15 1028
8 Joe House SO M 1954 00:51:03 1021
9 Steve Ewens SO M 1956 00:51:39 1015
10 Peter Dudman SO M 1951 00:51:56 1012
11 Carol House SO F 1956 00:53:01 1002
12 Sarah Brown SLOW F 1952 00:53:08 1001
13 Steve Southall SO M 1955 00:53:53 994
14 Julie Lobley DFOK F 1965 00:54:11 991
15 Angela Darley GO F 1973 00:55:01 983
16 Garry Greenstreet SO M 1973 00:55:19 980
17 Andrew Ward SO M 1961 00:56:10 972
18 Mike Solomon SAX M 1944 00:56:16 971
19 George Engelhardt MV M 1951 00:56:45 967
20 Dave Cussens SO M 1952 00:57:54 956
21 Ian Smith WAOC M 1956 00:58:33 950
22 Jasmine Bennett SO F 1953 00:58:55 946
23 Neil Bricknell SAX M 1967 00:58:57 946
24 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 00:59:06 945
25 Ellie Upton MV F 1995 00:59:13 944
26 Philip Gristwood MV M 1949 00:59:29 941
27 Paul Luttman SO M 1972 00:59:42 939
28 Nadine Clark SO F 1963 01:00:29 932
29 Mike Ralph SO M 1958 01:01:03 926
30 Jane King SO F 1956 01:01:52 919
31 John Morris SO M 1945 01:02:13 915
32 Maureen Fitzpatrick SO F 1971 01:02:51 909
33 Peter Stubberfield SO M 1981 01:03:29 903
34 Philip Craven DFOK M 1954 01:04:00 899
35 Leianne Upton MV F 1961 01:07:02 870
36 Nicky Masson MV F 1964 01:07:13 868
37 Mark Thompson TVOC M 1955 01:07:17 868
38 Jean Fitzgerald SAX F 1953 01:07:52 862
39 Clare Lines SO F 1965 01:08:16 858
40 Barry Breed HH M 1946 01:09:09 850
41 Linda Hulley SO F 1956 01:10:07 841
42 Ben Rivers GO M 1944 01:10:38 836
43 Helen Rivers GO F 1954 01:11:39 826
44 Beryl Pring SAX F 1946 01:11:42 826
45 Kathleen Southall SO F 1962 01:12:18 820
46 John Dasey SO M 1983 01:13:50 806
47 Roger Pring SAX M 1945 01:14:05 803
48 James Parker SO M 1945 01:17:40 770
49 Ralph Phillips SO M 1945 01:19:00 757
50 Judith Carder SO F 1957 01:19:11 755
51 Gary Priddis IND M 1959 01:22:19
Showing results 1 - 51 of 51