Results

Achievements at
orienteering events

INT Scottish Night Championships, 02/02/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at interlopersedinburgh.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Course 2 (length: 6.625km, 19 controls)
Point calculations
1,219.05 + (67.24 x (3,417.84 - T)) / 607.69
Other courses: Course 1 | Course 3 | Course 4 | Course 5 | Course 6

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Roger Goddard FVO M 1974 00:40:36 1328
2 Will Hensman FVO M 1979 00:41:29 1322
3 Jason Inman FVO M 1970 00:44:44 1300
4 Laura King EUOC F 1999 00:45:29 1295
5 Fraser Purves FVO M 1970 00:46:21 1290
6 Sarah Jones ESOC F 1996 00:46:44 1287
7 Steve Wilson CLYDE M 1965 00:46:54 1286
8 Ben Stansfield FVO M 1968 00:47:31 1282
9 Ross McLennan FVO M 1978 00:47:48 1280
10 Jon Cross FVO M 1967 00:50:43 1261
11 Kirstin Maxwell RR F 1992 00:50:52 1260
12 James Martin ESOC M 1970 00:51:59 1252
13 Fay Walsh EUOC F 1997 00:52:40 1248
14 Katrina McLeod GRAMP F 1994 00:53:11 1244
15 Emma Wilson EUOC F 1999 00:53:46 1240
16 Jane Chisholm BASOC F 1983 00:54:32 1235
17 Peter O'Hara ESOC M 1971 00:55:18 1230
18 Mark Rowe ESOC M 1974 00:58:19 1210
19 Lindsay Robertson EUOC F 1999 00:58:28 1209
20 David Eades INT M 1967 00:59:11 1204
21 Alastair Dunlop CLYDE M 1973 00:59:32 1202
22 Max Carcas INT M 1968 01:00:26 1196
23 Mark Wood ESOC M 1968 01:01:47 1187
24 Jonathan Ellis ESOC M 1979 01:02:37 1182
25 John Emeleus KFO M 1968 01:03:07 1178
26 Colin Brash STAG M 1966 01:05:05 1165
27 Walter Clark ESOC M 1976 01:05:47 1161
28 William Ivory INT M 1972 01:06:07 1158
29 Niamh Hunter WCOC F 2000 01:06:13 1158
30 Louise Adams EUOC F 1998 01:07:49 1147
31 David Esson GRAMP M 1979 01:11:20 1124
32 Andy Paterson CLYDE M 1967 01:11:52 1120
33 Michael Atkinson ELO M 1977 01:20:02 1066
34 John Heaton FVO M 1975 01:20:24 1063
35 Patrick Bartlett INT M 1967 01:24:10 1038
36 Terry Johnstone ESOC M 1966 01:37:18 951
Showing results 1 - 36 of 36