Results

Achievements at
orienteering events

WMOA League Event 1 & WCH Champs Beaudesert, 13/01/2019

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

BLUE (length: 6km, climb: 185m, 18 controls)
Point calculations
1,105.86 + (74.95 x (4,411.31 - T)) / 697.77
Other courses: BROWN | GREEN | SHORT GREEN | LIGHT GREEN | ORANGE | YELLOW | WHITE

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Euan Tryner SYO M 2004 00:51:51
2 Adrian Pickles WRE M 1957 00:54:01 1232
3 Clive Richardson WRE M 1966 00:56:10 1218
4 Jason Howell HOC M 1969 00:56:49 1214
5 Alex Morgan HOC M 1964 00:59:02 1199
6 Dai Bedwell DVO M 1967 00:59:35 1196
7 Steve Ingleby DEE M 1953 00:59:36 1196
8 Mark Stodgell WCH M 1972 01:00:27 1190
9 Mike Snell OD M 1956 01:01:54 1181
10 Anna Harris DEE F 2003 01:02:20 1178
11 Barry Elkington OD M 1956 01:02:22 1178
12 Henry Webb WCH M 2002 01:02:36 1176
13 Allan Williams WCH M 1969 01:02:51 1175
14 Richard Pay WRE M 1963 01:03:00 1174
15 Lesley Ross OD F 1966 01:03:00 1174
16 Christopher Calow DEE M 1952 01:03:12 1172
17 Ian Hughes WCH M 1963 01:03:14 1172
18 Andy Sykes DVO M 1965 01:03:15 1172
19 Graham Nilsen DEE M 1958 01:03:42 1169
20 Richard Gardner OD M 1954 01:03:58 1167
21 Thomas Lewis WRE M 1985 01:04:06 1167
22 Graham Johnson DVO M 1955 01:04:42 1163
23 Mike Smithard DEE M 1949 01:05:13 1159
24 John Embrey DEE M 1958 01:05:40 1156
25 Pauly-D Jones DEE M 1965 01:05:46 1156
26 Vicky Thornton FVO F 1961 01:05:57 1155
27 Duncan Bayliss WRE M 1967 01:06:06 1154
28 Adrian Griffiths WRE M 1968 01:06:34 1151
29 Andrew McNally M 1979 01:06:55
30 John Leeson HOC M 1958 01:06:57 1148
31 Robert Bambrook OD M 1973 01:09:13 1134
32 Tony Callow WRE M 1966 01:09:17 1133
33 Elizabeth Jackson DEE F 1963 01:09:28 1132
34 Natasha Conway AIRE F 1971 01:09:43 1130
35 Ian Chafer HOC M 1965 01:10:21 1126
36 Ian Gamlen COBOC M 1965 01:11:07 1121
37 Henry Morgan POTOC M 1954 01:11:09 1121
38 Kevin Ross OD M 1963 01:11:43 1117
39 Paul Basher HOC M 1954 01:13:06 1109
40 Janet Adams SYO F 1963 01:15:18 1094
41 Mike Carmont M 1974 01:15:27
42 Stan Alexander OD M 1952 01:15:58 1090
43 Mike Goldthorpe SOC M 1958 01:16:38 1086
44 Mike Godfree DVO M 1949 01:16:44 1085
45 Darren Baker DEE M 1967 01:16:53 1084
46 Jim Cooke POTOC M 1962 01:17:12 1082
47 Dorien James SMOC M 1961 01:17:52 1078
48 Andy Campbell DEE M 1961 01:17:58 1077
49 Roger Richards WCH M 1947 01:18:45 1072
50 Robert Rose HOC M 1980 01:18:50 1072
51 Andy Johnson HOC M 1963 01:18:57 1071
52 David Brown WCH M 1973 01:19:10 1069
53 Ian Hopkins WRE M 1966 01:19:14 1069
54 Jamie MacKenzie BOF M 1995 01:19:38 1066
55 Andrew Yeates WCH M 1960 01:19:55 1065
56 Mike Derbyshire POTOC M 1956 01:20:08 1063
57 John Brammer DEE M 1959 01:20:41 1060
58 Steve Chiverton HOC M 1951 01:21:04 1057
59 Craig Storey WRE M 1960 01:23:04 1044
60 Gerry Spalton OD M 1946 01:24:26 1036
61 Ian Couch EPOC M 1947 01:24:36 1034
62 Richard Harrison WRE M 1948 01:25:41 1027
63 John Hopper DVO M 1951 01:26:13 1024
64 Jill Emmerson OD F 1964 01:26:48 1020
65 Sarah Bayliss SPLOT F 1968 01:27:19 1017
66 Liam Chapple OD M 1967 01:29:04 1006
67 Paul Wolstenholme HOC M 1961 01:29:16 1004
68 Philip Hadland WCH M 1960 01:29:39 1002
69 Brian Hughes HOC M 1947 01:31:30 990
70 Adam McCreadie DEE M 1977 01:34:22 972
71 Heather Fellbaum FVO F 1963 01:44:55 904
72 James Montgomery M 1984 01:45:35
73 Rob Smart OD M 1968 01:48:22 881
74 Rebecca McCreadie DEE F 1976 01:49:29 874
- Nicholas Lightfoot SYO M 1961 01:01:49
- Keith Downing SMOC M 1953 01:19:23
- Michael Musters WCH M 1965 01:21:54
- Ben Flippance OD M 1977 01:29:36
- Jeb Lewis WRE M 1971 01:35:48
- Richard Burnett COBOC M 1955 02:05:45
Showing results 1 - 80 of 80