Results

Achievements at
orienteering events

TAY Regional Event & Scottish O League 1, 05/04/2009

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.rstrain.ndtilda.co.uk/results_09/sol1/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Brown (length: 6.8km, climb: 270m, 23 controls)
Other courses: Short Green | Green | Short Blue | Blue | Brown | Black | Long Orange


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Steven Barrett BASOC M 1960 01:03:35 1297
2 Donald Petrie CLYDE M 1957 01:03:37 1297
3 Michael Billinghurst WCOC M 1960 01:05:40 1290
4 John Tullie RR M 1957 01:09:55 1276
5 Anne Edwards TVOC F 1989 01:12:01 1269
6 Eddie Harwood MOR M 1952 01:12:51 1266
7 Becky Carlyle FVO F 1983 01:13:18 1265
8 Jason Inman FVO M 1970 01:13:39 1264
9 Kirsten Strain AROS F 1986 01:14:40 1260
10 Roger Coombs MAROC M 1957 01:16:19 1254
11 Robert Bloor INT M 1960 01:17:22 1251
12 Hazel Wright MAROC F 1990 01:17:27 1251
13 Graham McIntyre INT M 1958 01:18:03 1249
14 Kenneth Daly INT M 1962 01:18:16 1248
15 Sarah Dunn MAROC F 1968 01:18:43 1246
16 Evgueni Chepelin GRAMP M 1961 01:18:58 1245
17 Neil Crickmore SO M 1962 01:19:29 1244
18 Chloe Haines WAOC F 1991 01:22:07 1235
19 Kirsty Bryan-Jones FVO F 1970 01:22:49 1233
20 Joanna Halliday OD F 1989 01:24:08 1228
21 Peter Haines AIRE M 1954 01:24:37 1226
22 Bob Cherry AYROC M 1957 01:25:01 1225
23 Nigel Beasant DEE M 1960 01:25:03 1225
24 John Taylor WCOC M 1963 01:28:09 1214
25 Steve Wilson CLYDE M 1965 01:29:09 1211
26 Walter Clark ESOC M 1976 01:29:45 1209
27 John Anderson ECKO M 1964 01:29:46 1209
28 Phil Smith AYROC M 1963 01:30:02 1208
29 Fiona Berrow FVO F 1985 01:30:07 1208
30 Stepan Hrobar SOLWAY M 1991 01:30:15 1208
31 Ian Marshall AIRE M 1962 01:32:08 1201
32 Mark Holliday FVO M 1956 01:32:25 1200
33 Petr Hrobar SOLWAY M 1964 01:34:07 1194
34 Lorna Eades INT F 1967 01:34:07 1194
35 Nicholas Evans WCOC M 1960 01:36:10 1188
36 David Hirst MAROC M 1962 01:36:21 1187
37 Susan Harding SROC F 1962 01:38:54 1178
38 Ian McIntyre INT M 1963 01:40:15 1174
39 Robert Daly GRAMP M 1957 01:41:46 1169
40 Sarah Haines AIRE F 1959 01:44:03 1161
41 Graham Watson WCOC M 1962 01:46:43 1152
42 Jason Simpson STAG M 1975 01:47:32 1150
43 Crawford Lindsay ESOC M 1955 01:47:53 1148
44 Iain Shepherd INVOC M 1963 01:49:00 1144
45 Tony Carlyle AIRE M 1951 01:50:32 1139
46 Anita Laidlaw KFO F 1975 01:50:44 1138
47 Andrew Armstrong RR M 1957 01:57:07 1117
48 Paul McMillan MAROC M 1964 01:58:02 1114
49 Andrew Evans DFOK M 1955 02:01:38 1102
50 Selwyn Wright LOC M 1955 02:09:05 1077
51 Mike Perry SAX M 1944 02:18:39 1044
52 Pete Younger ELO M 1955 02:28:31 1011
53 Pete Owens DEE M 1960 02:43:41 960
54 Euan Mackenzie ESOC M 1961 02:54:10 925
- Hollie Orr 00:54:34
- Rachel Smirthwaite MOR F 1988 00:55:52
- Brian Bullen FVO M 1951 01:05:15
- Charlie Adams SYO M 1964 01:06:20
- Ian Hamilton GRAMP M 1960 01:38:01
- David Bleazard ECKO M 1961 01:39:16
- Paul Bradbury SYO M 1957 01:45:17
- Graeme Verra MV M 1956 02:00:16
Showing results 1 - 62 of 62