Results

Achievements at
orienteering events

British Middle Distance Elite & Age Class Championships, 10/05/2009

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Badge (M21E) (length: 6.21km, climb: 175m, 29 controls)
Other courses: Badge (M10A) | Badge (M12A) | Badge (M14A) | Badge (M16A) | M18A | M20L | M20E | Badge (M21L) | M35L | M40L | M45L | M50L | M55L | M60L | M65L | M70L | M75L | Badge (W10A) | Badge (W12A) | Badge (W14A) | W16A | W18A | W20L | W20E | W21L | Badge (W21E) | W35L | W40L | W45L | W50L | W55L | W60L | W65L | W70L

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 scott fraser BOF M 1986 00:34:49 1366
2 Graham Gristwood FVO M 1984 00:35:24 1363
3 Matthew Crane BOF M 1981 00:36:19 1357
4 Oliver Johnson SYO M 1978 00:36:35 1356
5 Anthony Squire NOC M 1977 00:37:41 1349
6 Douglas Tullie RR M 1988 00:38:27 1344
7 Ian Nixon AIRE M 1982 00:38:45 1343
8 Duncan Archer CLOK M 1977 00:39:40 1337
9 Richard Robinson NOC M 1981 00:39:49 1336
10 Oleg Chepelin INT M 1986 00:40:21 1333
11 David Brickhill-Jones SYO M 1981 00:40:38 1332
12 Neil Northrop SYO M 1982 00:40:38 1332
13 Rob Baker CLOK M 1978 00:40:48 1331
14 John Rocke MAROC M 1988 00:41:43 1325
15 Bryn Davies SYO M 1983 00:42:37 1320
16 Michael Sprot SYO M 1979 00:42:43 1320
17 Iain Embrey SROC M 1987 00:42:58 1318
18 Tim Tett SYO M 1960 00:43:23 1316
19 Joe Mercer SELOC M 1987 00:43:33 1315
20 Mark Bown CLOK M 1980 00:44:20 1310
21 Andrew Llewellyn FVO M 1987 00:44:49 1307
22 Rhodri Buffett SWOC M 1988 00:45:02 1306
23 Andrew Preston SYO M 1977 00:45:22 1304
24 Matthias Mahr SLOW M 1976 00:45:36 1302
25 Jonny Kendall EBOR M 1983 00:46:17 1298
26 Alex Rothman SYO M 1979 00:46:33 1296
27 Tim Britton BOK M 1979 00:46:41 1296
28 Keith Agmen BOK M 1983 00:46:59 1294
29 Ben Chesters DEVON M 1978 00:47:02 1294
30 Fiach O'Rourke 00:47:05 1293
31 Simon Gardner CLYDE M 1988 00:47:39 1290
32 Geoffrey Ellis RAFO M 1976 00:48:19 1286
33 Andrew Powell DVO M 1982 00:48:22 1286
34 Shane Lynch SYO M 1979 00:50:06 1276
35 Andrew Dalgleish INT M 1982 00:51:03 1270
36 Matthew Dickinson DVO M 1985 00:51:25 1268
37 Robert Campbell WAOC M 1966 00:51:43 1266
38 James Lyne SLOW M 1988 00:52:59 1259
39 Matthew Rooke LOC M 1987 00:53:04 1258
40 Ian Webb SLOW M 1983 00:53:26 1257
41 Rob Palmer TVOC M 1979 00:53:32 1256
42 Murray Strain INT M 1983 00:54:17 1251
43 David Alcock AIRE M 1976 00:54:53 1248
44 Richard Guillaume BOF M 1981 00:55:58 1241
45 John Hartley BOK M 1976 00:56:51 1236
46 Duncan Grassie SLOW M 1983 00:57:40 1231
47 Neville Baker TVOC M 1953 00:57:48 1230
48 Robert Little WCH M 1984 01:00:03 1217
49 Stewart Caithness INT M 1982 01:05:40 1184
50 Liam Harrington LOG M 1988 01:09:26 1162
51 MIKE EDWARDS RAFO M 1965 01:14:25 1132
- Matthew Speake EBOR M 1983 00:37:30
- Dave Schorah NOC M 1988 00:47:21
Showing results 1 - 53 of 53