Results

Achievements at
orienteering events

Day 1 Regional Event, 29/08/2009

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

W21L (length: 6.6km, climb: 285m, 14 controls)
Other courses: M10B | W10B | Badge (M10A) | Badge (W10A) | W65S | W70S | Badge (M12A) | Badge (W12A) | M65S | M70S | M75L | M80 | W45S | W50S | W55S | W60S | W65L | W70L | W75L | Badge (M14A) | Badge (W14A) | M55S | M60S | M70L | W16A | W40S | W55L | W60L | M45S | M50S | M65L | W18L | W20L | W21S | W45L | W50L | Badge (M16A) | M35S | M40S | M55L | M60L | W35L | W40L | M35L | M40L

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Duncan Birtwistle OD M 1992 50:17:00 1359
2 Alex Roberts HOC M 1992 58:53:00 1312
3 Colin Dickson BAOC M 1955 62:46:00 1290
4 Peter Chapman SO M 1964 67:01:00 1266
5 Axel Blomquist SN M 1952 67:49:00 1261
6 Andy Thornton MDOC M 1960 68:34:00 1257
7 Jonathan Malley MDOC M 1992 68:42:00 1257
8 Alastair Mackenzie CLOK M 1958 68:44:00 1257
9 Jenny Johnson SYO F 1978 69:00:00 1255
10 Ian Ditchfield MV M 1956 70:33:00 1246
11 Ian Maxwell RR M 1960 70:41:00 1245
12 Jeff Colbert SYO M 1982 70:59:00 1244
13 Jon Hateley DEE M 1963 71:31:00 1241
14 Steve Corrigan EBOR M 1958 71:40:00 1240
15 Brian Bullen FVO M 1951 72:35:00 1235
16 Louise Oram 73:14:00
17 Robbie Unsworth CLOK M 1990 73:23:00 1230
18 Graham Hemingway WCOC M 1993 74:35:00 1224
19 David Lawson OD M 1963 75:05:00 1221
20 Stuart Parker WAROC M 1964 75:48:00 1217
21 Stephen Kimberley DVO M 1958 76:26:00 1213
22 Sara Campbell DEE F 1965 76:36:00 1212
23 Adam Bradbury SYO M 1992 76:37:00 1212
24 Simon Elliott NOC M 1955 76:49:00 1211
25 Christopher Wright CLOK M 1958 77:18:00 1208
26 Andrew Quickfall SROC M 1957 78:10:00 1203
27 Mark Burley 78:28:00 1201
28 Chris Hooker SO M 1961 78:35:00 1201
29 Andrew Hartley NGOC M 1988 78:44:00 1200
30 Huw Lewis DEE M 1959 79:28:00 1196
31 Simon Baston SYO M 1963 80:09:00 1192
32 Jeff Harris EBOR M 1955 80:34:00 1189
33 Anya Crocker SOC F 1985 81:18:00 1186
34 Chris Harrison NGOC M 1958 81:21:00 1186
35 Nick Campbell DEE M 1957 81:29:00 1185
36 Emma Cannings LEI F 1979 82:04:00 1182
37 Laura Bullen BAOC F 1981 82:30:00 1179
38 Richard Pownall SMOC M 1959 83:03:00 1176
39 Callum Crocker DEE M 1991 83:12:00 1175
40 Graham Johnson DVO M 1955 84:35:00 1167
41 David Averill EPOC M 1964 84:40:00 1167
42 Tony Carlyle AIRE M 1951 84:44:00 1166
43 Anthony Hall SYO M 1963 85:03:00 1165
44 Dominykas Kardokas 85:17:00
45 jo Buckley AIRE F 1976 86:19:00 1158
46 Simon Freytag SYO M 1979 86:29:00 1157
47 Mike Capper WAOC M 1955 87:14:00 1153
48 Harry Nicholson NOC M 1992 87:18:00 1152
49 Martin Skinner WCOC M 1964 87:35:00 1150
50 Andy Lewsley BL M 1955 87:36:00 1150
51 Joanna Abbott NATO F 1976 88:22:00 1146
52 Stephen Clark EBOR M 1990 88:42:00 1144
53 Paul Bradbury SYO M 1957 88:56:00 1143
54 Rhys Roberts NOC M 1988 89:05:00 1142
55 Neil Harvatt HALO M 1956 89:05:00 1142
56 Tom Bedwell MDOC M 1958 90:55:00 1132
57 Ian Jones WCH M 1951 91:05:00 1131
58 Russell Baldwin EBOR M 1987 91:25:00 1129
59 Jerry Purkis LOC M 1956 91:35:00 1128
60 Andis Ozols DVO M 1980 92:39:00 1122
61 Chris Lee AIRE M 1979 93:25:00 1118
62 Phillip Batts CLOK M 1961 93:47:00 1116
63 Julian Warren NN M 1963 94:15:00 1113
64 Rob Hick WSX M 1960 94:23:00 1112
65 Maurice Hemingway WAOC M 1955 96:13:00 1102
66 Geoff Hine CLOK M 1958 97:23:00 1095
67 David Gugan CLARO M 1960 98:43:00 1088
68 Rob Bailey CLOK M 1959 99:24:00 1084
69 Paul Goldsworthy NOR M 1964 101:31:00 1072
70 Edward Cox SO M 1959 101:53:00 1071
71 Michael Lord NOC M 1962 102:20:00 1067
72 Justin Gathercole 102:23:00
73 Paul Taunton NGOC M 1950 105:25:00 1051
74 Neil Hunter CLOK M 1960 105:46:00 1048
75 Andy Campbell DEE M 1961 106:05:00 1047
76 Michael Merritt SO M 1957 106:56:00 1042
77 Melvyn Perry EBOR M 1958 108:30:00 1033
78 Martyn Dean CLOK M 1959 109:04:00 1030
79 Martin Smith DVO M 1959 109:33:00 1027
80 Adam Leaf HH M 1962 110:28:00 1022
81 Russell Buxton DVO M 1957 115:05:00 996
82 David Murphy CLOK M 1962 115:33:00 993
83 Simon Crocker DEE M 1959 118:39:00 976
84 Samuel Taunton NGOC M 1986 118:44:00 976
85 Stephen Restorick CLOK M 1956 122:24:00 955
86 Stuart Fraser EBOR M 1990 126:13:00 933
87 Adam Mackridge DEE M 1979 149:18:00 804
88 Viktoras Lukosevicius 181:54:00
89 Vladas Lukosevicius 224:29:00
Showing results 1 - 89 of 89