Results

Achievements at
orienteering events

Lakes5 Day 2, 23/08/2010

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakes5.org.uk/results.shtml

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Badge 1 (M21E) (length: 8.1km, climb: 410m, 25 controls)
Other courses: Badge 2 (W21E) | Badge 3 (M21L) | Badge 4 (M35L,M40L,M20E,M18E) | Badge 5 (W21L,M21S) | Badge 6 (M35S,W35L,W20E,M40S,W40L,W18E) | Badge 7 (W21S,W20L) | Badge 8 (M45L,M50L) | Badge 9 (M55L,M60L) | Badge 10 (M16A) | Badge 11 (W50L,W45L,M65L,M50S) | Badge 12 (W16A,W55L,W40S,M70L,W60L,M55S,M60S,W35S) | Badge 13 (W45S,W65L,M65S,M75L,W50S,W70L,M80L) | Badge 14 (W60S,W55S,M70S,W65S) | 15 | Badge 16 (M14A,M16B) | Badge 17 (W14A) | Badge 18 (M12A,M14B,W12A,W14B) | Badge 19 (M10A,W10A) | Badge 20 (M10B,W10B) | 21 | 22


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Christoph Brandt SSV Planeta Radebeul M 1989 01:00:00
2 Ian Nixon AIRE M 1982 01:03:22 1323
3 Chris Smithard FVO M 1989 01:04:04 1320
4 Rhys Findlay-Robinson WCH M 1989 01:06:37 1311
5 Ralph Street SLOW M 1990 01:07:17 1308
6 Richard Guillaume BOF M 1981 01:08:50 1303
7 Ed Nash SV Turbine Nbdg M 1989 01:10:13
8 Shane Lynch SYO M 1979 01:10:21 1297
9 Chris Mitchell PFO M 1989 01:10:28 1296
10 Andrew Preston SYO M 1977 01:11:54 1291
11 Roger Goddard FVO M 1974 01:12:04 1291
12 Ben Stevens AIRE M 1987 01:12:28 1289
13 Andrew Llewellyn FVO M 1987 01:13:23 1285
14 John Hartley BOK M 1976 01:13:49 1284
15 Alan Cherry EBOR M 1991 01:14:30 1281
16 Todd Oates WELLINGTON 01:15:00
17 Jack Wood AIRE M 1989 01:15:32 1277
18 Geoffrey Ellis RAFO M 1976 01:16:12 1275
19 Matthew Franklin BOK M 1986 01:16:27 1274
20 Jonny Kendall CorkO M 1989 01:17:44
21 Stuart Thomson FVO M 1991 01:18:46 1266
22 Joe Taunton SYO M 1987 01:20:03 1261
23 Sebastian Bergmann USV TU Dresden M 1989 01:21:43
24 Tim Beale SN M 1984 01:22:53 1250
25 Ben Kelsey BOK M 1991 01:24:20 1245
26 James Williams EPOC M 1978 01:24:53 1243
27 Nick Green NATO M 1975 01:26:10 1238
28 Matthew Lyle BOK M 1988 01:26:32 1237
29 Mathew Jones SBOC 01:28:00
30 Matt Stott SWOC M 1988 01:31:01
31 Josh Beech EBOR M 1989 01:32:52 1213
32 Nicholas Barber CLOK M 1988 01:33:07 1213
33 Simon Evans SAX M 1980 01:33:09 1213
34 Martin Riebisch USV TU Dresden M 1989 01:33:54
35 Jeff Powell Davies BL M 1980 01:34:45 1206
36 Edward Stott SLOW M 1983 01:35:14 1205
37 Paul Nixon SLOW M 1979 01:38:10 1194
38 Mark McLeod ESOC M 1991 01:38:19 1193
39 William Barraclough IND M 1989 01:48:11
40 Adam Bennett HH M 1989 01:49:30 1152
41 Andrew Stimson NN M 1981 01:50:57 1146
42 Marshall Kinnear RAFO M 1977 01:52:05 1142
43 Geert Den Trooster Omega M 1989 01:53:13
44 Ben Lonsdale RAFO M 1982 01:53:25 1138
45 Adam Poole TVOC M 1989 01:54:07 1135
46 Dave Broatch ERYRI M 1960 02:00:22 1112
- Brendan Bolland WAROC M 1968 01:12:18
- Matthew Halliday MOR M 1991 01:12:21
- Tom Hecht LOC M 1986 01:56:57
- Leon Ricketts IND M 1989 02:09:21
Showing results 1 - 50 of 50