Results

Achievements at
orienteering events

Lakes5 Day 2, 23/08/2010

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakes5.org.uk/results.shtml

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Badge 10 (M16A) (length: 4.9km, climb: 200m, 19 controls)
Other courses: Badge 1 (M21E) | Badge 2 (W21E) | Badge 3 (M21L) | Badge 4 (M35L,M40L,M20E,M18E) | Badge 5 (W21L,M21S) | Badge 6 (M35S,W35L,W20E,M40S,W40L,W18E) | Badge 7 (W21S,W20L) | Badge 8 (M45L,M50L) | Badge 9 (M55L,M60L) | Badge 11 (W50L,W45L,M65L,M50S) | Badge 12 (W16A,W55L,W40S,M70L,W60L,M55S,M60S,W35S) | Badge 13 (W45S,W65L,M65S,M75L,W50S,W70L,M80L) | Badge 14 (W60S,W55S,M70S,W65S) | 15 | Badge 16 (M14A,M16B) | Badge 17 (W14A) | Badge 18 (M12A,M14B,W12A,W14B) | Badge 19 (M10A,W10A) | Badge 20 (M10B,W10B) | 21 | 22


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Mike Brett BAOC M 1964 00:44:29 1228
2 Paul Taylor SYO M 1965 00:44:43 1226
3 Steve Dempsey SYO M 1963 00:45:41 1219
4 Nicholas Lightfoot SYO M 1961 00:45:45 1218
5 Peter Sacares LOK M 1965 00:46:28 1213
6 Brian Ward HALO M 1962 00:47:15 1206
7 Kath Broatch ERYRI F 1964 00:49:27 1189
8 Elizabeth Jackson DEE F 1963 00:52:45 1164
9 Jane Morgan SOC F 1960 00:53:13 1160
10 Stella Lewsley BL F 1954 00:53:43 1156
11 Sue Hancock Wellington Ranges F 1965 00:54:24
12 Bruce Woodley AIRE M 1964 00:54:56 1146
13 Christine Goulding BL F 1963 00:55:00 1146
14 Susan Skinner WCOC F 1964 00:55:06 1146
15 Heather Fellbaum FVO F 1963 00:55:50 1139
16 Jaana Eronen Pihkaniskat F 1965 00:56:01
17 Paul Wood AIRE M 1962 00:58:32 1118
18 Caroline Moran SOC F 1963 00:58:38 1118
19 jane malley NATO F 1961 00:59:58 1107
20 Ian Gamlen COBOC M 1965 01:00:34 1103
21 Louise Longhurst FVO F 1964 01:01:06 1099
22 Richard Hill DEE M 1965 01:01:41 1094
23 Paul Wright PFO M 1965 01:02:28
24 Paul Leonard CLOK M 1965 01:02:33 1087
25 Heather Cairns LVO F 1964 01:02:47 1086
26 Rebekah Beadle LOC F 1963 01:03:24 1080
27 Julia Simpson MDOC F 1965 01:04:09 1075
28 Martin Pickering DEE M 1964 01:04:13 1075
29 Frances Cooper WAOC F 1964 01:06:59 1052
30 Simon Mortlock SOLWAY M 1964 01:08:38 1039
31 Isabelle Dermine Dauphine Orientation F 1965 01:08:48
32 Alison Smith TVOC F 1964 01:09:24 1034
33 Caroline Gregson DEE F 1964 01:12:23 1011
34 Gill Adams AIRE F 1961 01:13:36 1001
35 Johanna Cleary LOC F 1964 01:15:50 984
36 MIKE EDWARDS RAFO M 1965 01:16:16 980
37 Louise Benjamin BOK F 1963 01:17:17 972
38 Kim Buxton DVO F 1961 01:17:31 970
39 Caroline Mackenzie CLOK F 1963 01:17:59 967
40 Janet Adams SYO F 1963 01:19:35 954
41 Mark Foxwell BKO M 1964 01:20:29 947
42 Erica Pilkinton LOG F 1963 01:24:54 913
43 Martine Taffeiren HAMOK F 1960 01:25:00
44 eunice carter MWOC F 1964 01:25:20 909
45 Claire Leitch SO F 1965 01:25:51 905
46 Helen Livesey LOC F 1964 01:26:31 900
47 Sian Calow SROC F 1961 01:28:09 887
48 Serena Ludford BADO F 1964 01:29:05 880
49 Debby Warren NN F 1963 01:29:13 879
50 Sarah Mansel SUFFOC F 1965 01:29:41 875
51 Hazel Hindle MDOC F 1963 01:30:48 867
52 David Potter BOK M 1962 01:30:55 865
53 Louise Sylva DFOK F 1964 01:32:29 853
54 Jill Emmerson OD F 1964 01:32:47 851
55 Isla Mathieson CLOK F 1965 01:36:52 819
56 Jenny Gostick HH F 1965 01:47:19 738
57 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 01:47:57 733
58 Ian Milne BOK M 1961 01:52:43 695
59 Clare Lines SO F 1965 01:58:07 653
- David Averill EPOC M 1964 00:43:51
- Robin Stevens LOG M 1963 01:29:56
- Jillian Devine SOC F 1965 01:51:24
- Pam Hemingway WAOC F 1962 02:19:32
Showing results 1 - 63 of 63