Results

Achievements at
orienteering events

Lakes5 Day 2, 23/08/2010

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakes5.org.uk/results.shtml

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Badge 2 (W21E) (length: 7.7km, climb: 385m, 23 controls)
Other courses: Badge 1 (M21E) | Badge 3 (M21L) | Badge 4 (M35L,M40L,M20E,M18E) | Badge 5 (W21L,M21S) | Badge 6 (M35S,W35L,W20E,M40S,W40L,W18E) | Badge 7 (W21S,W20L) | Badge 8 (M45L,M50L) | Badge 9 (M55L,M60L) | Badge 10 (M16A) | Badge 11 (W50L,W45L,M65L,M50S) | Badge 12 (W16A,W55L,W40S,M70L,W60L,M55S,M60S,W35S) | Badge 13 (W45S,W65L,M65S,M75L,W50S,W70L,M80L) | Badge 14 (W60S,W55S,M70S,W65S) | 15 | Badge 16 (M14A,M16B) | Badge 17 (W14A) | Badge 18 (M12A,M14B,W12A,W14B) | Badge 19 (M10A,W10A) | Badge 20 (M10B,W10B) | 21 | 22


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Kristian Jones FVO M 1991 01:01:30 1316
2 James Logue EPOC M 1968 01:02:53 1312
3 Alastair Buckley SYO M 1974 01:05:37 1302
4 Robert Gardner OD M 1990 01:08:07
5 Nils Schmiedeberg LG Ost M 1970 01:09:23
6 Andrew Dale ECKO M 1968 01:12:23 1279
7 Simon Patton FVO M 1967 01:13:46 1274
8 Niklas Bratt OK Orion M 1970 01:15:30
9 Graham Watson AIRE M 1967 01:15:46 1268
10 Mark Chapman SYO M 1965 01:16:32 1265
11 Richard Barrett BAOC M 1970 01:16:39 1265
12 Jon Brooke WSX M 1966 01:16:53 1264
13 Alan Hartley BL M 1974 01:17:20 1262
14 Andy Thorpe EPOC M 1969 01:17:41 1261
15 Peter Helme BAOC M 1973 01:18:14 1259
16 Peter Ward NGOC M 1970 01:18:17 1259
17 Andrew Monro NGOC M 1969 01:18:17 1259
18 Max Cole PFO M 1969 01:21:14 1249
19 Jason Inman FVO M 1970 01:21:33 1248
20 Phil Marsland SLOW M 1967 01:23:04 1243
21 Richard Dearden NOC M 1969 01:23:09 1242
22 Loz Colyer LOC M 1974 01:24:41 1237
23 Neville Baker TVOC M 1953 01:25:12 1236
24 Alan Irving WCOC M 1967 01:25:54 1233
25 Declan McGrellis LVO M 1971 01:26:36 1231
26 Paul Murgatroyd LOG M 1967 01:27:40 1227
27 Evan Barlow SLOW M 1975 01:28:38 1224
28 Ray Ward INT M 1975 01:31:31 1214
29 Edouard Salathe MDOC M 1966 01:31:53 1213
30 Chris Dibben INT M 1969 01:33:49 1206
31 Jonathan Eudier COBS M 1990 01:34:02
32 Burkhard Michaelis TG Northeim M 1970 01:34:46
33 John Toomey WESTERN NOMADS M 1975 01:37:11
34 Neil Speers DFOK M 1966 01:39:21 1188
35 John Scannell CorkO M 1970 01:41:09
36 Sebastian Wild COBS M 1989 01:42:16
37 Paul Beresford HALO M 1970 01:42:26 1177
38 Mark Mon-Williams AIRE M 1965 01:42:45 1176
39 Stefan Roehl LOK Berlin M 1970 01:43:30
40 MARTIN SMITH LOC M 1960 01:44:54 1169
41 Duncan Harris DEE 01:46:25
42 Alistair Hindle ESOC M 1972 01:48:05 1158
43 John Ward NOR M 1968 01:48:56 1155
44 Philip Johnston-Davis RAFO M 1973 01:49:38 1153
45 Mike Hooper LOC M 1971 01:51:35 1146
46 Sam Massey SOC M 1974 01:54:52 1134
47 John Ferris-Worth BL M 1965 02:00:05 1117
48 Francis Shillitoe NATO M 1974 02:05:44 1098
49 Andrew Macpherson CLYDE M 1967 02:07:00 1094
50 Chris Littler SYO M 1968 02:11:23 1079
51 Derek Claxton BOF M 1960 02:12:30 1075
52 Simon Patterson TVOC 02:57:36
- Mike Garvin SLOW M 1970 01:17:37
- Darren Summerson RAFO M 1971 01:45:36
- Duncan Conway LOC M 1970 02:14:22
Showing results 1 - 55 of 55