Results

Achievements at
orienteering events

Lakes5 Day 2, 23/08/2010

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakes5.org.uk/results.shtml

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Badge 5 (W21L,M21S) (length: 6.5km, climb: 315m, 21 controls)
Other courses: Badge 1 (M21E) | Badge 2 (W21E) | Badge 3 (M21L) | Badge 4 (M35L,M40L,M20E,M18E) | Badge 6 (M35S,W35L,W20E,M40S,W40L,W18E) | Badge 7 (W21S,W20L) | Badge 8 (M45L,M50L) | Badge 9 (M55L,M60L) | Badge 10 (M16A) | Badge 11 (W50L,W45L,M65L,M50S) | Badge 12 (W16A,W55L,W40S,M70L,W60L,M55S,M60S,W35S) | Badge 13 (W45S,W65L,M65S,M75L,W50S,W70L,M80L) | Badge 14 (W60S,W55S,M70S,W65S) | 15 | Badge 16 (M14A,M16B) | Badge 17 (W14A) | Badge 18 (M12A,M14B,W12A,W14B) | Badge 19 (M10A,W10A) | Badge 20 (M10B,W10B) | 21 | 22


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 John Tullie RR M 1957 01:00:01 1292
2 Keith Masson MV M 1960 01:00:30 1290
3 Brian Corbett CorkO M 1960 01:02:52
4 Mark Saunders BOK M 1959 01:03:07 1276
5 Robert Daly GRAMP M 1957 01:04:22 1270
6 Andrew Hyslop BASOC M 1959 01:05:53 1262
7 Rob Parkinson MOR M 1956 01:07:52 1252
8 Jonathan Lagoe LOC M 1956 01:08:44 1247
9 Alastair Mackenzie CLOK M 1958 01:10:19 1239
10 Alan Honey BOK M 1960 01:10:53 1236
11 Ian Ditchfield MV M 1956 01:11:39 1232
12 Andrew Quickfall SROC M 1957 01:12:58 1225
13 Christopher Kelsey BOK M 1957 01:13:02 1225
14 Michael Hayes MDOC M 1960 01:13:19 1223
15 Bob Cherry AYROC M 1957 01:15:53 1210
16 David Hunt BOK M 1960 01:16:38 1206
17 Ian Maxwell RR M 1960 01:16:51 1205
18 Charles Daniel BOK M 1956 01:17:51 1200
19 Andrew Stott NGOC M 1959 01:18:40 1196
20 Barry Elkington OD M 1956 01:18:48 1195
21 Michael Dowling Wellington Ranges M 1960 01:19:42
22 Bruce Bryant OD M 1957 01:19:54 1189
23 Noel Schorah DEE M 1960 01:20:15 1187
24 Neil Harvatt HALO M 1956 01:21:01 1183
25 Mike Wallis PFO M 1957 01:23:39 1170
26 Simon Filmore LOC M 1956 01:23:53 1169
27 Paul Bradbury SYO M 1957 01:24:11 1167
28 Gavin Smith SROC M 1958 01:24:45 1164
29 Ian Moran SOC M 1958 01:24:47 1164
30 Malcolm Campbell MA M 1947 01:25:55 1158
31 Peter Wood RAFO M 1958 01:26:54 1153
32 Brian Pearson QO M 1960 01:27:30 1150
33 Mark Collins DFOK M 1960 01:29:04 1142
34 Patrick Eudier COBS M 1960 01:29:34
35 Andy Emmerson OD M 1956 01:29:57 1137
36 Dave Denness LEI M 1959 01:31:02 1131
37 Andrew Yeates WCH M 1960 01:31:13 1130
38 Pete Owens DEE M 1960 01:31:47 1127
39 Russell Buxton DVO M 1957 01:33:04 1121
40 Sandy Burgon BOK M 1956 01:34:25 1114
41 Peter Foster BOK M 1957 01:42:19 1072
42 Paul Frost BASOC M 1957 01:42:59 1069
43 Jes Dickin SOC M 1960 01:44:49 1059
44 David Roach SLOW M 1956 01:44:51 1059
45 Chris Addiers Omega M 1960 01:45:34
46 Krister Karlsson OK Nackhe M 1960 01:46:50
47 Simon Froude AIRE M 1960 01:46:55 1048
48 Eric Heritage LEI M 1959 01:54:00 1012
49 Paul Williams LOC M 1955 01:56:09 1000
50 Ashley Cooper BOK M 1956 01:56:28 999
51 Rob Hick WSX M 1960 01:57:10 996
52 Stephen Restorick CLOK M 1956 01:57:58 991
53 Jerry Purkis LOC M 1956 01:58:48 987
54 Jean Pierre Picard COBS M 1960 02:01:32
55 Nick Ajderian DEVON M 1959 02:03:05 964
56 Patrick Murphy BOC M 1960 02:04:43
57 Steve Williams NGOC M 1955 02:05:49 950
58 Geoffrey Hollins POTOC M 1954 02:08:38 936
59 Paul Turner SELOC M 1958 02:11:52 919
60 Roger Browne SROC M 1958 02:54:04 699
- Joachim Friessnig TV FÃœRSTENFELD M 1960 01:06:01
Showing results 1 - 61 of 61