Results

Achievements at
orienteering events

Regional Event, 21/11/2010

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southyorkshireorienteers.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6km, climb: 210m, 30 controls)
Other courses: Black | Brown | Short Brown | Short Blue | Green | Short Green | V Short Green | Light Green | Long Orange | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Brian Ward HALO M 1962 00:52:12 1227
2 Steve Whitehead EBOR M 1951 00:53:51 1218
3 Bruce Bryant OD M 1957 00:55:07 1212
4 Tony Udris SYO M 1969 00:55:49 1208
5 Alice Fellbaum LOC F 1993 00:58:18 1194
6 Bill Hanley SYO M 1953 00:59:18 1189
7 Lev Chechik OUOC M 1995 00:59:20
8 Steve Ingleby DEE M 1953 01:01:24 1178
9 Charlotte Ward HALO F 1992 01:02:37 1172
10 Ryan Wilson SYO M 1992 01:03:52 1165
11 Tony Davies BOF M 1948 01:04:39 1161
12 John Britton MDOC M 1951 01:04:43 1161
13 Marie Gibbs AIRE F 1975 01:06:32 1151
14 Emma Harrison EPOC F 1972 01:07:15 1147
15 Peter Gorvett SYO M 1947 01:07:17 1147
16 Roy Dawson NATO M 1948 01:08:05 1142
17 Paul Smith MDOC M 1967 01:08:34 1140
18 Peter Ross MDOC M 1947 01:09:58 1133
19 Clive Wilson SYO M 1954 01:11:17 1126
20 Roger Edwards LEI M 1950 01:11:20 1126
21 Ian Couch EPOC M 1947 01:12:13 1121
22 Alistair Tinto EPOC M 1966 01:12:17 1120
23 Heather Fellbaum FVO F 1963 01:13:36 1113
24 Chris Littler SYO M 1968 01:14:09 1110
25 Ian Cooper SYO M 1947 01:15:00 1106
26 Brian Jackson SROC M 1946 01:15:09 1105
27 Mike Godfree DVO M 1949 01:15:48 1102
28 Colin Drury SYO M 1947 01:18:25 1087
29 Joshua Cooper EBOR M 1994 01:19:02 1084
30 Judith Havenhand SYO F 1973 01:19:05 1084
31 Dave Heath SYO M 1958 01:19:51 1080
32 Gerry Spalton OD M 1946 01:20:24 1077
33 John Ashton PFO M 1949 01:20:26 1077
34 Howard Sawyer AIRE M 1954 01:20:30 1076
35 Ray Waight SYO M 1955 01:20:40 1075
36 Peter Guillaume SYO M 1949 01:20:43 1075
37 Jackie Scarf EPOC 01:22:00 1068
38 Gillian Jubb HH F 1974 01:23:05 1063
39 Michael Adams SYO M 1996 01:25:57
40 Chris Rostron MDOC M 1947 01:26:14 1046
41 Stephen Round SELOC M 1951 01:26:40 1043
42 Mike Ridealgh EBOR M 1949 01:26:50 1043
43 Richard Leake LEI M 1966 01:27:57 1037
44 Chris Burden AIRE M 1948 01:27:59 1037
45 Sean Pickering DEE M 1995 01:28:02
46 Steven Wood EPOC M 1952 01:28:17 1035
47 Arun Sahni SYO M 1955 01:29:36 1028
48 emily wood AIRE F 1992 01:31:22 1019
49 Mark Jesson PFO M 1966 01:33:13 1009
50 Peter O'Connell EBOR M 1955 01:33:49 1006
51 Amanda Cooper EBOR F 1966 01:34:48 1000
52 Charles Hird SYO M 1947 01:37:43 985
53 Alasdair Hutt SYO M 1994 01:37:49 984
54 David Harrison EPOC M 1971 01:38:43 980
55 John Dempsey SYO M 1996 01:43:17
56 Martin Pickering DEE M 1964 01:43:22 955
57 Henry Marston SYO M 1946 01:46:13 940
58 Ian Gilliver MDOC M 1951 01:47:36 932
59 Bill Fawkner-Corbett AIRE M 1954 01:51:04 914
60 Richard Burnett COBOC M 1955 01:54:04 898
61 Sara Andersson MDOC F 1984 01:58:31 874
62 Sian Calow SROC F 1961 01:59:39 868
63 Bob Steeper EPOC M 1963 02:09:50 814
64 Ray STUART DVO M 1949 02:19:50 761
- Rod Williams HALO M 1947 01:18:11
- Robert Page EPOC M 1949 01:24:13
- Steve Buckley LOC M 1947 01:25:36
Showing results 1 - 67 of 67