Results

Achievements at
orienteering events

JAN KJELLSTROM ORIENTEERING FESTIVAL, 23/04/2011

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.siresults.co.uk/2011/JK/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Badge 10 (M16A) (length: 6.175km, climb: 160m, 20 controls)
Other courses: Badge 1 (M21E) | Badge 2 (W21E) | Badge 5 (W21L,M21S) | Badge 6 (M35S,W35L,W20E,M40S,W40L,W18E) | Badge 7 (W21S,W20L) | Badge 8 (M45L,M50L) | Badge 9 (M55L,M60L) | Badge 11 (W50L,W45L,M65L,M50S) | Badge 12 (W16A,W55L,W40S,M70L,W60L,M55S,M60S,W35S) | Badge 13 (W45S,W65L,M65S,M75L,W50S,W70L,M80L) | Badge 14 (W60S,W55S,M70S,W65S) | 15 | Badge 16 (M14A,M16B) | Badge 17 (W14A) | Badge 18 (M12A,M14B,W12A,W14B) | Badge 19 (M10A,W10A) | Badge 20 (M10B,W10B) | 21 | 22 | 23 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jenny Peel SYO F 1968 01:01:02 1232
2 Nick Howlett LOC M 1967 01:03:07 1220
3 Heather Hartman INT F 1970 01:03:26 1218
4 Maria Olsson HJS Vansbro OK W 1971 01:07:35
5 Ruth Ker CLARO F 1967 01:09:15 1186
6 Julia Jarvis SO F 1968 01:11:46 1173
7 Paul Beresford HALO M 1970 01:11:49 1172
8 Rona Molloy FVO F 1968 01:12:50 1166
9 Tony Udris SYO M 1969 01:14:12 1159
10 Sheralee Bailey DFOK F 1970 01:14:14 1159
11 Virpi Palmen Espoon Suunta W 1971 01:18:11
12 Una May 3ROC W 1971 01:18:43
13 Sophie Brown AIRE F 1971 01:18:47 1134
14 Lorna Eades INT F 1967 01:19:28 1130
15 Natasha Conway AIRE F 1971 01:20:22 1125
16 Rachel Pocock WAOC F 1967 01:23:59 1105
17 Nick Abbott HOC M 1970 01:24:59 1099
18 Michelle Mackervoy DVO F 1970 01:25:20 1098
19 Amanda Crawshaw SYO F 1970 01:26:05 1094
20 Liz Cross TVOC F 1970 01:26:27 1091
21 Martyn Broadest AIRE M 1970 01:27:24 1087
22 Esther Logue F 1971 01:29:04 1077
23 Gerald Duffy CorkO M 1971 01:29:23
24 Vince Roper SLOW M 1967 01:31:24 1064
25 Lynne Thomas WCOC F 1970 01:31:31 1063
26 Katherine Hampshire NN F 1969 01:31:32 1063
27 Karen Crawford BOK F 1969 01:31:50 1062
28 Daniel Roth OD M 1971 01:34:15 1049
29 Peter Langmaid HOC M 1968 01:35:46 1040
30 Gabriella Walsh MWOC F 1967 01:37:08 1033
31 David Harrison EPOC M 1971 01:39:29 1019
32 Maire Convery TAY F 1967 01:40:40 1013
33 Kate Charles WCOC F 1969 01:41:57 1006
34 Max Carcas INT M 1968 01:44:34 992
35 Jonathan Molloy FVO M 1968 01:46:03 984
36 Eadaoin Morrish BVOC W 1971 01:47:23
37 Lesley Ward SYO F 1969 01:49:04 967
38 John McAleavey LVO M 1967 01:49:08 967
39 Bridget Lawlor CNOC W 1971 01:49:20
40 Pat Ryan Fingal Orienteers M 1971 01:51:17
41 Jane Stagg BOK F 1971 01:53:28 943
42 Ronald Nolan ESOC M 1967 01:53:49 941
43 Nicole Wespi OLG Herzogenbuchsee W 1971 02:04:50
44 Mitch Bohan DFO/CNOC M 1971 02:07:23
45 Isabelle Lemee Great Eastern Navigators W 1971 02:08:37
46 Eileen Young Fingal W 1971 02:12:38
47 Sarah Louise Francis SN F 1968 02:24:28 772
48 James Morris BOK M 1970 02:42:33 672
- Catherine Hughes NOC F 1969 02:04:59
- Anna Tedhamre Snattringe SK W 1971 02:09:18
- Raffaella Marin SLOW F 1967 02:13:25
- Nadya Dunne 3ROC W 1971 02:25:03
Showing results 1 - 52 of 52