Results

Achievements at
orienteering events

JAN KJELLSTROM ORIENTEERING FESTIVAL, 24/04/2011

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.siresults.co.uk/2011/JK/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Badge 10 (M16A) (length: 5.75km, climb: 280m, 20 controls)
Other courses: Badge 1 (M21E) | Badge 2 (W21E) | Badge 3 (M21L) | Badge 4 (M35L,M40L,M20E,M18E) | Badge 5 (W21L,M21S) | Badge 6 (M35S,W35L,W20E,M40S,W40L,W18E) | Badge 7 (W21S,W20L) | Badge 8 (M45L,M50L) | Badge 9 (M55L,M60L) | Badge 11 (W50L,W45L,M65L,M50S) | Badge 12 (W16A,W55L,W40S,M70L,W60L,M55S,M60S,W35S) | Badge 13 (W45S,W65L,M65S,M75L,W50S,W70L,M80L) | Badge 14 (W60S,W55S,M70S,W65S) | 15 | Badge 16 (M14A,M16B) | Badge 17 (W14A) | Badge 18 (M12A,M14B,W12A,W14B) | Badge 19 (M10A,W10A) | Badge 20 (M10B,W10B) | 21 | 22 | 23 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Heather Hartman INT F 1970 00:53:00 1193
2 Tony Udris SYO M 1969 00:53:42 1189
3 Jenny Peel SYO F 1968 00:53:48 1188
4 Nick Howlett LOC M 1967 00:53:51 1188
5 Lorna Eades INT F 1967 00:55:50 1177
6 Virpi Palmen Espoon Suunta W 1971 00:57:42
7 Ruth Ker CLARO F 1967 00:58:00 1166
8 Sheralee Bailey DFOK F 1970 01:00:22 1153
9 Paul Beresford HALO M 1970 01:00:53 1151
10 Sophie Brown AIRE F 1971 01:02:21 1143
11 Amanda Crawshaw SYO F 1970 01:03:36 1136
12 Esther Logue F 1971 01:04:14 1133
13 Julia Jarvis SO F 1968 01:04:18 1132
14 Pat Ryan Fingal Orienteers M 1971 01:05:35
15 Rachel Pocock WAOC F 1967 01:05:36 1126
16 Una May 3ROC W 1971 01:06:24
17 Rona Molloy FVO F 1968 01:06:31 1121
18 Kate Charles WCOC F 1969 01:06:55 1119
19 Gerald Duffy CorkO M 1971 01:07:09
20 Peter Langmaid HOC M 1968 01:09:03 1107
21 Ronald Nolan ESOC M 1967 01:11:16 1095
22 Maria Olsson HJS Vansbro OK W 1971 01:12:55
23 Lynne Thomas WCOC F 1970 01:13:04 1086
24 Catherine Hughes NOC F 1969 01:13:24 1084
25 Jane Stagg BOK F 1971 01:13:24 1084
26 Martyn Broadest AIRE M 1970 01:14:18 1079
27 Maire Convery TAY F 1967 01:14:22 1079
28 Natasha Conway AIRE F 1971 01:15:44 1072
29 Lesley Ward SYO F 1969 01:16:57 1065
30 Liz Cross TVOC F 1970 01:18:09 1059
31 Karen Crawford BOK F 1969 01:19:08 1054
32 Raffaella Marin SLOW F 1967 01:19:52 1050
33 Vince Roper SLOW M 1967 01:20:09 1048
34 Michelle Mackervoy DVO F 1970 01:23:11 1032
35 Nick Abbott HOC M 1970 01:25:52 1018
36 Katherine Hampshire NN F 1969 01:26:27 1015
37 Gabriella Walsh MWOC F 1967 01:27:40 1008
38 Bridget Lawlor CNOC W 1971 01:32:17
39 Uel Fisher FERMO M 1968 01:33:15 979
40 David Harrison EPOC M 1971 01:33:18 978
41 Jonathan Molloy FVO M 1968 01:37:00 959
42 Alan Elwood LVO M 1970 01:37:02 958
43 Sarah Louise Francis SN F 1968 01:37:15 957
44 James Morris BOK M 1970 01:46:23 909
45 Anna Tedhamre Snattringe SK W 1971 01:50:48
46 Max Carcas INT M 1968 01:51:38 881
47 Eileen Young Fingal W 1971 02:01:52
- Daniel Roth OD M 1971 01:23:30
- John McAleavey LVO M 1967 02:09:57
- Nicole Wespi OLG Herzogenbuchsee W 1971 02:40:39
Showing results 1 - 50 of 50