Results

Achievements at
orienteering events

BRITISH ORIENTEERING CHAMPIONSHIPS, 28/02/2009

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.boc2009.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

W40L (length: 8.5km, climb: 180m, 17 controls)
Other courses: FCCM | FCCW | Badge (M21L) | M35L | M40L | M18L | M20L | M21S | W21L | M35S | W35L | M18S | M20S | M21V | W18L | W20L | W21S | W35S | W40S | M45L | M50L | M55L | Badge (M16A) | M60L | M45S | W45L | M50S | M65L | W50L | M55S | W55L | M60S | M70L | W16A | W60L | W65L | M65S | M75L | M80 | W18S | W20S | W21V | W45S | W50S | W70L | M70S | M75S | W55S | W60S | W65S | W70S | W75 | W80 | Badge (M14A) | M16B | Badge (W14A) | W16B | Badge (M12A) | Badge (W12A) | M14B | W14B | Badge (M10A) | Badge (W10A) | M12B | W12B | M10B | W10B

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Steve Wilson CLYDE M 1965 00:58:33 1253
2 Sarah Dunn MAROC F 1968 00:58:49 1252
3 Peter Sacares LOK M 1965 00:59:39 1246
4 Lesley Ross OD F 1966 01:00:14 1243
5 Mark Bentley WIM M 1967 01:01:06 1237
6 Lorna Eades INT F 1967 01:01:38 1234
7 Andy Sykes DVO M 1965 01:04:36 1215
8 Sara Campbell DEE F 1965 01:06:40 1202
9 Martin Kensett SN M 1966 01:07:17 1198
10 Sue Bett SN F 1967 01:09:37 1183
11 Sal Chaffey DVO F 1965 01:10:13 1180
12 Ronald Nolan ESOC M 1967 01:10:16 1179
13 Jenny Peel SYO F 1968 01:10:20 1179
14 Tamsin Horsler WIM F 1967 01:11:30 1172
15 Tom Murphy BAOC M 1968 01:12:25 1166
16 Tony Udris SYO M 1969 01:14:01 1156
17 Nick Silk SWOC M 1966 01:15:20 1147
18 Annemieke Silk SWOC F 1967 01:16:17 1142
19 Maire Convery HH F 1967 01:17:16 1135
20 Andrew Heppel SOC M 1967 01:17:27 1134
21 Karen French WIM F 1967 01:19:28 1122
22 Roy McGregor SROC M 1966 01:19:40 1120
23 Lucy Giles BAOC F 1969 01:20:15 1116
24 Sarah Louise Francis SN F 1968 01:20:23 1115
25 Vince Roper SLOW M 1967 01:21:03 1111
26 Alison Reynolds DEVON F 1966 01:21:15 1110
27 Karen Crawford BOK F 1969 01:22:09 1104
28 Duncan Milne BOK M 1966 01:23:32 1095
29 Andrew French WIM M 1965 01:24:04 1092
30 Jane McCann MDOC F 1966 01:24:41 1088
31 Lesley Ward SYO F 1969 01:24:52 1087
32 Robert Lewis SLOW M 1966 01:27:07 1073
33 Mark Webster NOC M 1965 01:28:12 1067
34 MIKE EDWARDS RAFO M 1965 01:29:07 1060
35 Stuart Robertson TAY M 1966 01:29:17 1059
36 Rachel Wilson CLYDE F 1966 01:29:42 1057
37 Clare Claxton BOF F 1960 01:37:54 1005
38 Kerstin Mitchell HOC F 1966 01:39:07 997
39 Jane Blackford BADO F 1969 01:41:33 982
40 Andy Smith LOC F 1967 01:42:56 973
41 Bill Nicolson OD M 1965 01:45:47 956
42 Andrew Metcalfe LOC M 1966 01:47:38 944
43 Ian Milne BOK M 1961 01:47:51 942
44 Louise Walker SUFFOC F 1965 01:52:13 915
45 Jon Darley GO M 1966 01:54:39 900
46 Nicola Brooke WSX F 1966 02:02:16 851
47 Alison Hardy LEI F 1966 02:03:34 843
48 Tracey Barker SOS F 1968 03:08:19 434
Showing results 1 - 48 of 48