Results

Achievements at
orienteering events

JK Day 3 Middle/Long, 12/04/2009

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.jk2009.org.uk/results.php

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Course 13 (M45L) (length: 7.95km, climb: 295m, 25 controls)
Other courses: Course 1 (M21E) | Course 2 (M20E) | Course 3 (W21E) | Course 4 (W20E) | Course 5 (M21L) | Course 6 (M35L) | Course 7 (M20L-M40L) | Course 8 (M18L-M21S-W21L) | Course 9 (M35S-W35L) | Course 10 (M20S-M40S-W20L-W40L) | Course 11 (M18S-M21V-W18L-W21S) | Course 12 (W20S-W35S-W40S) | Course 14 (M50L) | Course 15 (M55L) | Course 16 (M16A-M60L) | Course 17 (M45S-W45L) | Course 18 (M65L-M50S-W50L) | Course 19 (M55S-W55L) | Course 20 (M70L-M60S-W16A-W60L-W65L) | Course 21 (M75L-M80-M65S-W70L-W18S-W21V-W45S-W50S) | Course 22 (M70S-M75S-W75-W80-W55S-W60S-W65S-W70S) | Course 23 (M21N) | Course 24 (W21N) | Course 25 (M14A-M16B) | Course 26 (W14A-W16B-Light Green) | Course 27 (M12A-M14B-W12A-W14B-Orange) | Course 28 (M10A-M12B-W10A-W12B-Yellow) | Course 29 (M10B-W10B-White)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Quentin Harding CLARO M 1962 00:54:56 1308
2 Tim Tett SYO M 1960 00:55:30 1305
3 Charlie Adams SYO M 1964 00:55:41 1304
4 Steven Barrett BASOC M 1960 00:57:50 1295
5 Keith Masson MV M 1960 00:59:37 1287
6 Jonathan Emberton EPOC M 1961 01:00:18 1284
7 Aonghus O'Cleirigh AJAX M 1964 01:01:01
8 Neil Crickmore SO M 1962 01:01:26 1279
9 Steve Webb AIRE M 1962 01:02:23 1275
10 David Robertson CLYDE M 1964 01:03:53 1268
11 Robert Lee INT M 1962 01:04:59 1263
12 Simon Errington HH M 1963 01:04:59 1263
13 Clive Hallett BOK M 1963 01:06:13 1257
14 Brian Corbett CORKO M 1964 01:06:28
15 Robin Orr CLYDE M 1961 01:07:21 1253
16 David McCann MDOC M 1963 01:08:24 1248
17 Nick Green GO M 1962 01:08:55 1245
18 Andrew Bradley WCOC M 1963 01:09:40 1242
19 Ian Turner WCH M 1960 01:09:50 1241
20 David Hunt BOK M 1960 01:09:56 1241
21 Andy Thornton MDOC M 1960 01:10:30 1238
22 Marcus Tett WRE M 1964 01:10:42 1237
23 Stephen McKinley SN M 1964 01:11:04 1236
24 Phil Newall KERNO M 1962 01:11:20 1235
25 Jari Kymalainen Setanta M 1964 01:12:00
26 Kenneth Daly INT M 1962 01:12:01 1232
27 Ian Hamilton GRAMP M 1960 01:12:50 1228
28 Howard Leslie WCOC M 1962 01:13:45 1224
29 Simon Baston SYO M 1963 01:14:11 1222
30 Dean Field HALO M 1963 01:14:26 1221
31 Martin Hime LOK M 1961 01:14:38 1220
32 Patrick O Donovan BOC M 1964 01:15:20
33 Tony Burton MV M 1964 01:15:33 1216
34 Alan Hickling SAX M 1964 01:15:57 1214
35 Nigel Beasant DEE M 1960 01:16:56 1209
36 John Taylor WCOC M 1963 01:17:29 1207
37 Stuart Parker WAROC M 1964 01:17:35 1207
38 John O Donovan Bishopstown Orienteering Club (BOC) M 1964 01:18:16
39 Anthony Hall SYO M 1963 01:18:20 1204
40 Iain Shepherd INVOC M 1963 01:18:22 1204
41 Iain Bell DEE M 1963 01:18:56 1201
42 Ian Selby SROC M 1961 01:18:59 1201
43 Trevor Hoey FVO M 1964 01:20:59 1192
44 Ian Marshall AIRE M 1962 01:21:19 1190
45 Andrew Yeates WCH M 1960 01:21:56 1188
46 Jeff Goodwin WCOC M 1963 01:22:01 1187
47 Paul Fox SN M 1962 01:22:33 1185
48 Martin Skinner WCOC M 1964 01:22:41 1184
49 Paul McMillan MAROC M 1964 01:23:02 1183
50 Simon Thraves SO M 1961 01:24:14 1178
51 Jes Dickin SOC M 1960 01:24:33 1176
52 Ray Humphreys MDOC M 1959 01:27:29 1163
53 Rupert Hornby MOR M 1964 01:28:37 1158
54 David Averill EPOC M 1964 01:29:30 1154
55 John Mason MAROC M 1964 01:30:02 1152
56 David Funnell SO M 1964 01:30:09 1151
57 Greg McCann LVO M 1963 01:30:24 1150
58 Hugo Barker FVO M 1961 01:31:14 1146
59 Jeff Butt SARUM M 1963 01:33:34 1136
60 Noel Schorah DEE M 1960 01:34:11 1133
61 David Sanderson SOS M 1961 01:34:22 1132
62 Rory Percival HH M 1964 01:34:59 1130
63 John Dalton TVOC M 1961 01:35:08 1129
64 Graham Watson WCOC M 1962 01:35:27 1127
65 Steve Wrigley SROC M 1963 01:36:47 1122
66 Peter Huzan SLOW M 1964 01:37:50 1117
67 Michael Lord NOC M 1962 01:38:02 1116
68 Clive Wilkinson SUFFOC M 1962 01:38:12 1115
69 Nigel Benham SARUM M 1961 01:39:27 1110
70 Pete Owens DEE M 1960 01:39:56 1107
71 David Cronk WAOC M 1960 01:40:07 1106
72 Stephen Fellbaum MDOC M 1960 01:41:59 1099
73 Thomas Higgs BL M 1961 01:43:06 1094
74 Paul Wood AIRE M 1962 01:43:45 1091
75 Mark Collins DFOK M 1960 01:43:48 1091
76 David Vincent DVO M 1961 01:43:51 1091
77 David Murphy CLOK M 1962 01:45:26 1083
78 Dave Richardson Fingal M 1964 01:47:05
79 Chris Penny AIRE M 1962 01:49:07 1067
80 Volker Otto TOLF Berlin M 1964 01:49:55
81 Kenny Weir LVO M 1960 01:53:00 1050
82 Peter Martin MV M 1961 01:53:41 1047
83 Rory O'Conor CLARO M 1960 01:54:22 1043
84 Stephen Walsh MWOC M 1960 01:55:24 1039
85 Sara Dyer BOF F 1958 01:56:54 1032
86 Graham Ramsden CLARO M 1963 01:59:38 1020
87 Laurence Snowden SWOC M 1964 02:00:34 1016
88 Paul Wilson SO M 1962 02:01:58 1010
- Oli Buholzer OLV Zug M 1964 00:58:48
- Evgueni Chepelin GRAMP M 1961 01:03:37
- Andrew Jackson DVO M 1963 01:04:57
- Nigel Bunn TVOC M 1964 01:05:10
- Charles Bromley Gardner BAOC M 1960 01:07:19
- Mark Adams HH M 1963 01:07:45
- Roger Thetford TVOC M 1962 01:08:54
- David Lawson OD M 1963 01:10:31
- Jon Hateley DEE M 1963 01:12:20
- Nicholas Evans WCOC M 1960 01:19:54
- David Mainwaring BL M 1962 01:21:56
- James Ian Hayward BOK M 1963 01:25:25
Showing results 1 - 100 of 100