Results

Achievements at
orienteering events

Day 2 Regional Event & EA Championships , 30/01/2011

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.waoc.org.uk/n.humphries/waoc/results/20110130.htm

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 7.44km, climb: 20m, 14 controls)
Other courses: Black | Brown | Short Brown | Short Blue | Green | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Tom Hemingway WAOC M 1996 00:54:02
2 Richard Bonnett BAOC M 1955 00:56:00 1182
3 Martin Sellens SOS M 1952 00:56:32 1176
4 Tim Pribul CHIG M 1949 00:56:47 1173
5 Henriette Klovstad F 1991 00:57:16
6 Kevin Ellis SOS M 1958 00:58:02 1158
7 David Cronk WAOC M 1960 00:58:30 1153
8 Colin Webster HH M 1950 00:58:42 1150
9 John Hurley DVO M 1955 00:59:07 1146
10 Keith Downing SMOC M 1953 00:59:13 1144
11 Michael Bickle WAOC M 1948 00:59:49 1138
12 Simon Greenwood SAX M 1955 00:59:53 1137
13 Mick Liston NOR M 1949 01:00:00 1135
14 Rachel Pocock WAOC F 1967 01:00:37 1128
15 Maurice Hemingway WAOC M 1955 01:01:21 1119
16 George Simmons GO M 1995 01:01:34 1117
17 Douglas Henderson RR M 1951 01:01:52 1114
18 Mike Capper WAOC M 1955 01:03:21 1096
19 Mark Glaisher SAX M 1951 01:04:00 1089
20 Paul Nicholls NOR M 1951 01:04:24 1084
21 Bill Morgan M 1951 01:04:26
22 Steve Robertson QO M 1953 01:05:00 1077
23 John Duffield HH M 1947 01:05:24 1072
24 Ian Shephard NOR M 1952 01:05:35 1070
25 James Baldwin M 1990 01:05:36
26 Todd Cooper WAOC M 1996 01:06:00
27 Robin Mellors-Bourne WAOC M 1962 01:06:32 1059
28 Tim Mulcahy WAOC M 1952 01:06:38 1058
29 john williams MDOC M 1952 01:09:18 1027
30 Chris Shaw HAVOC M 1949 01:09:45 1021
31 Philip Brown NOR M 1953 01:10:20 1015
32 Neil Brough M 1971 01:10:20
33 Julie Ferris-Worth BL F 1967 01:11:27 1002
34 Colin West SOS M 1955 01:11:41 999
35 Chris Clarke M 1976 01:12:21
36 Peter Walling NOR M 1964 01:12:27 990
37 John Middler OD M 1952 01:14:14 969
38 Geoff Pye SOS M 1955 01:14:17 968
39 Bob Hill RAFO M 1956 01:14:17 968
40 Haydn Leaker SMOC M 1955 01:14:17 968
41 Philip Halford SUFFOC M 1954 01:14:51 962
42 Simon Hooton SUFFOC M 1956 01:15:22 956
43 Tracey Barker SOS F 1968 01:15:45 952
44 Harriet Burdett F 1991 01:17:14
45 Laurie Rudling NOR M 1950 01:17:26 932
46 Sacha Fisher SMOC F 1975 01:17:43 929
47 Emma Holland WAOC F 1981 01:18:00 925
48 Rakesh Chandraker WAOC M 1962 01:19:43 905
49 Andy Furnell LOG M 1964 01:24:19 851
50 Bruce Marshall WAOC M 1952 01:24:24 850
51 Peter Howsam WRE M 1950 01:25:14 841
52 Kate Harvey NOR F 1993 01:28:50 798
53 Ian Lawson WAOC M 1954 01:30:26 780
54 Caroline Louth WAOC F 1961 01:37:53 693
55 Anthony Biggs HAVOC M 1949 01:43:28 628
Showing results 1 - 55 of 55