Results

Achievements at
orienteering events

HH SE League and SE Long Championships Regional Ranking Event, 23/01/2011

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.happyherts.org.uk/ace_of_herts

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Brown (length: 10.2km, climb: 95m, 27 controls)
Other courses: Black | Brown | Blue | Short Blue | Green | Short Green | Light Green | Long Orange | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Keith Masson MV M 1960 00:58:00 1269
2 Mark Saunders BOK M 1959 00:58:35 1264
3 Chris Young HH M 1994 00:58:49 1262
4 Thomas Louth WAOC M 1994 00:58:51 1262
5 Colin Dickson BAOC M 1955 00:58:57 1261
6 Peter Chapman SO M 1964 00:59:38 1256
7 Neil Crickmore SO M 1962 01:01:29 1242
8 Andy Jones SLOW M 1958 01:03:44 1225
9 Sophie Kirk OD F 1992 01:05:04 1216
10 Stephen McKinley SN M 1964 01:06:33 1205
11 Chris Hooker SO M 1961 01:06:55 1201
12 Ian Marsden HH M 1976 01:07:01 1201
13 James Cunnane TVOC M 1963 01:09:18 1184
14 Ian Buxton TVOC M 1965 01:10:18 1177
15 Steve Jarvis SO M 1963 01:11:03 1171
16 Helen Marsden HH F 1976 01:11:24 1169
17 Richard Hime LOK M 1965 01:11:37 1167
18 Neil Brooks LOK M 1960 01:12:30 1160
19 Keith Ellis BKO M 1964 01:12:57 1157
20 Mike Maliphant SOC M 1959 01:14:03 1149
21 Jonathon Counsell SN M 1962 01:14:52 1142
22 Simon Martin HH M 1961 01:15:16 1139
23 John Ferris-Worth BL M 1965 01:15:20 1139
24 Robert Lines SO M 1965 01:15:23 1138
25 Paul Street SLOW M 1954 01:16:17 1132
26 Mike Capper WAOC M 1955 01:16:20 1132
27 Richard Parkin DVO M 1968 01:16:26 1131
28 John Franklin SYO M 1951 01:16:47 1128
29 Alan Phillips BKO M 1961 01:17:17 1125
30 Woo Allen BAOC F 1965 01:19:33 1108
31 Mark Cheesman MV M 1969 01:20:13 1103
32 Gordon Parker SLOW M 1963 01:20:57 1097
33 Derick Mercer BKO M 1964 01:21:34 1093
34 Graham Sutton MV M 1947 01:22:20 1087
35 Paul Rushmer SMOC M 1964 01:22:30 1086
36 David Funnell SO M 1964 01:24:11 1073
37 Paul Wilson SO M 1962 01:25:59 1060
38 Andrea Rebora SLOW M 1969 01:26:25 1056
39 Zbig Gebka HAVOC M 1960 01:26:30 1056
40 Roger Walker SLOW M 1966 01:26:51 1053
41 Paul Mace HH M 1961 01:27:03
42 Chris Poole TVOC M 1961 01:27:24 1049
43 Andrew Southwood BKO M 1964 01:27:32 1048
44 Guy Hiddleston SLOW M 1988 01:28:18 1043
45 Laura Parkes HH F 1992 01:28:40 1040
46 Colin Swallow SN M 1957 01:29:05 1037
47 Eric Heritage LEI M 1959 01:29:32 1033
48 Paul Hearn HH M 1964 01:29:46 1031
49 John Walton SO M 1959 01:31:03 1022
50 Iain Bell SN M 1965 01:31:13 1021
51 John Dalton TVOC M 1961 01:32:16 1013
52 Mark Collins DFOK M 1960 01:32:40 1010
53 Adam Leaf HH M 1962 01:36:09 984
54 Peter Woods WAOC M 1957 01:37:21 976
55 Mark Thompson TVOC M 1955 01:38:03 970
56 Raffaella Marin SLOW F 1967 01:38:44 965
57 Rachel Babbs SLOW F 1983 01:41:59 940
58 Peter Riches TVOC M 1950 01:45:11 917
59 Simon Poole TVOC M 1987 01:55:43 838
60 Edward Cox SO M 1959 02:17:11 679
Showing results 1 - 60 of 60