Results

Achievements at
orienteering events

SN Regional Event, 13/11/2011

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southernnavigators.com/index.php?p=1_33_SN-Events

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Brown (length: 9.4km, climb: 145m, 26 controls)
Other courses: Brown | Blue | Short Blue | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Keith Masson MV M 1960 01:00:50 1265
2 Paul McClellan BAOC M 1970 01:04:41 1241
3 Dane Blomquist AIRE M 1996 01:05:36
4 Roger Thetford TVOC M 1962 01:06:49 1227
5 Charles Daniel BOK M 1956 01:07:12 1224
6 Simon Thraves SO M 1961 01:08:47 1214
7 Ian Marsden HH M 1976 01:09:17 1211
8 Simon Errington HH M 1963 01:13:08 1186
9 Neil Speers DFOK M 1966 01:13:21 1185
10 John van Rooyen SAX M 1949 01:13:56 1181
11 Paul Beckett HAVOC M 1961 01:13:57 1181
12 Abi Weeds SLOW F 1977 01:14:12 1179
13 Steve Jarvis SO M 1963 01:14:23 1178
14 Kostya Lutsenko CHIG M 1975 01:14:31 1177
15 Chris Hooker SO M 1961 01:15:04 1174
16 Alan Hickling SAX M 1964 01:15:11 1173
17 Helen Marsden HH F 1976 01:15:20 1172
18 Peter Chapman SO M 1964 01:15:25 1172
19 Andy Jones SLOW M 1958 01:15:35 1170
20 Mike Frizzell BADO M 1958 01:17:00 1161
21 Ian Buxton TVOC M 1965 01:18:20 1153
22 Axel Blomquist SN M 1952 01:18:29 1152
23 David Watkins BADO M 1958 01:20:08 1141
24 Ruth Beale SN F 1987 01:22:18 1127
25 Roger Walker SLOW M 1966 01:22:36 1125
26 Alan Honey BOK M 1960 01:22:50 1124
27 David Dawson DFOK M 1958 01:23:44 1118
28 Robert Jones SLOW M 1992 01:25:06 1109
29 Jon Chandler LOK M 1967 01:30:37 1074
30 Neil Brooks LOK M 1960 01:31:34 1068
31 Simon Moss SLOW M 1965 01:31:58 1065
32 Keith Ellis BKO M 1964 01:35:03 1045
33 Paul Hearn HH M 1964 01:35:44 1041
34 Martin Hime LOK M 1961 01:37:11 1032
35 Peter Foulkes SLOW M 1964 01:37:42 1028
36 Richard Whitaker SAX M 1952 01:40:36 1010
37 Peter Riches TVOC M 1950 01:40:52 1008
38 Ian Byford HH M 1958 01:41:51 1002
39 Simon Poole TVOC M 1987 01:44:11 987
40 Bohdan Rainczuk SAX M 1961 01:44:38 984
41 Colin Swallow SN M 1957 01:46:08 974
42 Chris Poole TVOC M 1961 01:46:34 971
43 Jon Darley GO M 1966 01:48:54 956
44 Peter Martin MV M 1961 01:50:23 947
45 Gavin Hurley SO M 1977 01:59:13 890
46 Nigel Clemens SLOW M 1963 02:03:05
47 Rihyard Townsend IND M 1997 02:06:23
48 Ken Wickham SO M 1940 02:42:00 615
- Neil Crickmore SO M 1962 01:03:27
- Mike Capper WAOC M 1955 01:17:22
- Glen Slade LOK M 1965 01:21:34
- Mike Garvin SLOW M 1970 01:23:47
- Jon Steed BADO M 1963 01:24:27
- Simon Dunkley SN M 1965 01:39:43
Showing results 1 - 54 of 54