Results

Achievements at
orienteering events

OK Nuts Trophy and Hankley Blood Races, 27/11/2011

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at sloweb.org.uk/events/oknuts2011results/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 7.4km, climb: 260m, 21 controls)
Other courses: Short Blue | Green | Short Green | Orange | Yellow | White | Full Blood | Half Blood

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Axel Blomquist BAOC M 1952 00:48:18 1239
2 Alistair Masson EUOC M 1997 00:52:27
3 Colin Dickson BAOC M 1955 00:52:37 1207
4 Tim Morgan EUOC M 1997 00:52:54
5 Mark Collins DFOK M 1960 00:53:52 1197
6 Alun Jones TVOC M 1954 00:54:07 1196
7 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 00:55:13 1187
8 Philip Eeles SOC M 1955 00:56:17 1179
9 Tim Sands BOK M 1949 00:56:50 1175
10 Steve Jarvis SO M 1963 00:57:13 1172
11 Christopher Wroe SLOW M 1986 00:58:25 1163
12 Robin Smith SOC M 1952 00:58:30 1163
13 Charlie Turner SLOW M 1953 01:00:23 1148
14 Jack Hutchison SOC M 1945 01:00:36 1147
15 Mike Goldthorpe SOC M 1958 01:00:54 1144
16 David Kesby SOC M 1969 01:01:19 1141
17 Andrew Evans DFOK M 1955 01:01:29 1140
18 Lucy Thraves SO F 1994 01:01:41 1139
19 Ross MacLagan SN M 1974 01:01:52 1137
20 Jeremy Hill TVOC M 1954 01:02:56 1129
21 Chris Hooker SO M 1961 01:03:04 1128
22 Peter Huzan SLOW M 1964 01:03:10 1127
23 Jane Morgan SOC F 1960 01:03:16 1127
24 Simon Deeks SAX M 1969 01:03:38 1124
25 John Chappell TVOC M 1948 01:03:43 1123
26 Alan Williamson SO M 1949 01:05:24 1111
27 Peter Martin SAX M 1949 01:05:34 1109
28 Ian Buxton TVOC M 1965 01:06:10 1105
29 Simon Dunkley SN M 1965 01:06:39 1101
30 Anja Stratford SLOW F 1972 01:06:52 1099
31 Mike Capper WAOC M 1955 01:07:37 1094
32 Beth Hanson EUOC F 1996 01:08:11
33 Simon Bevan SOC M 1965 01:09:40 1078
34 Tim Smith SLOW M 1979 01:09:51 1077
35 Ling Sang Angus Liu SLOW M 1992 01:09:52 1077
36 Martin Ricketts TVOC M 1948 01:10:44 1070
37 Andrew Cummings HH M 1952 01:10:59 1068
38 Simon Greenwood SAX M 1955 01:10:59 1068
39 Andy Parker BADO M 1958 01:11:33 1064
40 John Harrison BADO M 1947 01:12:48 1055
41 Gavin Hurley SLOW M 1977 01:14:03 1045
42 Alexandru Catalin Fozocos SLOW M 1980 01:18:01 1015
43 Mike Elliot MV M 1951 01:18:19 1013
44 Ian Griffiths AIRE M 1976 01:18:50 1009
45 Mark Thompson TVOC M 1955 01:19:30 1004
46 Philip Beale DEVON M 1952 01:19:39 1003
47 Christopher Ashenden SN M 1964 01:19:42 1003
48 Peter Riches TVOC M 1950 01:21:02 993
49 Damian Brennan CHIG M 1983 01:22:22 983
50 Roy Heselden BADO M 1947 01:25:10 962
51 Peter Dudman SO M 1951 01:26:29 952
52 Jenny Nicholls GO F 1957 01:27:25 945
53 Barry Breed HH M 1946 01:28:35 936
54 Jon Darley GO M 1966 01:29:07 932
55 Naomi Drewitt DFOK F 1975 01:33:17 900
56 Catherine Slade SAX F 1976 01:41:27 839
57 Sandra Vogel MV F 1964 01:42:05 834
58 Alain Wilkes BKO M 1948 01:43:43 822
59 Geoff Goodwin DFOK M 1951 01:47:34 793
60 Anne Tynegate BADO F 1961 01:50:29 771
61 Marcus Bateman SN M 1965 01:55:29 733
62 Terry Marsh SLOW M 1941 02:01:31 688
63 Michael White MV M 1937 02:42:08 381
- Martin Wilson BKO M 1947 00:59:20
- David Kingdon SAX M 1951 01:13:12
Showing results 1 - 65 of 65