Results

Achievements at
orienteering events

OK Nuts Trophy and Hankley Blood Races, 27/11/2011

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at sloweb.org.uk/events/oknuts2011results/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Blue (length: 5.4km, climb: 185m, 17 controls)
Other courses: Blue | Green | Short Green | Orange | Yellow | White | Full Blood | Half Blood

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Tim Beale SN M 1984 00:39:31 1235
2 Mike Murray SLOW M 1944 00:43:14 1189
3 Ian Cooper BKO M 1943 00:45:32 1161
4 Barry Jones SO M 1967 00:45:35 1160
5 Charlotte Turner SLOW F 1986 00:49:46 1108
6 Linda Pakuls WIM F 1957 00:49:48 1108
7 Sean Cronin SAX M 1966 00:50:50 1095
8 Ruth Landrigan BOK F 1980 00:51:37 1085
9 Christine Kiddier BL F 1952 00:51:44 1084
10 Tim Seddon SLOW M 1971 00:52:10
11 Geoff Wright GO M 1945 00:52:57 1069
12 David Dorling DFOK M 1972 00:53:02 1068
13 Antony Schofield MV M 1961 00:53:06 1067
14 David Lane SN M 1952 00:53:52 1057
15 Alan Kersley BADO M 1957 00:54:26 1050
16 Tim Pugh GO M 1943 00:54:31 1049
17 Helen Errington HH F 1961 00:55:12 1041
18 Stephen Fletcher BKO M 1951 00:55:44 1034
19 Dorte Torpe Hansen SLOW F 1966 00:56:20 1027
20 Edward Stott SLOW M 1983 00:56:20 1027
21 Simon Ling MV M 1945 00:57:08 1017
22 James Parker SO M 1945 00:57:33 1012
23 Val Challacombe HH F 1949 00:58:35 999
24 Jane Archer SN F 1954 00:59:43 985
25 Mike Baron SO M 1942 00:59:49 984
26 Jane Lambert SO F 1960 00:59:49 984
27 Keith Marsden HH M 1943 01:00:05 981
28 Louise Sylva DFOK F 1964 01:00:33 975
29 Stephen Stone TVOC M 1951 01:01:35 962
30 John Wilson SLOW M 1979 01:01:37 962
31 Alison Smith TVOC F 1964 01:02:07 955
32 Ted McDonald BOK M 1943 01:02:26 951
33 Kathleen Haynes SLOW F 1957 01:03:04 944
34 Susan Crickmore SO F 1962 01:04:42 923
35 James Baldwinson SLOW M 1978 01:06:04 906
36 Chris McDonald MV M 1942 01:06:28 902
37 Angela Darley GO F 1973 01:07:11 893
38 Bryony Brennan BOK F 1983 01:07:23 890
39 Leslie Hooper SO M 1942 01:07:52 884
40 Doug Greenwood BKO M 1973 01:08:46 873
41 Chris Rose WRE F 1953 01:08:48 873
42 Nigel Saker SLOW M 1948 01:10:26 852
43 Christine Smith SLOW F 1984 01:11:34 838
44 Gill Sharp SN F 1958 01:12:11 831
45 David Nixon SOC M 1944 01:16:36 776
46 Catherine Galvin LOK F 1962 01:18:31 752
47 Nicky Masson MV F 1964 01:20:51 723
48 Peter Lowe NATO M 1961 01:21:04
49 Penny Parkes HH F 1957 01:34:46 551
50 Richard Weston SLOW M 1947 01:43:51 439
- David Battison SARUM M 1946 00:50:46
- Marion Payne-Bird GO F 1958 01:00:41
- Mike Shires TVOC M 1974 01:03:51
- Annika Greenwood BKO F 1971 01:26:28
Showing results 1 - 54 of 54