Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - 2011 - Day 1, 31/07/2011

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2011/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Course 22 (length: 2.45km, climb: 90m, 11 controls)
Other courses: Course 01 | Course 02 | Course 03 | Course 04 | Course 05 | Course 06 | Course 07 | Course 08 | Badge Course 10 | Badge Course 11 (M20S,M18S,M21V,W20L,W18L,W21S) | Badge Course 12 (W35S,W40S) | Badge Course 13 | Course 14 | Course 15 | Badge Course 16 (M14A,M16B) | Badge Course 20 (M10B,W10B) | Course 21 | Badge Course 24 (M14A,M16B) | Badge Course 25 (W14A,W16B) | Course 30 | Course 31 | Course 32 | Course 33 | Course 35 | Course 36 | Course 37 | Course 38 | Course 40 | Course 41 | Course 42 | Course 43 | Course 44 | Course 45 | Course 46 | Course 47 | Course 48 | Course 49 | Course 50


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Carina Johansson Tumba mälarhöjden OK W 1966 00:22:54
2 Kerstin Sjokvist OK Osteråker W 1966 00:24:18
3 Anette Lantz OK Österåker W 1966 00:24:28
4 Helen Pedley EPOC F 1962 00:24:57 1044
5 Anna Asplund Kungälvs OK W 1966 00:25:25
6 Dave McQuillen SOLWAY M 1943 00:25:32 1037
7 Gillian Hale CLOK F 1966 00:26:42 1022
8 Liz Phillips OD F 1964 00:26:45 1021
9 Kim Eden NOR F 1957 00:27:06 1017
10 Odd Aure TT-TUR M 1946 00:27:20
11 Wenche Gjesdal Varegg W 1966 00:27:32
12 Ann Svarm OK Gisle W 1961 00:28:04
13 Julie Couch EPOC F 1958 00:28:26 1000
14 Denise Wright MAROC F 1965 00:28:38 997
15 Simo Mannervesi Paimion Rasti M 1946 00:29:26
16 Anders Mikkelsen TT-TUR M 1946 00:30:12
17 Alan Middleton KERNO M 1946 00:30:32 973
18 Roseanne Field HALO F 1964 00:30:32 973
19 Gro Sovik GNEIST W 1961 00:30:52
20 Helen Hardie STAG F 1963 00:30:55 968
21 Katarina Sahlsten SKARPNÄCKS OL W 1966 00:31:03
22 Louise Dunn LOC F 1960 00:31:09 965
23 Birgitta Olsson OK Skogsfalken W 1961 00:31:11
24 Janet Walton INVOC F 1964 00:31:13 964
25 Philip Gager SROC M 1946 00:31:15 964
26 Mai Helen Linga GULAR I.L. W 1966 00:31:44
27 John Butler HALO M 1943 00:32:08 953
28 Karin Gehrig Argus W 1966 00:32:21
29 Jan Hausner OK SG M 1946 00:32:34
30 Svein - Erik Heggenes Voss il M 1946 00:32:44
31 Frances Getliff MAROC F 1963 00:32:48 944
32 Kath Speak MDOC F 1959 00:32:50 944
33 Alexandra Ayling AIRE F 1965 00:32:55 943
34 Pam Brown EBOR F 1959 00:33:01 942
35 Eva Emanuelsson Helsingborgs SOK W 1961 00:33:06
36 Jane Carcas INT F 1966 00:33:36 934
37 Ewa Köhler Tullinge SK W 1966 00:33:44
38 Peter Watson EBOR M 1945 00:34:02 929
39 Bengt Fahlin IBM Club Sweden M 1941 00:34:10
40 Karen Quickfall SROC F 1963 00:34:13 926
41 Frances Watkins SROC F 1958 00:34:18 925
42 Lars Arlebo KFUM Örebro OK M 1946 00:34:20
43 Bob Elmes DEE M 1945 00:34:43 920
44 Kathryn Willis PFO F 1961 00:34:47 919
45 Peter Hills DEE M 1944 00:35:09 914
46 Thorolf Trolsrud TT-TUR M 1946 00:35:24
47 Jan-Olof Wåhlberg IBM Club Sweden M 1946 00:35:46
48 Vikki Crawford WIM F 1941 00:36:06 902
49 Foxie Loxie WSX F 1959 00:36:07 902
50 Seonaid Dudley WAOC F 1939 00:36:16 900
51 Shona Spencer MOR F 1964 00:36:28 898
52 Anne Hoy ESOC F 1958 00:36:32 897
53 Fiona Kincaid ECKO F 1957 00:36:48 893
54 Alison Saunders HH F 1959 00:36:56 892
55 Helen O'Donoghue SOLWAY F 1962 00:37:21 887
56 Peter Searle BENDIGO ORIENTEERS M 1946 00:37:21
57 Kjell Frodin Köping Kolsva OK M 1946 00:37:35
58 Jane Cherry AYROC F 1962 00:37:48 881
59 Jolanda Kissling OLG Bern W 1966 00:37:50
60 Nicola Brooke WSX F 1966 00:37:52 880
61 Eileen Maxwell RR F 1963 00:37:54 880
62 Sally Arsac England ALTAIR W 1966 00:37:56
63 Eric Whapples WSX M 1946 00:38:01 878
64 Jim O'Donovan CorkO M 1946 00:38:03
65 Kerrie Benham SARUM F 1963 00:38:12 876
66 Doug Wood FVO M 1946 00:38:25 873
67 John Cooke DVO M 1946 00:38:29 872
68 George Normand LEI M 1945 00:38:43 869
69 Alison Fewell BOK F 1965 00:38:49 868
70 Nadine Grant FERMO F 1960 00:38:51 867
71 Catherine Springett BKO F 1957 00:38:55 867
72 Jan Kersel ECKO F 1958 00:38:56 866
73 Eric Porter LEI M 1943 00:39:32 859
74 Joyce Woffindin WCOC F 1962 00:39:35 858
75 Maria Roberts NOC F 1963 00:39:41 857
76 Joanna Emberton EPOC F 1961 00:39:44 856
77 Tricia Alston INT F 1963 00:39:45 856
78 Kjell Tancred IBM Club Sweden M 1946 00:39:59
79 Marcel Dufour CROCO M 1946 00:40:04
80 Stephanie Milne BOK F 1959 00:40:06 852
81 Kaija Hulkkonen Paimion Rasti W 1961 00:40:13
82 Jackie Butcher SYO F 1965 00:40:16 849
83 Judith Powell AIRE F 1940 00:40:28 847
84 Nicky Masson MV F 1964 00:40:33 846
85 Katherine Pike WIM F 1963 00:40:46 843
86 Isla Mathieson CLOK F 1965 00:40:47 843
87 Barbara Beckett HAVOC F 1955 00:40:53 842
88 Janet Gibson BKO F 1940 00:40:53 842
89 Louise Wilson BL F 1940 00:41:01 840
90 Evelyn Bueschemann TVV W 1966 00:41:11
91 Elspeth Hooton CLOK F 1961 00:41:16 837
92 Janet Clark ESOC F 1941 00:41:25 835
93 Lorna Young TINTO F 1959 00:41:31 834
94 Alison Lovie GRAMP F 1960 00:41:41 831
95 Don Monro BOK M 1942 00:42:09 826
96 Rae Lomas MDOC F 1941 00:42:16 824
97 Caroline Barcham SELOC F 1963 00:42:25 822
98 Hilary Simpson OD F 1939 00:42:35 820
99 Marie Roberts MDOC F 1958 00:42:37 820
100 Ann Scott SOC W 1941 00:42:40
101 Helen Woodley AIRE F 1965 00:42:49 817
102 Megan Owens DEE F 1960 00:42:56 816
103 Frank Major NN M 1944 00:42:58 815
104 Silvia Pietsch NF Wien W 1966 00:43:02
105 Brian Yates ESOC M 1944 00:43:03 814
106 Marianne Arnesen Asker W 1966 00:43:14
107 Karin Johansson OK Orion W 1966 00:43:41
108 Barbara Tebbutt DRONGO F 1966 00:44:13 799
109 Eliza Hermann HH F 1961 00:44:20 798
110 Tessa Campbell MAROC F 1963 00:44:35 795
111 Melanie Elkington OD F 1961 00:44:39 794
112 Fred Ross EPOC M 1945 00:44:50 792
113 Tommy Haglund KFUM Orebro orient M 1946 00:44:53
114 Kathy Whitehead DVO F 1958 00:45:06 788
115 Sue Birkinshaw MDOC F 1937 00:45:12 787
116 Claire Tomalin SOS W 1966 00:45:18
117 Richard Andrews NGOC M 1942 00:45:44 780
118 Julie Cleary LOK F 1964 00:46:34 770
119 Richard Thornton SARUM M 1943 00:46:41 768
120 Mandy Peden ECKO F 1959 00:46:46 767
121 Suzanne Relton EBOR F 1957 00:47:03 763
122 Barbara Glowka Dortm W 1961 00:47:11
123 Alan Heppenstall LOC M 1942 00:47:13 761
124 Catherine Odell EBOR F 1939 00:47:25 759
125 Jana Maskova TUR W 1961 00:47:27
126 Jane Collins SROC F 1957 00:47:30 758
127 Reijo Ojajärvi KP-V M 1946 00:47:33
128 Anne-Lise Ronaess SLOW F 1939 00:47:48 754
129 Bob Roach DEE M 1943 00:47:55 752
130 Judith Filmore LOC F 1958 00:48:01 751
131 Erik Van Der Kam GRAMP M 1942 00:48:02 751
132 Janet Biggs HAVOC F 1953 00:48:18 747
133 Clare Crocker DEE F 1959 00:49:23 734
134 Rachel Tuffin SOC F 1961 00:50:02 725
135 Barbara Plant BL F 1937 00:50:22 721
136 Richard Day LOC M 1944 00:50:47 716
137 Muriel Scaife WAOC F 1966 00:51:03 713
138 Anne Kimberley DVO F 1960 00:53:35 680
139 Judith Goodair EPOC F 1941 00:53:46 678
140 Julie Collins DFOK F 1960 00:53:48 678
141 Chris Horsewill LOC F 1961 00:54:08 673
142 Kristin Skadsem Ganddal IL W 1966 00:54:49
143 John Maguire NN M 1942 00:55:41 654
144 Harold Hindle IND M 1946 00:56:10
145 Kate Maliphant BOK F 1960 00:56:29 644
146 Judie Holliday INVOC F 1964 00:57:05 636
147 Isabel Wright NATO F 1940 00:57:20 633
148 Joan Arnold SELOC F 1938 00:57:26 632
149 Elizabeth Bales POTOC F 1962 00:57:45 628
150 Budha Majumdar DEE M 1946 00:57:58 625
151 Ken Stimson NWO M 1946 00:58:59 612
152 Young Carol RAFO W 1961 00:59:43
153 Mary Hawthorne Wellington Ranges W 1941 01:00:01
154 Gill Hardy CLOK F 1937 01:00:14 596
155 Ros James SMOC F 1961 01:00:16 596
156 Sarah Jenkins SBOC F 1963 01:02:48 563
157 Hazel Convery 3ROC W 1941 01:03:15
158 Sarah Hiscoke BL F 1961 01:03:41 552
159 Ulrike Friessnig OC Fürstenfeld W 1961 01:04:05
160 Judy Suddaby BL F 1940 01:04:38 540
161 Siren Hopland GNEIST W 1966 01:05:15
162 Caz Dudley MAROC F 1962 01:05:29 529
163 Alan Coddington NOR M 1934 01:06:44 513
164 Julie Laver SOS F 1964 01:07:06 509
165 Rhona Mackenzie INVOC F 1962 01:07:22 505
166 Charlotte Cheetham RAFO F 1961 01:07:51 499
167 Ann Robertson CLYDE F 1965 01:08:24 492
168 Sharon Warland SOS F 1965 01:08:55 486
169 Stewart Dunlop AYROC M 1942 01:10:30 466
170 Julie Bedwell MDOC F 1958 01:11:29 453
171 Carole Chapman MOR F 1962 01:11:53 448
172 Frances Heron SELOC F 1939 01:12:29 440
173 Caroline Hornby MOR F 1964 01:18:56 359
174 Sheelagh Nichol AYROC F 1957 01:20:27 339
175 Ruby Campbell CHIG F 1937 01:21:51 322
176 Judy Unsworth CLOK F 1958 01:22:43 311
177 Nicola Johnson SBOC F 1964 01:23:18 303
178 Gunnar Andersson Lidingo M 1946 01:23:22
179 Marguerite Pennell WCOC F 1940 01:23:37 299
180 Alexandra Coddington NOR W 1966 01:24:38
181 Angela Cox WATO W 1961 01:26:42
182 Monique Berwaer CO Liège W 1966 01:27:53
183 Michael Hubbert Bayside Kangaroos M 1946 01:28:10
184 Sue Vine NOR F 1940 01:31:32 199
185 Kate Bricknell SN F 1964 01:41:16 75
186 Sue Lynch WCH F 1957 01:51:16 0
187 Clarissa Napier CLOK F 1938 02:05:21 0
- Hans Forsberg OK Kolmården M 1946 00:22:42
- Knut Skiple Voss il M 1946 00:28:53
- Liz Orr CLYDE F 1960 00:36:27
- Richard Collins SROC M 1944 00:37:42
- Richard Field NATO M 1943 00:55:26
- Caroline Tullie RR F 1960 01:04:49
- Elisabeth Steinlechner TV Fuerstenfeld W 1961 01:06:15
- Alison Collins LVO F 1964 01:24:02
- Joëlle Theunckens ASUB Orientation W 1961 01:31:26
Showing results 1 - 196 of 196