Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - 2011 - Day 1, 31/07/2011

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2011/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Course 50 (length: 8.775km, climb: 440m, 20 controls)
Other courses: Course 01 | Course 02 | Course 03 | Course 04 | Course 05 | Course 06 | Course 07 | Course 08 | Badge Course 10 | Badge Course 11 (M20S,M18S,M21V,W20L,W18L,W21S) | Badge Course 12 (W35S,W40S) | Badge Course 13 | Course 14 | Course 15 | Badge Course 16 (M14A,M16B) | Badge Course 20 (M10B,W10B) | Course 21 | Course 22 | Badge Course 24 (M14A,M16B) | Badge Course 25 (W14A,W16B) | Course 30 | Course 31 | Course 32 | Course 33 | Course 35 | Course 36 | Course 37 | Course 38 | Course 40 | Course 41 | Course 42 | Course 43 | Course 44 | Course 45 | Course 46 | Course 47 | Course 48 | Course 49


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Oliver Johnson SYO M 1978 00:56:34 1361
2 Johan Nordlund Leksands OK M 1990 00:57:11
3 Matthew Crane BOF M 1981 00:59:13 1347
4 Anthony Squire NOC M 1977 00:59:16 1346
5 Jamie Stevenson SYO M 1975 00:59:57 1342
6 Charly Boichut O' Team Besançon M 1990 01:00:48
7 Alasdair McLeod AROS M 1990 01:01:01 1337
8 Richard Robinson NOC M 1981 01:01:03 1336
9 Oleg Chepelin INT M 1986 01:01:45 1333
10 Hector Haines AROS M 1989 01:01:46 1333
11 Patrik Martner IFK Göteborg M 1990 01:02:24
12 Iain Embrey INT M 1987 01:03:16 1324
13 Will Hensman FVO M 1979 01:03:41 1322
14 Matthew Halliday MOR M 1991 01:05:00 1315
15 Magne Knudsen GNEIST M 1990 01:05:01
16 Dave Schorah NOC M 1988 01:05:41 1311
17 Mark Bown CLOK M 1980 01:06:18 1308
18 Duncan Archer CLOK M 1977 01:06:27 1307
19 Daniel Halliday OD M 1985 01:06:47 1305
20 Ben Stevens AIRE M 1987 01:07:20 1302
21 Duncan Birtwistle OD M 1992 01:07:36 1301
22 Roger Goddard FVO M 1974 01:07:47 1300
23 Pavel Prochazka BKO M 1990 01:08:18 1297
24 Jonas Kjäll FK Friskus-Varberg M 1990 01:08:43
25 Stefan Ring OK Löftan M 1990 01:08:55
26 Matthew Speake EBOR M 1983 01:08:56 1293
27 Anders Axling SNO M 1990 01:09:36
28 Jamie Stevenson FVO M 1992 01:09:53 1288
29 James Williams EPOC M 1978 01:09:56 1288
30 Jan Hollbeck Bromma-Vällingby SOK M 1966 01:09:58
31 Chris Smithard FVO M 1989 01:10:04 1287
32 Colm Hill DFO/CNOC M 1990 01:10:17
33 Anders Bäckström SNO M 1990 01:10:34
34 Seamus O'Boyle CNOC M 1990 01:10:41
35 Joakim Berg Bromma-Vällingby SOK M 1991 01:10:53
36 Jiri Mrazek Kotlarka M 1990 01:10:53
37 Pontus Bergström OK Österåker M 1990 01:10:59
38 Olle Winroth OK Löftan M 1990 01:11:02
39 Jens Jern IF Femman M 1990 01:11:44
40 Josh Beech EBOR M 1989 01:12:24 1274
41 Andrew Preston SYO M 1977 01:12:46 1272
42 Douglas Tullie RR M 1988 01:13:05 1271
43 Richard Guillaume BOF M 1981 01:13:37 1268
44 Magnus Nordström OK Älvsjö Örby M 1990 01:13:51
45 Tim Beale SN M 1984 01:14:48 1261
46 Kyle Heron STAG M 1987 01:15:14 1259
47 Alastair Brunton Wing OK M 1990 01:15:14
48 Ross McLennan FVO M 1978 01:15:35 1257
49 Gilles De Neyer ASUB Orientation M 1990 01:15:49
50 Dan Winnberg IK TRENNE M 1990 01:16:05
51 Tom Beasant DEE M 1990 01:16:11 1254
52 Andrew Powell DVO M 1982 01:16:44 1251
53 Henrik Tornqvist Arboga OK M 1976 01:16:53
54 Duncan Grassie SLOW M 1983 01:17:17 1248
55 André Sahlsten OK Ravinen M 1991 01:18:26
56 Keith Agmen BOK M 1983 01:18:49 1239
57 Nicholas Barber CLOK M 1988 01:19:05 1238
58 Quentin De Neyer ASUB Orientation M 1990 01:21:47
59 Pirmin Schneider OL Regio Wil M 1990 01:21:52
60 Declan Gray SARUM M 1990 01:22:04 1221
61 Joakim Antonsson OK Löftan M 1990 01:22:43
62 Simon Gardner CLYDE M 1988 01:22:49 1217
63 John Hartley OK RAVINEN M 1976 01:23:19
64 Arto Fränti YKV M 1990 01:23:39
65 Jon Marsden FVO M 1974 01:23:56 1211
66 Thomas Schwager OL Regio Wil M 1990 01:25:48
67 Ed Nicholas AROS M 1983 01:27:34 1191
68 Ian Webb SLOW M 1983 01:39:41 1125
- Gareth Candy SYO M 1979 00:52:17
Showing results 1 - 69 of 69