Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - 2011 - Day 3, 02/08/2011

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2011/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Course 35 (length: 5.375km, climb: 260m, 13 controls)
Other courses: Course 01 | Course 02 | Course 03 | Course 04 | Course 05 | Course 06 | Course 07 | Course 08 | Badge Course 10 | Badge Course 11 (M20S,M18S,M21V,W20L,W18L,W21S) | Badge Course 12 (W35S,W40S) | Badge Course 13 | Course 14 | Course 15 | Badge Course 16 (M14A,M16B) | Badge Course 20 (M10B,W10B) | Course 21 | Course 22 | Badge Course 24 (M14A,M16B) | Badge Course 25 (W14A,W16B) | Course 30 | Course 31 | Course 32 | Course 33 | Course 36 | Course 37 | Course 38 | Course 40 | Course 41 | Course 42 | Course 43 | Course 44 | Course 45 | Course 46 | Course 47 | Course 48 | Course 49 | Course 50


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Ola Eriksson Bromma-Vällingby SOK M 1971 00:46:03
2 Bjoern Serck-Hanssen Sandnes M 1971 00:46:30
3 Heather Monro CLOK F 1971 00:47:04 1259
4 Lina Karlberg Tullinge SK W 1971 00:50:22
5 Paul Murgatroyd LOG M 1967 00:53:44 1222
6 Heather Hartman INT F 1970 00:54:10 1220
7 Patrick Walder CLYDE M 1970 00:54:25 1218
8 Sarah Dunn MAROC F 1968 00:55:09 1214
9 Kirsti Lysaker Fana IL W 1971 00:55:09
10 Tony Udris SYO M 1969 00:56:19 1208
11 Torgeir Strand Fana IL M 1961 00:57:38
12 Lorna Eades INT F 1967 00:58:27 1196
13 Jenny Peel SYO F 1968 00:58:29 1196
14 Ulrika Hermansson OK Orion W 1971 00:59:43
15 Nick Howlett LOC M 1967 00:59:53 1188
16 Andreas Maltig DJK Adler 07 Bottrop M 1971 01:00:44
17 Clive Masson ESOC M 1968 01:01:16 1181
18 Martin Ekdala Kungalvs OK M 1971 01:02:06
19 Ruth Ker CLARO F 1967 01:02:57 1172
20 Markus Küng BJÖRNBÄR OK M 1961 01:03:10
21 Mike Jubb HH M 1970 01:04:30 1163
22 Ketil Malde IL GULAR M 1971 01:05:10
23 Tim Wiegand SYO M 1967 01:06:23 1153
24 Jon O'Donnell SLOW M 1970 01:06:30 1152
25 Kevin Holliday INVOC M 1968 01:06:34 1152
26 Lucy Wiegand SYO F 1968 01:06:35 1152
27 Sue Bett SN F 1967 01:08:03 1144
28 Elena Grosheva VESTA W 1971 01:08:32
29 Doug Flint FVO M 1965 01:08:55 1139
30 Iain Tebbutt DRONGO M 1967 01:09:05 1138
31 Duncan Bayliss WRE M 1967 01:09:14 1137
32 Nicola Melville FVO F 1969 01:09:14 1137
33 Cathy Tilbrook FVO F 1967 01:09:14 1137
34 Christian Wehrli OLG Bern M 1971 01:09:20
35 Sophie Brown AIRE F 1971 01:09:38 1135
36 Sheralee Bailey DFOK F 1970 01:11:33 1124
37 Ann Roller Järfälla OK W 1971 01:11:59
38 Jason Falconer WSX M 1971 01:12:18 1120
39 Kate Charles WCOC F 1969 01:12:53 1117
40 Melanie Slade SN F 1968 01:12:54 1117
41 Sean Cranny IND M 1971 01:13:34
42 Rona Molloy FVO F 1968 01:15:42 1102
43 Mark Hardy LEI M 1967 01:16:16 1098
44 Derek Maclean BAOC M 1966 01:16:48
45 Richard Harper TAY M 1968 01:16:52 1095
46 Katherine Kirk ESOC F 1968 01:16:57 1095
47 Ronald Nolan ESOC M 1967 01:17:22 1092
48 Mark Andrews SWOC M 1969 01:19:18 1082
49 Sarah Bayliss WRE F 1968 01:19:21 1082
50 Amanda Crawshaw SYO F 1970 01:22:57 1062
51 Jonathan Molloy FVO M 1968 01:23:00 1062
52 Esther Logue F 1971 01:23:11 1061
53 Rebecca Mon-Williams AIRE F 1967 01:23:46 1057
54 Sarah Louise Francis SN F 1968 01:24:08 1055
55 Karen Crawford BOK F 1969 01:24:14 1055
56 Micael Schedwin OK GRIP M 1971 01:24:44
57 Katy Caie BAOC W 1971 01:25:03
58 Johan Karlsson OK GRIP M 1971 01:25:10
59 Katherine Hampshire NN F 1969 01:25:36 1047
60 Nuala Callery WATO W 1971 01:25:39
61 Charlotte MacNaughton FWOC W 1971 01:26:41
62 Mark Cheesman MV M 1969 01:26:42 1041
63 Chris O'Donnell DVO M 1968 01:26:45 1041
64 Edward Mellor SELOC M 1969 01:27:32 1037
65 Liam Corner MDOC M 1970 01:27:58 1034
66 Natasha Conway AIRE F 1971 01:28:10 1033
67 Andrew French WIM M 1965 01:28:10 1033
68 Maire Convery HH F 1967 01:28:38 1031
69 Susan Edwards OHV W 1971 01:28:57
70 John Ward NOR M 1968 01:29:01 1029
71 Martin Bjurner Bromma Vällingby SOK M 1971 01:29:34
72 Emma Moody WCOC F 1969 01:29:52 1024
73 Elaine Sutton DEE F 1967 01:31:19 1016
74 Lynne Thomas WCOC F 1970 01:31:29 1015
75 Thomas Callery WATO M 1971 01:32:13
76 Max Carcas INT M 1968 01:33:01 1007
77 Florence Bestel COL ETRECHY W 1971 01:33:44
78 Rick Bayne SAX M 1971 01:33:58 1001
79 Diane Jacks WRE F 1968 01:34:19 999
80 Bridget Lawlor CNOC W 1971 01:39:32
81 Jane Blackford BADO F 1969 01:41:06 962
82 Mitch Bohan DFO/CNOC M 1971 01:41:23
83 Derek Jamieson TAY M 1970 01:42:20 955
84 Clare Claxton BOF F 1960 01:48:45 920
85 Susannah Macmillan ECKO F 1968 01:50:38 910
86 Brett Green BAOC M 1971 01:50:59
87 Julia Nolan DVO F 1967 01:53:05 896
88 Stephanie Maclean BAOC W 1971 01:53:18
89 Richard Worrin BOK M 1971 01:58:02 869
90 Karen French WIM F 1967 02:00:55 854
91 David Harrison EPOC M 1971 02:00:57 853
92 Simon Deeks SAX M 1969 02:01:18 851
93 Melanie Nicoll TAY F 1968 02:13:49 783
94 James Morris BOK M 1970 02:15:20 774
95 Gavin Cairns LVO M 1968 02:37:46 651
96 Andrew Tomkinson SELOC M 1970 02:41:11 633
- Peter Albinsson Järfälla OK M 1971 00:38:46
- Annika Hale OK Kåre W 1971 01:01:39
- Anatina Schoop BJÖRNBÄR OK W 1971 01:12:23
- Tom Johannessen GNEIST M 1971 01:15:51
Showing results 1 - 100 of 100