Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - 2011 - Day 4, 04/08/2011

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2011/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Course 22 (length: 3.075km, climb: 110m, 11 controls)
Other courses: Course 01 | Course 02 | Course 03 | Course 04 | Course 05 | Course 06 | Course 07 | Course 08 | Badge Course 10 | Badge Course 11 (M20S,M18S,M21V,W20L,W18L,W21S) | Badge Course 12 (W35S,W40S) | Badge Course 13 | Course 14 | Course 15 | Badge Course 16 (M14A,M16B) | Badge Course 20 (M10B,W10B) | Course 21 | Badge Course 24 (M14A,M16B) | Badge Course 25 (W14A,W16B) | Course 30 | Course 31 | Course 32 | Course 33 | Course 35 | Course 36 | Course 37 | Course 38 | Course 40 | Course 41 | Course 42 | Course 43 | Course 44 | Course 45 | Course 46 | Course 47 | Course 48 | Course 49 | Course 50


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 EvaLena Ericson SNO W 1961 00:32:25
2 Kerstin Sjokvist OK Osteråker W 1966 00:32:29
3 Carina Johansson Tumba mälarhöjden OK W 1966 00:32:35
4 Anders Mikkelsen TT-TUR M 1946 00:33:38
5 Anna Asplund Kungälvs OK W 1966 00:34:00
6 Simo Mannervesi Paimion Rasti M 1946 00:34:07
7 Dave McQuillen SOLWAY M 1943 00:34:09 1034
8 Julie Couch EPOC F 1958 00:34:20 1032
9 Katarina Sahlsten SKARPNÄCKS OL W 1966 00:35:15
10 Doug Dickinson DVO M 1945 00:35:32 1019
11 Mai Helen Linga GULAR I.L. W 1966 00:35:59
12 Kjell Frodin Köping Kolsva OK M 1946 00:36:28
13 Anette Lantz OK Österåker W 1966 00:36:53
14 Marie Roberts MDOC F 1958 00:37:29 997
15 Jolanda Kissling OLG Bern W 1966 00:37:29
16 Helen Pedley EPOC F 1962 00:37:34 996
17 Frank Major NN M 1944 00:38:17 988
18 Kim Eden NOR F 1957 00:38:26 986
19 Louise Dunn LOC F 1960 00:38:27 986
20 Marcel Dufour CROCO M 1946 00:38:38
21 Eileen Maxwell RR F 1963 00:38:41 983
22 Doug Wood FVO M 1946 00:38:46 982
23 Ken Stimson NWO M 1946 00:38:59 980
24 Ann Svarm OK Gisle W 1961 00:39:02
25 Marianne Arnesen Asker W 1966 00:39:05
26 George Normand LEI M 1945 00:39:19 976
27 Denise Wright MAROC F 1965 00:39:23 975
28 Odd Aure TT-TUR M 1946 00:39:26
29 Richard Collins SROC M 1944 00:39:50 970
30 Wenche Gjesdal Varegg W 1966 00:39:53
31 Sally Arsac England ALTAIR W 1966 00:39:55
32 Liz Phillips OD F 1964 00:40:07 967
33 Philip Gager SROC M 1946 00:40:08 967
34 Lars Arlebo KFUM Örebro OK M 1946 00:40:08
35 Karen Quickfall SROC F 1963 00:40:36 962
36 Thorolf Trolsrud TT-TUR M 1946 00:40:42
37 Caz Dudley MAROC F 1962 00:40:55 958
38 Helen Hardie STAG F 1963 00:40:56 958
39 Mandy Peden ECKO F 1959 00:41:11 955
40 Suzanne Relton EBOR F 1957 00:41:13 955
41 Jim O'Donovan CorkO M 1946 00:41:23
42 Ewa Köhler Tullinge SK W 1966 00:41:43
43 Alison Fewell BOK F 1965 00:42:00 946
44 Joyce Woffindin WCOC F 1962 00:42:00 946
45 Jana Maskova TUR W 1961 00:42:06
46 Birgitta Olsson OK Skogsfalken W 1961 00:42:15
47 Elizabeth Bales POTOC F 1962 00:42:22 942
48 Kjell Tancred IBM Club Sweden M 1946 00:42:24
49 Karin Gehrig Argus W 1966 00:42:30
50 Gillian Hale CLOK F 1966 00:42:33 940
51 Dennis Trewin BUSHFLYERS M 1946 00:42:36
52 Stephanie Milne BOK F 1959 00:43:06 933
53 Tommy Haglund KFUM Orebro orient M 1946 00:43:14
54 Peter Watson EBOR M 1945 00:43:18 931
55 Kath Speak MDOC F 1959 00:43:25 930
56 Vikki Crawford WIM F 1941 00:43:36 928
57 Peter Hills DEE M 1944 00:43:40 927
58 Jane Carcas INT F 1966 00:43:41 927
59 John Butler HALO M 1943 00:43:45 926
60 Tricia Alston INT F 1963 00:43:48 926
61 Don Monro BOK M 1942 00:43:56 924
62 Julie Cleary LOK F 1964 00:44:26 918
63 Kathy Whitehead DVO F 1958 00:44:28 918
64 Kristin Skadsem Ganddal IL W 1966 00:44:30
65 Gro Sovik GNEIST W 1961 00:44:39
66 Evelyn Bueschemann TVV W 1966 00:44:50
67 Tessa Campbell MAROC F 1963 00:45:13 910
68 Liz Orr CLYDE F 1960 00:45:26 907
69 Muriel Scaife WAOC F 1966 00:45:33 906
70 Bengt Fahlin IBM Club Sweden M 1941 00:45:38
71 Janet Clark ESOC F 1941 00:46:35 894
72 Nadine Grant FERMO F 1960 00:46:54 891
73 Karin Johansson OK Orion W 1966 00:46:59
74 Peter Searle BENDIGO ORIENTEERS M 1946 00:47:17
75 Hilary Simpson OD F 1939 00:47:45 881
76 Svein - Erik Heggenes Voss il M 1946 00:47:47
77 Frances Watkins SROC F 1958 00:47:50 880
78 Clare Crocker DEE F 1959 00:47:50 880
79 Alison Saunders HH F 1959 00:48:09 876
80 Kaija Hulkkonen Paimion Rasti W 1961 00:48:40
81 Knut Skiple Voss il M 1946 00:48:46
82 Eva Emanuelsson Helsingborgs SOK W 1961 00:48:46
83 Frances Getliff MAROC F 1963 00:49:06 866
84 Janet Walton INVOC F 1964 00:49:12 865
85 Jan Kersel ECKO F 1958 00:49:28 862
86 Jan-Olof Wåhlberg IBM Club Sweden M 1946 00:50:08
87 Fiona Kincaid ECKO F 1957 00:50:23 851
88 Frances Heron SELOC F 1939 00:50:24 851
89 Charlotte Cheetham RAFO F 1961 00:50:41 848
90 Jan Hausner OK SG M 1946 00:50:48
91 Kerrie Benham SARUM F 1963 00:50:49 846
92 Anne Hoy ESOC F 1958 00:50:57 845
93 Judith Filmore LOC F 1958 00:51:01 844
94 ELIZABETH LOCKTON WSX F 1959 00:51:09 843
95 Alexandra Ayling AIRE F 1965 00:51:17 841
96 Eliza Hermann HH F 1961 00:51:29 839
97 Barbara Beckett HAVOC F 1955 00:51:35 838
98 Alan Middleton KERNO M 1946 00:51:52 835
99 Clarissa Napier CLOK F 1938 00:51:58 833
100 Hazel Convery 3ROC W 1941 00:52:26
101 Ulrike Friessnig OC Fürstenfeld W 1961 00:52:48
102 Bjorn Johnsgaard Ganddal IL M 1946 00:52:48
103 Rae Lomas MDOC F 1941 00:53:04 821
104 Silvia Pietsch NF Wien W 1966 00:53:06
105 Sarah Jenkins SBOC F 1963 00:53:18 818
106 Roseanne Field HALO F 1964 00:53:31 816
107 Helen Woodley AIRE F 1965 00:54:03 810
108 Karen Tant ECKO F 1957 00:54:14 808
109 Barbara Glowka Dortm W 1961 00:54:15
110 Jackie Butcher SYO F 1965 00:54:17 807
111 Nicky Masson MV F 1964 00:54:29 805
112 Richard Field NATO M 1943 00:54:30 805
113 Caroline Hornby MOR F 1964 00:54:39 803
114 Richard Thornton SARUM M 1943 00:54:41 803
115 Judith Goodair EPOC F 1941 00:55:20 795
116 Barbara Tebbutt DRONGO F 1966 00:55:32 793
117 John Powell Counties Manukau M 1946 00:55:39
118 Jane Cherry AYROC F 1962 00:56:10 786
119 Elspeth Hooton EBOR F 1961 00:56:16 785
120 Lorna Young TINTO F 1959 00:56:16 785
121 Bob Elmes DEE M 1945 00:57:10 775
122 Nicola Brooke WSX F 1966 00:57:31 771
123 Louise Wilson BL F 1940 00:58:10 763
124 Caroline Barcham SELOC F 1963 00:58:43 757
125 Rachel Tuffin SOC F 1961 00:59:01 754
126 Julie Collins DFOK F 1960 00:59:12 752
127 Sheelagh Nichol AYROC F 1957 00:59:13 752
128 Shona Spencer MOR F 1964 00:59:51 744
129 Joan Arnold SELOC F 1938 01:00:17 740
130 Stewart Dunlop AYROC M 1942 01:01:05 731
131 Helen O'Donoghue SOLWAY F 1962 01:01:25 727
132 Judy Unsworth CLOK F 1958 01:02:20 716
133 Eric Whapples WSX M 1946 01:02:26 715
134 Malcolm Gibson CLOK M 1942 01:02:48 711
135 Eric Porter LEI M 1943 01:03:05 708
136 Melanie Elkington OD F 1961 01:03:14 706
137 Catherine Springett BKO F 1957 01:03:19 705
138 Catherine Odell EBOR F 1939 01:03:40 701
139 Fred Ross EPOC M 1945 01:04:10 696
140 Caroline Tullie RR F 1960 01:04:28 692
141 Sian Cooper Ind W 1966 01:05:04
142 Deb Murrell SROC F 1966 01:05:06 685
143 Hans Forsberg OK Kolmården M 1946 01:05:16
144 Anne-Lise Ronaess SLOW F 1939 01:05:18 683
145 Seonaid Dudley WAOC F 1939 01:05:24 682
146 Harold Hindle IND M 1946 01:05:30
147 Young Carol RAFO W 1961 01:05:59
148 Maria Roberts NOC F 1963 01:06:15 672
149 Carole Chapman RAFO F 1962 01:06:32 669
150 Sue Birkinshaw MDOC F 1937 01:07:03 663
151 Alan Heppenstall LOC M 1942 01:07:14 661
152 Christine Smith BAOC F 1966 01:07:22 660
153 Gunnar Andersson Lidingo M 1946 01:07:37
154 Jane McIntyre INT F 1964 01:07:42 656
155 Judie Holliday INVOC F 1964 01:07:45 655
156 Judith Powell AIRE F 1940 01:08:13 650
157 Siren Hopland GNEIST W 1966 01:08:14
158 Alison Lovie GRAMP F 1960 01:08:26 648
159 John Colls INVOC M 1944 01:08:27 647
160 Vince Roper SLOW M 1967 01:09:24 637
161 Lisa Carr North Texas O Club W 1966 01:09:27
162 Brian Yates ESOC M 1944 01:10:37 623
163 Kathryn Willis PFO F 1961 01:10:46 621
164 Mary Hawthorne Wellington Ranges W 1941 01:10:58
165 Kate Maliphant BOK F 1960 01:13:05 595
166 Elisabeth Steinlechner TV Fuerstenfeld W 1961 01:13:06
167 Joanna Emberton EPOC F 1961 01:13:14 594
168 Robert Dove SMOC M 1944 01:13:16 593
169 Monique Berwaer CO Liège W 1966 01:14:11
170 Alexandra Coddington NOR W 1966 01:17:07
171 Chris Horsewill LOC F 1961 01:17:28 546
172 Barbara Plant BL F 1937 01:18:20 536
173 Michele Williams CLOK F 1960 01:18:22 536
174 Janet Biggs HAVOC F 1953 01:19:28 523
175 Judy Suddaby BL F 1940 01:21:11 504
176 Erik Van Der Kam GRAMP M 1942 01:21:45 497
177 Isla Mathieson CLOK F 1965 01:23:11 481
178 Sharon Warland SOS F 1965 01:24:42 464
179 Gill Hardy WCOC F 1937 01:30:42 397
180 Sue Vine NOR F 1940 01:31:17 390
181 Sarah Hiscoke BL F 1961 01:35:49 339
182 Marguerite Pennell WCOC F 1940 01:37:09 324
183 Michael Hubbert Bayside Kangaroos M 1946 01:37:11
184 John Maguire NN M 1942 01:38:36 307
185 Julie Bedwell MDOC F 1958 01:40:47 283
186 Sue Lynch WCH F 1957 01:45:31 229
187 Julie Laver SOS F 1964 01:50:28 174
188 Ros James SMOC F 1961 01:58:32 83
189 Kate Bricknell SN F 1964 02:00:38 59
190 Alan Coddington NOR M 1934 02:06:58 0
- Pam Brown HALO F 1959 00:43:18
- Richard Andrews NGOC M 1942 00:57:22
- Reijo Ojajärvi KP-V M 1946 01:01:29
- Marella Fyffe FERMO F 1959 01:16:44
- Catherine Todd INVOC F 1965 01:32:43
- Nicola Johnson SBOC F 1964 01:37:53
- Anne Kimberley DVO F 1960 01:38:33
Showing results 1 - 197 of 197