Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - 2011 - Day 4, 04/08/2011

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2011/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Course 33 (length: 5.825km, climb: 150m, 17 controls)
Other courses: Course 01 | Course 02 | Course 03 | Course 04 | Course 05 | Course 06 | Course 07 | Course 08 | Badge Course 10 | Badge Course 11 (M20S,M18S,M21V,W20L,W18L,W21S) | Badge Course 12 (W35S,W40S) | Badge Course 13 | Course 14 | Course 15 | Badge Course 16 (M14A,M16B) | Badge Course 20 (M10B,W10B) | Course 21 | Course 22 | Badge Course 24 (M14A,M16B) | Badge Course 25 (W14A,W16B) | Course 30 | Course 31 | Course 32 | Course 35 | Course 36 | Course 37 | Course 38 | Course 40 | Course 41 | Course 42 | Course 43 | Course 44 | Course 45 | Course 46 | Course 47 | Course 48 | Course 49 | Course 50


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Julian Birkinshaw IND M 1966 00:50:57
2 Maik Kurr Ihw Alex berlin M 1966 00:54:37
3 Staffan Asplund Kungälvs OK M 1966 00:54:59
4 Paul Taylor SYO M 1965 00:55:13 1212
5 Kent Berggren Tullinge SK M 1966 00:55:29
6 Mike Brett BAOC M 1964 00:55:37 1209
7 David Averill EPOC M 1964 00:56:08 1205
8 Neil Campbell MAROC M 1964 00:56:13 1205
9 Karl Östgren OK KÅRE M 1966 00:56:16
10 Brian Martin OL.BIEL.SEELAND M 1966 00:56:40
11 Carolyn McLeod GRAMP F 1964 00:57:02 1199
12 Hugh Potter NATO M 1967 00:57:09 1198
13 Tomas Sjokvist OK Osteråker M 1966 00:57:44
14 Steve Dempsey SYO M 1963 00:58:14 1190
15 Phil Smith AYROC M 1963 00:58:20 1189
16 Nicholas Lightfoot SYO M 1961 00:58:28 1188
17 Liz Campbell MA F 1954 00:58:45 1186
18 Lise Roll Fana IL W 1966 00:59:06
19 Timothy Martland MDOC M 1963 00:59:13 1183
20 Lars Klasson OK RAVINEN M 1966 00:59:16
21 Hazel Dean FVO F 1963 00:59:50 1179
22 Lesley Ross OD F 1966 01:00:11 1176
23 Roald Laurantsen GNEIST M 1966 01:00:30
24 Kenneth Lantz OK Österåker M 1966 01:01:09
25 Roger Mann BOK M 1962 01:01:58 1163
26 Caroline Moran SOC F 1963 01:02:22 1161
27 Göran Lundqvist Järfälla OK M 1966 01:03:06
28 Zoe Griffin GRAMP F 1966 01:03:08 1155
29 Sal Chaffey DVO F 1965 01:03:27 1153
30 Simon Moss SLOW M 1965 01:03:39 1151
31 Anders Holmstrom OK Osteraker M 1966 01:03:47
32 Kath Broatch ERYRI F 1964 01:04:18 1147
33 Iain Bell DEE M 1963 01:04:28 1146
34 Clive Thomas MWOC M 1966 01:04:57 1142
35 Karsten Joehnk OK SYD M 1966 01:05:13
36 Martin Skinner WCOC M 1964 01:05:19 1139
37 Jarle Rogno GNEIST M 1966 01:05:20
38 Olli Heikkinen OK Kampen M 1966 01:05:25
39 Steve Jarvis SO M 1963 01:05:37 1137
40 Alison Cunningham ESOC F 1963 01:06:11 1133
41 Ian McLean FVO M 1964 01:06:31 1131
42 Ann Haley INT F 1964 01:06:55 1128
43 Hege Fjellbirkeland Gular W 1966 01:07:00
44 Ingrid Sandvoll GNEIST W 1966 01:07:18
45 Peter Warland SOS M 1965 01:07:30 1124
46 Richard Freeman HH M 1962 01:07:30 1124
47 Jake Gilmore KNOBOC M 1966 01:07:32
48 Heather Cairns LVO F 1964 01:07:47 1122
49 Kate Brett BAOC F 1965 01:07:47 1122
50 Bruce Woodley AIRE M 1964 01:07:52 1121
51 Lena Sandgren Swartz OK Orion W 1966 01:08:02
52 Woo Allen BAOC F 1965 01:08:16 1118
53 Jane Ackland INT F 1964 01:08:23 1117
54 Knut Molvik GNEIST M 1966 01:08:33
55 Keith Brown ESOC M 1962 01:08:35 1116
56 Rory Percival HH M 1964 01:08:58 1113
57 Maria Hart OK Linné W 1966 01:09:19
58 John Mason MAROC M 1964 01:09:29 1110
59 Derek Kennedy SOLWAY M 1964 01:09:40 1108
60 Ian Howells RAFO M 1963 01:09:45 1108
61 Paul Richardson ELO M 1965 01:09:46 1108
62 Roy McGregor SROC M 1966 01:09:53 1107
63 Stuart Greening BAOC M 1965 01:10:09 1105
64 Susan Skinner WCOC F 1964 01:10:19 1104
65 Rebekah Beadle LOC F 1963 01:10:54 1099
66 David Mainwaring BL M 1962 01:11:49 1093
67 Ian Wilson LEI M 1966 01:12:31 1088
68 MIKE EDWARDS RAFO M 1965 01:12:36 1087
69 Heather Fellbaum FVO F 1963 01:12:54 1085
70 Paul L'Estrange BAOC M 1966 01:13:12 1083
71 Simon Bevan SOC M 1965 01:13:27 1081
72 Julia Laverack WAROC F 1962 01:13:34 1080
73 Ian Gamlen COBOC M 1965 01:13:55 1078
74 Olle Janrik Bromma-Vällingby SOK M 1966 01:13:55
75 Lise Christensen TIF Viking W 1966 01:14:09
76 Simon Hunt Friesdorf Flyers M 1966 01:14:13
77 Clare Martin MAROC F 1963 01:14:29 1074
78 Pia Gustafsson Linköpings OK W 1966 01:14:52
79 Louise Longhurst FVO F 1964 01:15:16 1068
80 Frances Cooper WAOC F 1964 01:15:47 1065
81 Alistair Tinto EPOC M 1966 01:15:59 1063
82 Britt Karlsen Askoy O-Lag W 1966 01:16:07
83 Iain Bell SN M 1965 01:16:56 1056
84 Caroline Gregson DEE F 1964 01:17:30 1052
85 Adam Leaf HH M 1962 01:17:45 1050
86 Rachel Wilson CLYDE F 1966 01:18:08 1048
87 David Jones BOF M 1965 01:18:46 1043
88 David Potter BOK M 1962 01:18:51 1043
89 Isabelle Boichut O' Team Besançon W 1966 01:20:08
90 Christine Goulding BL F 1963 01:20:22 1032
91 Ian McIntyre INT M 1963 01:20:58 1027
92 Johanna Cleary LOC F 1964 01:20:59 1027
93 Tessa Stone QO F 1966 01:21:01 1027
94 Jane McCann MDOC F 1966 01:22:20 1018
95 Alan Johnston BAOC M 1966 01:22:55
96 Matt White LEI M 1967 01:22:58 1013
97 Alison Reynolds DEVON F 1966 01:23:42 1008
98 Alison Smith TVOC F 1964 01:24:03 1005
99 Martin Bricknell SN M 1963 01:24:33 1002
100 Philippa Weir MOR F 1963 01:24:36 1001
101 Nigel Owens SYO M 1966 01:24:37 1001
102 Brenda Rutter SROC F 1963 01:24:50 1000
103 Kristin Fleisje Nittedal Orientering W 1966 01:24:57
104 John Robertson STAG M 1964 01:25:06 998
105 Helen Rowlands GRAMP F 1966 01:25:31 995
106 Martin Pickering DEE M 1964 01:25:49 993
107 Elaine Gillies TAY F 1964 01:26:33 987
108 Paul Johnson SBOC M 1964 01:26:40 987
109 Greg Ehlen BAOC M 1966 01:26:50
110 Rachel Scott GRAMP F 1965 01:26:58 984
111 Duncan Milne BOK M 1966 01:27:00 984
112 Hanspeter Gehrig Argus M 1966 01:27:14
113 Christopher Smith BAOC M 1962 01:27:16 982
114 Pernilla Larsson OK Skogsfalken W 1966 01:27:20
115 Louise Benjamin BOK F 1963 01:27:28 981
116 Tom Todd INVOC M 1965 01:27:51 978
117 Tessa Lewis SWOC F 1965 01:28:24 974
118 David Pilling RACO M 1966 01:28:28
119 Alison Hardy LEI F 1966 01:28:41 972
120 Ian Milne BOK M 1961 01:29:51 964
121 Debby Warren NN F 1963 01:30:49 957
122 Louise Sylva DFOK F 1964 01:31:30 952
123 Nina Knudsen GNEIST W 1966 01:31:31
124 Sian Calow SROC F 1961 01:32:17 946
125 Ove Dyrstad GNEIST M 1966 01:33:28
126 Jill Emmerson OD F 1964 01:33:30 938
127 Michael Lord NOC M 1962 01:34:46 929
128 Tim Palmer DEE M 1964 01:35:47 921
129 Philippe Siaud POIL 0406 PR M 1966 01:35:58
130 Isabelle Touzain Roulleaux C.O.L.É W 1966 01:37:08
131 Janet Adams SYO F 1963 01:37:09 912
132 Jon Darley GO M 1966 01:40:41 886
133 Caroline Mackenzie CLOK F 1963 01:40:49 885
134 eunice carter MWOC F 1964 01:41:11 883
135 Tarja Seppänen Mesikämmenet/Salla W 1966 01:41:26
136 Helen Livesey LOC F 1964 01:42:21 874
137 Perry Mole SOS M 1965 01:42:50 871
138 Clare Scott OD F 1966 01:45:09 854
139 Catherine Hill DEE F 1966 01:45:16 853
140 Julie Webster NOC F 1964 01:46:13 847
141 Richard Rigby CLOK M 1966 01:46:48 843
142 Heather Walton SLOW F 1962 01:47:17 839
143 Fiona Downie TAY F 1962 01:47:37 837
144 Steve Edgar LEI M 1966 01:50:33 816
145 Paul Hammond HOC M 1962 01:53:41 793
146 Carolyn Rigby CLOK F 1966 01:55:55 777
147 Jenny Buelens ASUB Orientation W 1961 01:57:31
148 Hazel Hindle MDOC F 1963 01:59:02 755
149 Claire Lombard-Chibnall LOC F 1966 01:59:05 755
150 Caroline Potter BOK F 1962 02:10:25 673
151 Clare Lines SO F 1965 02:12:46 657
152 Karen Heybrock WAOC F 1962 02:17:47 621
- Rod Harrington DFOK M 1966 00:42:35
- Andy Sykes DVO M 1965 00:54:05
- Ian Ramsay WAROC M 1966 01:17:58
- Helena Nolan ESOC F 1966 01:23:05
- Ragnhild Augland Ganddal IL W 1966 01:38:21
Showing results 1 - 157 of 157